Jak hostować grę Minecraft na maszynie wirtualnej z systemem Linux

Poświęcenie całego komputera lub serwera z systemem Linux tylko do uruchomienia gry Minecraft to marnowanie zasobów. Jeśli chcesz uruchomić szybki serwer Minecraft, znacznie lepiej jest hostować go z maszyny wirtualnej.

Istnieje wiele możliwości łatwej wirtualizacji dla nowoczesnych komputerów. Jednak Oracle VM VirtualBox jest najlepszy, ponieważ jest wieloplatformowy, łatwy w użyciu i bezpłatny. W tym artykule wyjaśnimy, w jaki sposób możesz użyć VirtualBox Oracle do hostowania gry Minecraft na maszynie wirtualnej z systemem Linux.

Zainstaluj VirtualBox

W tej sekcji samouczka omówimy, jak zainstalować Oracle VirtualBox. Aby aplikacja działała na komputerze z systemem Linux, przewiń w dół i postępuj zgodnie z instrukcjami dotyczącymi używanego systemu operacyjnego.

Mac / Windows

Chcesz hostować wirtualny serwer Minecraft z systemem Linux na komputerze Mac lub PC z systemem Windows? Jeśli tak, musisz najpierw zainstalować VirtualBox.

Instalacja VirtualBox na komputerze z systemem Windows lub Mac jest dość łatwa, ponieważ oba systemy operacyjne nie wymagają od użytkownika interakcji z terminalem ani nic podobnego. Zamiast, przejdź do oficjalnej strony Vboxznajdź opcję pobierania dla komputera Mac lub Windows PC i pobierz plik instalacyjny.

Po zakończeniu pobierania instalatora VirtualBox przejdź przez proces instalacji programu na komputerze i przejdź do następnego kroku samouczka!

Ubuntu

VirtualBox na Ubuntu znajduje się w repozytorium „Multiverse”. Tak więc, jeśli chcesz go zainstalować, musisz go włączyć za pomocą:

sudo apt-add-repository multiverse

Po dodaniu repozytorium do systemu Ubuntu uruchom polecenie aktualizacji w systemie Ubuntu.

sudo apt update

Na koniec zainstaluj Virtualbox na Ubuntu za pomocą polecenia apt.

sudo apt install virtualbox

Debian

VirtualBox na Debianie jest dostępny w repozytorium Contributor. Jednak to repozytorium nie jest domyślnie dostępne, więc musisz je najpierw włączyć. Oto jak to zrobić.

Krok 1: Otwórz plik źródłowy w Nano.

sudo nano /etc/apt/sources.list

Krok 2: znajdź wszystkie wiersze zaczynające się od „deb”. Na końcu każdego wiersza dodaj „wkład”. Możesz również chcieć dodać wiersz „non-free”, jeśli potrzebujesz prawnie zastrzeżonych bibliotek i programów.

Krok 3: Uruchom polecenie aktualizacji, aby zakończyć dodawanie nowych wierszy „wkład” i „niewolne”.

sudo apt-get update

Teraz, gdy „Contrib” jest uruchomiony na twoim komputerze z Debianem, będziesz mógł łatwo zainstalować aplikację VirtualBox za pomocą następującego polecenia Apt-get.

sudo apt-get install virtualbox

Arch Linux

W Arch Linux będziesz mógł zainstalować i używać Virtualbox, jeśli masz włączoną „Społeczność” w pliku konfiguracyjnym Pacman. Nie wiesz, jak to włączyć? Wykonaj poniższe kroki.

Krok 1: Otwórz Pacman.conf w Nano i przewiń go, aby znaleźć sekcję „Społeczność”.

sudo nano /etc/pacman.conf

Krok 2: Usuń symbol # z przodu „Społeczność” i wierszy pod nim.

Krok 3: Zapisz Nano za pomocą Ctrl + O. Następnie wyjdź za pomocą Ctrl + X i wróć do terminala. Po powrocie do terminala zsynchronizuj ponownie Pacmana.

sudo pacman -Syyu

Krok 4: Gdy „Społeczność” jest już uruchomiona, możesz zainstalować VirtualBox na Arch za pomocą:

sudo pacman -S virtualbox

Fedora

Repozytoria oprogramowania Fedory są open source i programiści starają się, aby tak było. Z tego powodu nie znajdziesz aplikacji VirtualBox. Jeśli jednak włączysz źródło oprogramowania RPM Fusion, będziesz w stanie je uruchomić.

