Jak handlować Pokémonami w „Pokémon Sword and Shield”

Jeśli chcesz skompletować swój Pokédex w Pokémon Sword and Shield, Twoi przyjaciele mogą Ci w tym pomóc. Po dotarciu do Route 2 możesz zacząć handlować ze znajomymi (lub losowymi graczami) za pośrednictwem Y-Comm.

Jak handlować Pokémonami z przyjaciółmi

W Galar Pokédex jest ponad 400 Pokémonów. Jeśli jednak chcesz złapać je wszystkie, możesz potrzebować niewielkiej pomocy. Tutaj właśnie pojawia się handel Pokémonami. Niektóre Pokémony zmienią swoje formy dopiero po wymianie ich z kimś innym.

Oczywiście będziesz musiał zmusić ich do wymiany go z powrotem, jeśli chcesz, aby ta istota znalazła się w twoim Pokédexie. Na przykład Pokémon „Pumpkaboo” ewoluuje w Gourgeist, ewolucja oparta na handlu.

Wymieniane Pokémony również szybciej zdobywają punkty doświadczenia w walce, ale nie możesz zmienić pseudonimu Pokémona, który został wymieniony, jeśli otrzymałeś go w drodze wymiany.

Masz dwie opcje podczas handlu ze znajomymi w Pokémon Sword and Shield:

Możesz handlować lokalnie z tymi, którzy są fizycznie w pobliżu
Możesz wymieniać Pokémony online z tymi, którzy są dalej. Ta opcja wymaga jednak subskrypcji Nintendo Online.

Menu Y-Comm.

Aby handlować lokalnie, nie potrzebujesz połączenia internetowego ani subskrypcji Nintendo Online. Aby to zrobić, otwórz Pokémon Sword and Shield, a następnie naciśnij przycisk Y na prawym kontrolerze Joy-Con, aby otworzyć Y-Comm. Wybierz „Handel łączami” u góry, a następnie wybierz „Ustaw kod łącza”.

Wybierz

Ty i Twój znajomy będziecie musieli wpisać ten sam ośmiocyfrowy kod, aby połączyć się i handlować między sobą. Po ustawieniu ośmiocyfrowego kodu zamknij menu i zaczekaj na połączenie. Ustawienie kodu często łączy partnerów szybciej, ale jest to niepotrzebne, jeśli tylko Ty i Twój partner handlowy handlujecie w pobliżu.

Wybrany ośmiocyfrowy kod nie ma znaczenia – może być całkowicie losowy. Po wybraniu kodu potwierdź go, naciskając przycisk A na kontrolerze Joy-Con.

Naciśnij przycisk A, aby wybrać

Zostaniesz przekierowany do menu Y-Comm. Udostępnij kod znajomemu, aby rozpocząć proces handlu! Jeśli chcesz anulować transakcję, możesz to zrobić w dowolnym momencie, wybierając inną opcję z menu Y-Comm.

Gdy gra będzie pasować, handel rozpocznie się. Pojawi się okno, w którym możesz wybrać Pokémona do wysłania, a także zobaczysz Pokémona, który wysyła ci twój przyjaciel. Możesz zobaczyć jego statystyki, a także statystyki Pokémona, na który handlujesz, przed potwierdzeniem wyboru.

Kiedy będziesz gotowy, wybierz z menu „Wymień”, aby rozpocząć proces handlu. Po zakończeniu możesz wybrać więcej Pokémonów do handlu lub sfinalizowania, a ośmiocyfrowy kod łącza wygaśnie.

Wybierz

Ponownie, jeśli chcesz handlować online ze znajomymi, którzy nie są w pobliżu, potrzebujesz subskrypcji Nintendo Online i połączenia internetowego. Aby rozpocząć, naciśnij Y, aby otworzyć menu Y-Comm. Następnie naciśnij przycisk ze znakiem plus (+) na prawym kontrolerze Joy-Con, gdy jesteś w menu Y-Comm, aby połączyć się z Internetem.

Wykonaj te same kroki, które opisaliśmy powyżej, aby skonfigurować transakcję. Ponownie, możesz anulować transakcję w dowolnym momencie, wybierając inną opcję z menu Y-Comm.

Niespodziewane transakcje w Pokémon Sword and Shield

Możesz handlować ze znajomymi, aby rozwinąć swój Pokédex, ale w grze jest inna opcja handlu o nazwie „Niespodzianka Transakcje”. Te unikalne transakcje są cechą Y-Comm.

Możesz wybrać dowolnego Pokémona z dowolnego pudełka i wystawić go na wymianę. Zostanie wybrany losowy partner, handel nastąpi, a otrzymasz losowego Pokémona. Niespodziewane transakcje działają również lokalnie.

Aby rozpocząć Niespodziewany Handel Pokémon Sword and Shield, potrzebujesz subskrypcji Nintendo Online i połączenia internetowego. Naciśnij Y w grze, aby otworzyć menu Y-Comm. Następnie naciśnij przycisk ze znakiem plus (+) na prawym kontrolerze Joy-Con, aby połączyć się z Internetem.

