Jak grać w Minecraft na Windows 10, PS4, Xbox, Nintendo Switch

Udostępnij teraz w social media:

Niektóre argumenty nigdy nie umierają; Mac vs PC, iOS vs Android i PC vs Console. W przypadku gier zauważysz, że nie wszystkie gry są wydawane na wszystkie platformy. Niektóre studia pozostają wierne określonej konsoli, np. PlayStation, podczas gdy inni wolą wypuszczać więcej niż jedną lub wszystkie z nich. Niektóre gry są dostępne na wszystkich lub prawie wszystkich platformach. Przykładem; Minecraft. Jest to z łatwością jedna z najbardziej rozpowszechnionych gier; możesz grać na komputerze, telefonie i konsolach.

Jeśli masz grę, która jest dostępna na tak wielu platformach i jest to gra, w którą można grać online, na hostowanym serwerze, do którego można zaprosić wielu przyjaciół, zastanawiasz się, czy gra obsługuje również grę wieloosobową.

Cross-play w grach

Cross-play oznacza, że ​​platforma, na której grasz, nie ma większego znaczenia, gdy chcesz grać z innymi graczami. Jeśli gra obsługuje grę cross-play, pozwoli użytkownikom, którzy grają na komputerze PC, grać z innymi użytkownikami, którzy mogą być na konsoli Xbox lub PlayStation.

Cross-play wymaga odpowiedniego wsparcia. To, że gra jest dostępna na wielu platformach, niekoniecznie oznacza, że ​​gracze ze wszystkich platform będą mogli grać ze sobą. Mogą nadal ograniczać się do gry tylko z użytkownikami, którzy są na tej samej platformie, co oni. Właśnie dlatego gry popularne na wielu platformach często zachęca się do dodania wsparcia dla wielu graczy. Pomysł istnieje od wieków, ale dopiero niedawno stał się na tyle popularny, że studio zwróciło na niego uwagę.

  Jak tworzyć kopie zapasowe światów Minecraft w systemie Linux

Cross-play Minecraft

Minecraft to gra, która rozpoczęła się na PC, ale rozszerzyła się na każdą dostępną platformę do gier. Jest dostępny na;

 • Windows 10 (PC)
 • iOS
 • Android
 • PlayStation
 • Xbox (nieobsługiwany w Xbox One Edition)
 • Nintendo Switch

Na każdej z powyższych platform Minecraft obsługuje cross-play, ale dla Windows 10 cross-play jest dostępny tylko dla wersji UWP / Bedrock. Wersja Java nie obsługuje go, a okno dla użytkowników Java, aby uzyskać wersję UWP za darmo, zostało zamknięte, więc jeśli jest to wersja, którą posiadasz, będziesz musiał ją kupić. Minecraft dodał obsługę cross-play dzięki aktualizacji Better Together.

Aktualizacja Minecraft Lepiej Razem

Aktualizacja Minecraft Better Together to łatka, która została dodana do gry. Aby go uzyskać, musisz mieć najnowszą wersję Minecraft. To aktualizacja została ogłoszona w 2017 roku więc jeśli używasz najnowszej wersji gry na konsoli / komputerze / telefonie, już ją masz.

  Jak zainstalować Shadery dla Minecraft UWP

Jeśli korzystasz z PlayStation, obsługa Cross-play została dodana w grudniu 2019 roku. Jesteśmy już w 2020 roku, więc powinieneś już ją mieć, jeśli gra zostanie zaktualizowana na konsoli.

Jak grać w Minecraft: PS4 / Xbox / PC / Switch

Aby grać w Minecrafta, musisz:

 1. Stwórz bezpłatne konto Xbox. Nie potrzebujesz Xbox Live, chyba że grasz na konsoli Xbox.
 2. Teraz musisz połącz konto Xbox z kontem Minecraft z którym będziesz grać. Trzeba to zrobić na urządzeniu, na którym grasz.
  • W przypadku PS4: Otwórz Minecraft na konsoli i wybierz widoczną opcję „Zaloguj się za darmo”. Zaloguj się za pomocą utworzonego konta Xbox. Po zalogowaniu Minecraft przekieruje Cię do ta strona i wyświetli kod na konsoli. Wpisz kod na stronie i kliknij Zagrajmy.
  • W przypadku Nintendo Switch: Otwórz Minecraft i wybierz opcję „Zaloguj się za darmo”. Zaloguj się za pomocą utworzonego konta Xbox. Zobaczysz kod na konsoli. Wpisz to na tej stronie. Zaloguj się na swoje konto Xbox ponownie, jeśli pojawi się monit, a oba konta zostaną połączone.
  • Na Xbox: Twoje konto jest już skonfigurowane i nie musisz nic robić.
  • W systemie Windows 10: Otwórz Minecraft i kliknij opcję Zaloguj się w lewym dolnym rogu. Zaloguj się na swoje konto Xbox i możesz zacząć.
 3. Upewnij się, że wszyscy gracze, z którymi chcesz grać, również spełniają powyższe dwa wymagania. Dodaj tych graczy jako znajomych na Xbox. Aby dodać znajomych do Xbox;
  • Odwiedzić oficjalna witryna Xbox i zaloguj się za pomocą konta Xbox. Przejdź do My Xbox> Friends. Użyj paska wyszukiwania, aby wyszukać znajomych według ich konta i dodać ich.
 4. Zapewnij jednorodność wersji: Mapa, na której chcesz grać, musi zostać utworzona dla najnowszej wersji, która obsługuje cross-play. Każdy, kto będzie grał na mapie, musi również korzystać z najnowszej wersji Minecraft, tj. Musi to być wersja obsługująca grę cross-play, ale idealnie, wszyscy powinni korzystać z najnowszej wersji gry bez względu na wszystko.
 5. Jesteś teraz gotowy do gry cross-play. Otwórz Minecraft na swoim urządzeniu. Idź do Karta Znajomi, a zobaczysz tam swoich znajomych. Zaproś ich na mapęlub mogą zaprosić Cię do gry na mapie.
  Jak hostować serwer Minecraft w systemie Linux

Wniosek

Rozgrywka w Minecraft jest dość prosta, ale jest w pewien sposób powiązana z usługą Xbox. Tego należy się spodziewać, ponieważ musi istnieć centralna usługa do łączenia różnych platform. Zależność od konta Xbox nie zniknie, ale jest niewielka i po założeniu konta nie będziesz musiał się tym przejmować, chyba że musisz dodać znajomego.

x