Jak hostować czyjąś transmisję na swoim kanale Twitch

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli chcesz wspierać swoich ulubionych streamerów Twitcha, możesz pomyśleć o umieszczeniu ich na własnym kanale. W ten sposób możesz powtórzyć strumień swoim obserwującym i znajomym, zapewniając mu większą widoczność.

Możesz hostować dowolny kanał na Twitchu, od najmniejszych streamerów pracujących w niepełnym wymiarze godzin po dobrze znanych pełnoetatowych. Nic cię to nie kosztuje, a jeśli sam myślisz o streamowaniu na Twitchu, może pomóc ci w sieci z innymi użytkownikami Twitcha, którzy (miejmy nadzieję) będą cię gościć z powrotem.

Jak hostować innych streamerów na Twitchu

Hostowanie innych strumieni Twitcha na własnym kanale Twitch jest łatwe. Aby to zrobić, musisz przejść do swojego profilu kanału.

Każdy użytkownik Twitch ma kanał Twitch – nawet użytkownicy, którzy sami nie przesyłają strumieniowo. Tutaj możesz przesyłać strumieniowo i rozmawiać ze swoimi obserwującymi, a także wydawać polecenia, aby kontrolować swój kanał (w tym hostować innych streamerów).

Korzystanie z Twitch Online lub aplikacji komputerowej

Aby uzyskać dostęp do swojego kanału Twitch i rozpocząć hosting, kliknij ikonę konta w prawym górnym rogu Interfejs Twitcha na stronie internetowej i w aplikacja komputerowa, a następnie kliknij opcję „Kanał”.

  Jak zasubskrybować Twitch Streamer za pomocą Amazon Prime

Gdy znajdziesz się na stronie swojego kanału, musisz uzyskać dostęp do czatu.

Powinien pojawić się po prawej stronie strony kanału w aplikacji komputerowej i witrynie Twitch na komputer.

Przykład pokoju rozmów Twitch dla kanału w witrynie internetowej Twitch

Jeśli tak nie jest, kliknij opcję „Czat” w menu pod strumieniem (lub symbol zastępczy strumienia, jeśli aktualnie nie streamujesz), aby uzyskać do niego dostęp.

Kliknij

Korzystanie z aplikacji mobilnej Twitch

Na iPhone, iPad, i Android urządzeń, możesz uzyskać dostęp do swojego kanału, dotykając ikony kanału w lewym górnym rogu aplikacji.

W aplikacji mobilnej Twitch dotknij ikony kanału w lewym górnym rogu.

W profilu swojego kanału dotknij opcji „Czat” w menu, aby uzyskać dostęp do pokoju rozmów na Twoim kanale.

W profilu kanału kliknij

Hosting innych użytkowników Twitcha

Aby rozpocząć hosting kanału, wpisz / host stream we własnym czacie, zastępując strumień nazwą użytkownika nadawcy.

Na przykład, aby hostować kanał Twitch Gaming, wpisz / host twitchgaming, aby rozpocząć hosting. Te polecenia działają na wszystkich platformach, w tym na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.

Polecenie hosta Twitcha, pokazane na czacie Twitch na stronie internetowej Twitch.

Jeśli się powiedzie, powinien pojawić się hostowany strumień. Pod Twoją nazwą użytkownika pojawi się komunikat informujący, że udostępniasz transmisję.

Wskazanie kanału Twitch będącego hostem w profilu kanału Twitch.

Możesz przełączać się między strumieniami za pomocą tego polecenia około trzy razy w ciągu 30 minut, aby zapobiec nadużyciom.

  Jak odebrać darmowe gry i przedmioty w grze od Twitch Prime

Jeśli chcesz przestać hostować streamer Twitch, wpisz / unhost, aby zatrzymać.

Polecenie Twitch unhost, pokazane na czacie Twitch na stronie internetowej Twitch

Na czacie pojawi się wiadomość potwierdzająca zakończenie przesyłania strumieniowego na Twoim kanale.

Korzystanie z automatycznego hostingu Twitcha

Jeśli masz kanały, które chcesz regularnie wspierać, możesz skorzystać z funkcji automatycznego hostingu Twitch. Pozwala to ustawić liczbę zatwierdzonych kanałów, które chcesz udostępniać automatycznie, gdy Twój własny strumień jest offline.

Jeśli właśnie zakończyłeś transmisję, Twitch odczeka trzy minuty, zanim aktywuje funkcję automatycznego hostowania. Ma to dać ci czas na przywrócenie własnego strumienia, na przykład w przypadku utraty połączenia. Jeśli zaczniesz samodzielnie streamować, natychmiast przestaniesz udostępniać inny kanał.

Aby korzystać z automatycznego hostingu Twitch, musisz uzyskać dostęp do ustawień swojego kanału Twitch. Niestety nie możesz zmienić ustawień automatycznego hostingu na urządzeniach mobilnych.

Aby to zrobić, przejdź do Witryna Twitch (lub otwórz aplikację komputerową Twitch) i kliknij ikonę konta w prawym górnym rogu. W menu rozwijanym kliknij opcję „Kanał”.

Aby uzyskać dostęp do swojego kanału Twitch, dotknij ikony kanału w prawym górnym rogu.  Z listy rozwijanej kliknij

W profilu kanału kliknij przycisk „Dostosuj kanał”, aby uzyskać dostęp do ustawień.

Na swoim profilu kanału Twitch kliknij

W ustawieniach swojego kanału Twitch przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję „Auto Hosting”. Aby włączyć automatyczne udostępnianie, dotknij suwaka „Automatyczne udostępnianie kanałów”, aby włączyć tę funkcję.

Stuknij suwak obok

Możesz ustawić priorytet, w jakim kanały są hostowane, z tej listy w sekcji „Priorytet hostingu”.

  Jak wyłączyć lub usunąć konto Twitch

Aby hostować losowo, wybierz opcję „Hostuj kanały losowo z listy”. Jeśli chcesz udostępniać na podstawie kolejności na liście, zamiast tego wybierz opcję „Hostuj kanały według kolejności, w jakiej pojawiają się na liście”.

Wybierz ustawienia automatycznego priorytetu hosta Twitch w obszarze

Aby dodać kanały Twitch do listy automatycznego hostingu, kliknij opcję „Lista hostów”.

Kliknij

Użyj paska wyszukiwania na stronie listy automatycznego udostępniania, aby znaleźć i dodać nowe kanały do ​​listy. Na przykład wyszukanie hasła „twitchgaming” spowoduje znalezienie i wyświetlenie oficjalnego kanału gier Twitch.

Aby dodać kanał do listy, kliknij przycisk „Dodaj” obok nazwy kanału.

Wyszukaj kanał Twitch do dodania, a następnie kliknij

Po dodaniu możesz usunąć kanały z listy, najeżdżając na nie kursorem i klikając przycisk „Usuń”.

Aby usunąć kanał z listy automatycznych hostów Twitch, najedź kursorem na nazwę kanału na liście i kliknij

Spowoduje to usunięcie kanału z listy automatycznego hostingu. Będziesz musiał dodać go ponownie, jeśli chcesz, aby Twitch automatycznie udostępniał ten kanał w przyszłości.

x