Plik

Poczekaj, aż pojawi się powiadomienie o połączeniu, a następnie wybierz „Surprise Trade” z menu Y-Comm. Na ekranie pojawi się pokaz twojej drużyny Pokémon i pudełek i musisz wybrać jedną do handlu.

Wybierz

Możesz wybrać Pokémona ze swojej drużyny (po lewej) lub któregokolwiek z tych przechowywanych w twoich pudełkach. Naciśnij A na prawym kontrolerze Joy-Con, aby wybrać Pokémona, którym chcesz handlować, a następnie wybierz „Wybierz” z menu, aby potwierdzić.

Twoja gra zapisze się i zacznie szukać kwalifikującego się partnera handlowego podczas gry.

Niespodziewana wymiana w grze.

Jeśli chcesz anulować transakcję, możesz to zrobić w dowolnym momencie, wybierając inną opcję z menu Y-Comm.

niespodzianka w poszukiwaniu handlu

W końcu zostaniesz sparowany z losowym graczem i możesz zaakceptować lub odrzucić transakcję. Jeśli się zgodzisz, twój Pokémon zostanie sprzedany innemu graczowi, a ty otrzymasz od niego jednego.

Plik

Po zakończeniu procesu komunikat „Wyszukiwanie” zmieni się na „Transakcja zakończona!” Jeśli twoja drużyna jest pełna, Pokémon, który otrzymałeś, zostanie przetransportowany do pudełka. Jeśli jeszcze nie posiadasz tego Pokémona, jego informacje zostaną wypełnione na Twoim Pokédexie.

Dodatkowe opcje handlu w Pokémon Home

Jeśli jesteś w ruchu i nie masz konsoli Nintendo Switch, możesz handlować Strona Pokémon aplikacja mobilna, o ile Twoje konta są połączone i masz połączenie z Internetem. Pokémon Home jest dostępny do pobrania na Apple App Store lub Google Play.

Przyjrzyjmy się czterem rodzajom handlu, które możesz robić w Pokémon Home.

Wonder Box Trades

Ta metoda jest podobna do opcji Surprise Box w menu Y-Comm Pokémon Sword and Shield. Wybierasz Pokémona, którego chcesz wymienić, i umieszczasz go w swoim Wonder Box. Niedługo potem twój Pokémon zostanie wymieniony na jednego z Wonder Box innego gracza.

Możesz umieścić do trzech Pokémonów w Wonder Box na podstawowym planie lub do 10, jeśli masz Plan premium.

Postać o imieniu Yamper w Pokémon Home Wonder Box.

Jeśli chcesz użyć Wonder Box, wybierz „Handel” w menu głównym Pokémon Home. Zobaczysz listę różnych funkcji handlowych. Wybierz „Wonder Box”, a następnie dotknij znaku plus (+), aby przejść do swojego Pokémon Home Wonder Box.

Tam dotknij Pokémona, który chcesz umieścić w Wonder Box, a następnie dotknij zielonego przycisku Wstecz u dołu. Otrzymasz powiadomienie, gdy te Pokémony zostaną sprzedane.

Globalny system handlowy

Globalny system handlu (GTS) powinien być Twoim wyborem, jeśli chcesz handlować z innymi na całym świecie, aby zdobyć określonego Pokémona. Wybierz Pokémona, którym chcesz handlować i tego, którego chcesz otrzymać, a następnie poczekaj.

W końcu pojawi się inny gracz i wymieni ci Pokémona, którego chcesz. Możesz także zobaczyć Pokémony, których chcą inni trenerzy, i wymienić je na Pokémony, których oferują.

Pokój Trade

Opcje handlu pokojami w Pokémon Home.

Możesz stworzyć Room Trade, jeśli chcesz handlować Pokémonami z grupą osób, które znasz. Identyfikator pokoju to 12-cyfrowy kod, który możesz udostępniać innym.

Aby rozpocząć handel, po prostu udostępnij 12-cyfrowy kod swojego Room Trade lub dołącz do pokoju, dla którego inny gracz wyśle ​​Ci identyfikator pokoju. Możesz także stworzyć lub dołączyć do Room Trade z przypadkowymi graczami.

Friend Trade

Wymiana znajomych jest przydatna, gdy chcesz handlować z Trenerami, których znasz na liście znajomych Pokémon Home.

Aby rozpocząć, dotknij „Friends” w głównym menu Pokémon Home.

Kran

Na następnym ekranie możesz wpisać kod znajomego, aby dodać kogoś lub zeskanować wzorzec kodu osoby, którą chcesz dodać.

Plik

Po dodaniu znajomego, z którym chcesz handlować, wróć do głównego menu Pokémon Home. Kliknij „Handel” w lewym górnym rogu.

Kran

Następnie dotknij „Friend Trade”, a następnie wybierz osobę, z którą chcesz handlować.

Kran

Handel Pokémonami to najlepszy sposób na ukończenie Pokédex w Pokémon Sword and Shield. Możesz także wymienić się, aby pomóc przyjacielowi, który właśnie rozpoczyna swoją podróż Pokémon.

Pokémon Home sprawia, że ​​handel Pokémonami jest łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej, bez względu na to, gdzie jesteś.