Jak grać / wstrzymywać okna Chrome w tle

Kontrolowanie multimediów, zwłaszcza w systemie Windows 10, jest nadal nieco niezgrabnym procesem. Jeśli masz zainstalowane odpowiednie sterowniki i używasz zgodnej aplikacji, możesz odtwarzać / wstrzymywać odtwarzanie multimediów za pomocą dedykowanych klawiszy lub klawiszy funkcyjnych na klawiaturze. Niestety nie wszystkie aplikacje obsługują klawisze multimedialne, a odtwarzacz VLC jest rażącym pominięciem. Jest to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy multimedialnych na wielu platformach, ale nie można go odtwarzać / wstrzymywać za pomocą klawiszy odtwarzania / pauzy na klawiaturze. Jeśli oglądasz multimedia w Chrome i robi to wiele osób, możesz to zrobić w osobnym oknie (lub karcie), podczas gdy pracujesz w innym. Jeśli chcesz szybko odtwarzać / wstrzymywać okna Chrome w tle bez konieczności ich wcześniejszego wybierania, wypróbuj rozszerzenie Streamkeys.

Streamkeys to popularne rozszerzenie Chrome, które wypełnia funkcje klawiatury, których przeglądarka nie ma od razu po wyjęciu z pudełka. Jest zbudowany specjalnie do kontrolowania multimediów i współpracuje z witrynami internetowymi, które mogą je odtwarzać. Nie pozwoli Ci kontrolować stron internetowych, które nie odtwarzają multimediów. Jeśli oglądasz Netflix w Chrome, jest to zdecydowanie rozszerzenie do wypróbowania.

Odtwórz / wstrzymaj okna w tle – Chrome

Zainstaluj Streamkeys i powinno działać po wyjęciu z pudełka. Jest wstępnie skonfigurowany do pracy z wieloma witrynami, które odtwarzają multimedia. Jeśli przejdziesz do opcji / ustawień Streamkeys, możesz zobaczyć, które strony internetowe obsługuje. Jeśli witryna, na której zwykle oglądasz (lub słuchasz) multimedia, nie jest wymieniona, istnieje prawdopodobieństwo, że rozszerzenie nadal będzie w stanie ją kontrolować.

Będzie to działać nie tylko w przypadku okien w tle, ale także w przypadku kart, które nie są fokusem. Po wyjęciu z pudełka Streamkeys może odtwarzać / wstrzymywać okna Chrome w tle za pomocą klawisza odtwarzania / wstrzymania na klawiaturze. Jeśli ten klucz nie jest odpowiedni, możesz przejść do ustawień rozszerzenia i zmienić go na karcie Ogólne.

Ostatnia aktualizacja Chrome dodała obsługę klawiszy multimedialnych i nakładki multimedialnej OSD, którą ma system Windows 10. Nie jest to popularna zmiana, ponieważ wielu użytkowników nie lubi OSD. Streamkeys nie zależy od tej funkcji, aby działać, więc możesz ją wyłączyć i nadal używać Streamkeys.

Streamkeys to dość wydajne rozszerzenie, więc oprócz używania go do odtwarzania / wstrzymywania okna Chrome w tle, możesz go używać do kontrolowania innych aspektów multimediów. Co ważniejsze, jeśli zdarzy ci się oglądać multimedia na kilku różnych stronach internetowych, możesz skorzystać z priorytetowej funkcji, którą ma Streamkeys.