Jak grupować kafelki w menu Start w systemie Windows 10


Następna duża aktualizacja systemu Windows 10 nosi nazwę Creators Update i ma zostać opublikowana w kwietniu 2017 r. Ta aktualizacja zawiera niesamowite funkcje dla Surface Studio i Surface Books. Aktualizacja zawiera również wiele drobnych ulepszeń i funkcji przeznaczonych dla użytkowników komputerów PC. Spośród tych funkcji godną uwagi jest możliwość grupowania kafelków w menu Start. Kafelki aplikacji w menu Start to zgrabny sposób na uruchomienie aplikacji, a teraz możesz pogrupować dowolną liczbę kafelków. Można je nazwać według własnego uznania. Oto, jak możesz grupować kafelki w menu Start w systemie Windows 10.

Ta funkcja pojawi się na stabilnym kanale około marca 2017 roku wraz z aktualizacją twórców. Jeśli chcesz to sprawdzić teraz, możesz dołączyć do programu Insider. Jest dostępny w wersji Preview Build 15007 systemu Windows 10.

Otwórz menu Start, kliknij i przeciągnij kafelek aplikacji na ten, który chcesz zgrupować. Tylko ta część jest trochę skomplikowana, ponieważ musisz uważać, aby nie zamienić położenia dwóch płytek. Aby to zrobić dobrze, umieść kafelek dokładnie nad drugim, aby utworzyć grupę i zwolnij ją.

Po utworzeniu grupy możesz dodać do niej więcej kafelków. Aby dodać więcej kafelków aplikacji, przeciągnij i upuść je do grupy. Grupa otworzy się automatycznie po upuszczeniu nowego kafelka.

Grupy kafelków są domyślnie zwinięte. Kafelek grupy pokazuje mniejsze kafelki aplikacji, które się w niej znajdują. Po kliknięciu grupa rozwija się, pokazując wszystkie znajdujące się w niej kafelki.

Aktualizacja Creators zawiera również przełącznik do ukrywania listy aplikacji w menu Start w systemie Windows 10. Była to popularna funkcja, o którą prosili użytkownicy systemu Windows 10. Dzięki ukrytej liście aplikacji i możliwości grupowania kafelków w menu Start będzie niesamowity w użyciu i znacznie lepiej się na niego patrzy.