Jak handlować z innymi graczami w „Animal Crossing: New Horizons”

Animal Crossing: New Horizons zawiera tysiące przedmiotów, które możesz zebrać. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, najlepszym rozwiązaniem może być handel z innym graczem.

Wirtualna ekonomia Animal Crossing

Od czasu premiery Animal Crossing: New Horizons w drugiej połowie marca szybko stało się globalnym fenomenem i jedną z najlepiej sprzedających się gier roku. Wraz z rozwojem gry pojawiło się wiele zasobów internetowych, zawierających wskazówki i bazy danych, które pomogą graczom w budowaniu ich wysp.

Szczególnie interesującą częścią gry był rozwój społeczności handlowej Animal Crossing. Ta sieć graczy New Horizons z całego świata kupuje, sprzedaje i wymienia przedmioty i zasoby w grze. W związku z tym ukształtowała się ogromna gospodarka online w grze.

Co możesz handlować

Możesz wymieniać prawie wszystkie przedmioty w Animal Crossing: New Horizons, z wyjątkiem tych, których nie można upuścić, takich jak ryby i robale. Wszystko, co możesz podnieść, upuścić lub zasadzić, można zamienić z innymi graczami. Obejmuje to meble, ubrania, materiały, kwiaty i przepisy na majsterkowanie. Możesz także wymienić dzwonki lub skorzystać z biletów Nook Miles.

Jest nawet sposób na handel wieśniakami. Aby to zrobić, wieśniak, którego jesteś właścicielem, musi być „w pudłach”, co oznacza, że ​​jego dom jest pełen skrzyń i ma zamiar opuścić wyspę. Aby dostać wieśniaka w pudełkach, musi najpierw wyrazić chęć ruchu. Spakuje swoje rzeczy następnego dnia.

Kiedy wieśniak się wyprowadza, inny gracz z pustą parcelą może odwiedzić i poprosić wieśniaka o przeniesienie się na jej wyspę. Możesz pozyskiwać wieśniaków w ten sam sposób, o ile masz pustą parcelę na swojej wyspie.

Inną rzeczą, którą możesz handlować na swojej wyspie, są usługi lub zasoby. Możesz żądać od ludzi kupowania rzadkich przedmiotów u twoich zdolnych sióstr lub Sahary, życzyć sobie roju meteorów w poszukiwaniu fragmentów gwiazd lub sprzedawać rzepy Nook’s Cranny. Możesz także zatrudnić innych do podlewania kwiatów lub wyrywania chwastów na wyspie.

Gdzie znaleźć partnerów handlowych

Animal Crossing Nookazon Trading

Zanim będziesz mógł handlować, musisz znaleźć partnera handlowego. W sieci jest kilka miejsc, w których można znaleźć przedmioty, wieśniaków lub zasoby:

Nookazon: Ta internetowa platforma handlowa została stworzona specjalnie dla Animal Crossing: New Horizons. Zawiera strony dla każdego przedmiotu w grze, a sprzedającymi i kupującymi są wszyscy inni gracze. Ponieważ jest to najczęściej używana witryna handlowa dla Animal Crossing, co minutę pojawiają się dziesiątki nowych aukcji przedmiotów.
Discord: Wraz z oficjalnym serwerem Animal Crossing: New Horizons, współpracującym z Discordem, który ma pół miliona członków, powstały setki mniejszych serwerów z aktywnymi społecznościami handlowymi.
Media społecznościowe: Przeszukiwanie Twittera i Facebooka doprowadzi Cię do setek społeczności skupionych na Animal Crossing, w których możesz znaleźć potrzebne przedmioty.
Reddit: Kilka subredditów wymiany Animal Crossing, takich jak r / ACTrade i r / ACVillagers, mają na celu ułatwienie wymiany między graczami.
Przyjaciele: Oczywiście możesz także handlować z przyjaciółmi, członkami rodziny i kimkolwiek innym, kogo znasz, kto gra w Animal Crossing.

Proces handlowy

Handel w New Horizons jest trochę uciążliwy, ponieważ nie ma prawdziwego sposobu na bezpośrednią wymianę przedmiotów z kimś. Aby dokonać transakcji jeden na jeden, jeden z was musi otworzyć bramy lotniska i sporządzić kod Dodo. Ten unikalny kod umożliwia odwiedzanie wyspy innego gracza przez Internet. Następnie gość leci na wyspę gospodarza z przedmiotami w kieszeniach.

Przedmioty upuszczone przez Animal Crossing

Po wylądowaniu gościa oboje udajecie się na otwartą działkę. Twój gość następnie upuszcza na ziemię przedmioty, którymi chce handlować, a ty je podnosisz. Po sprawdzeniu poprawności pozycji gość wraca na swoją wyspę.

Inne rodzaje transakcji działają w ten sam sposób. Podczas transakcji, które wiążą się z pobieraniem opłaty za wejście do zasobów wyspy, gracze zwykle blokują wejście do sklepów na swojej wyspie. Zwykle też przenoszą się dopiero po upuszczeniu płatności na ziemię.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa handlu

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa Przejście dla zwierząt

Ponieważ Animal Crossing nie ma bezpośredniego sposobu na ułatwienie wymiany przedmiotów, większość transakcji w grze zależy od systemu honoru.

Jednak nadal istnieje kilka wskazówek, które mogą pomóc zapobiec wyłudzeniu z ciężko zarobionych przedmiotów:

Sprawdź reputację drugiej osoby: jeśli handlujesz z nieznajomymi, zawsze powinieneś być czujny. Na Nookazon handlowcy mogą się wzajemnie oceniać. Sprawdź je przed sfinalizowaniem transakcji.
Weryfikuj: W przypadku dzieł sztuki możesz sprawdzić, czy są one legalne, korzystając z Blathers w muzeum.
Sprawdź wszystko: zanim ktokolwiek (w tym Ty) opuści czyjąś wyspę, sprawdź dokładnie i upewnij się, że wszystko tam jest.
Komunikuj się: upewnij się, że wysyłasz wiadomość do wszystkich partnerów handlowych, których możesz mieć, za pośrednictwem Discord, Nookazon lub aplikacji do przesyłania wiadomości. Pomoże Ci to odpowiednio skoordynować warunki handlu.

x