Jak grupowy czat wideo z ośmioma osobami na WhatsApp

WhatsApp od dłuższego czasu prowadzi czaty grupowe i czaty wideo, ale dopiero teraz zwiększyła się liczba użytkowników, z którymi można prowadzić grupowy czat wideo. Nazwij to odpowiedzią na blokadę COVID-19, ale aplikacja podwoiła liczbę osób, z którymi możesz jednocześnie prowadzić czat wideo. To nic nowego; Wiele firm, które mają klienta czatu lub są platformą do przesyłania wiadomości, ulepsza swoje funkcje, a Facebook uruchomił nawet zupełnie nową aplikację.

Oto, jak możesz rozmawiać na czacie wideo nawet z ośmioma osobami w WhatsApp.

Wymagania dotyczące rozmów wideo WhatsApp

Jest to nowa funkcja i aby móc z niej korzystać, należy upewnić się, że:

Każdy, kto ma wziąć udział w rozmowie wideo z ośmioma osobami, korzysta z absolutnie najnowszej wersji WhatsApp.
Dodaj wszystkich do grupy.
Osoba inicjująca połączenie musi mieć wszystkich członków grupy dodanych jako kontakt. Uczestnicy grupy, którzy nie są kontaktami, nie mogą być włączani do czatu wideo dla ośmiu osób.

WhatsApp: Czat wideo nawet z ośmioma osobami

Aby rozmawiać na czacie wideo z maksymalnie ośmioma osobami, wykonaj poniższe czynności;

Utwórz grupę, dodaj do niej dowolną liczbę osób, ale pamiętaj, że tylko osiem osób może uczestniczyć w grupowym czacie wideo.
Otwórz grupę, dotknij przycisku połączenia w prawym górnym rogu.
Otworzy się menu z listą uczestników grupy.
Wybierz siedem. Jesteś ósmym uczestnikiem czatu wideo.
Po wybraniu uczestników u góry zobaczysz przyciski umożliwiające rozpoczęcie połączenia wideo lub audio. Stuknij przycisk połączenia wideo (kamera), aby rozpocząć połączenie.

Rozwiązywanie problemów

Jeśli nie możesz dodać użytkownika do rozmowy wideo, upewnij się, że korzysta z najnowszej wersji WhatsApp. Wydaje się, że nie ma żadnych ograniczeń sprzętowych dla tej funkcji i powinna być dostępna na większości urządzeń. Jeśli użytkownik korzysta z najnowszej wersji aplikacji, ale ma starszy telefon lub nie ma najnowszej wersji systemu operacyjnego na swoim urządzeniu, może to uniemożliwić mu korzystanie z tej funkcji.

Jeśli aplikacja została niedawno zaktualizowana, spróbuj ją zamknąć i ponownie otworzyć. Warto też zrestartować telefon, aby funkcja się pojawiła.

WhatsApp pozwalał na czat wideo nawet z czterema osobami jednocześnie. Teraz podwoił tę liczbę dla użytkowników iOS i Androida do ośmiu.