Aby włączyć RPM Fusion, uruchom te dwie komendy DNF.

Uwaga: zamień X na numer wydania Fedory, którego aktualnie używasz.

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-X.noarch.rpm -y
sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-X.noarch.rpm -y

Po uruchomieniu RPM Fusion zainstaluj Virtualbox w Fedorze za pomocą:

sudo dnf install VirtualBox -y

OpenSUSE

Jeśli jesteś użytkownikiem SUSE, VirtualBox jest bardzo łatwy w instalacji. Po prostu otwórz terminal i uruchom następujące polecenie Zypper.

sudo zypper install virtualbox

Ogólny Linux

VirtualBox ma samodzielny plik binarny do pobrania dla systemów Linux, które nie mają VirtualBox w swoich źródłach oprogramowania. Aby go zainstalować, przejdź do strona pobierania, pobierz najnowszą wersję i uruchom ją, aby rozpocząć proces instalacji.

Serwer Ubuntu w VirtualBox

Po zakończeniu instalacji VirtualBox nadszedł czas, aby skonfigurować serwer Ubuntu. Najszybszym sposobem na zainstalowanie i skonfigurowanie serwera Ubuntu w VirtualBox jest pobranie urządzenia wstępnie skonfigurowanego.

Instrukcje pobierania na komputer Mac / PC

Udaj się do urzędnika strona pobierania, kliknij zakładkę „VirtualBox”. Stamtąd znajdź „Pobierz” i pobierz najnowszą wersję Ubuntu Server 18.04.1 LTS.

Nie pobieraj Ubuntu Server 18.10 zamiast 18.04.1. Sieć w wersji 18.10 nie działa zbyt dobrze w najnowszej wersji OSimages dla VirtualBox.

Uwaga: będziesz potrzebować 7z (lub narzędzia do dekompresji, które obsługuje format archiwum 7z).

Instrukcje pobierania dla systemu Linux

Pobierz obraz serwera Ubutnu, uruchamiając następujące polecenie;

wget https://sourceforge.net/projects/osboxes/files/v/vb/59-U-u-svr/18.04.1/1804164.7z/download -O 1804164.7z

Zainstaluj narzędzie P7zip, aby umożliwić systemowi Linux rozpakowanie plików 7zip. Następnie wypakuj archiwum za pomocą menedżera plików, klikając prawym przyciskiem myszy 181064.7z i wybierając „wypakuj”.

Po rozpakowaniu plików otwórz VirtualBox, kliknij „Nowy”, wpisz „Ubuntu Server” jako nazwę i ustaw pamięć RAM na 2048 MB.

Po ustawieniu pamięci RAM przejdź do strony „Dysk twardy” i wybierz opcję „Użyj istniejącego pliku wirtualnego dysku twardego”. Stamtąd wyszukaj „Ubuntu 18.04.1 Server (64bit) .vdi” i kliknij „otwórz”, aby przypisać go do maszyny wirtualnej.

Zakończ proces tworzenia maszyny wirtualnej, klikając „Utwórz”.

Poprawianie ustawień sieciowych

Kliknij prawym przyciskiem myszy maszynę wirtualną „Ubuntu Server” w VirtualBox. Następnie kliknij „Ustawienia”, aby otworzyć obszar ustawień urządzenia.

W obszarze ustawień kliknij „Sieć”. Następnie w sekcji „Adapter 1” zmień go na „Adapter Bridged”.

Zainstaluj serwer Minecraft

Maszyna wirtualna działa. Nadszedł czas, aby uruchomić serwer. Uruchom maszynę wirtualną Ubuntu Server (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Start”) i postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Zaloguj się do maszyny wirtualnej z poniższymi danymi użytkownika.

nazwa użytkownika: osboxy

hasło: osboxes.org

Krok 2: Zainstaluj środowisko wykonawcze Java na serwerze Ubuntu.

sudo apt install openjdk-11-jre openjdk-11-jdk

Krok 3: Pobierz najnowszą wersję Minecraft Server (Java Edition) za pomocą Wget.

wget https://launcher.mojang.com/v1/objects/3737db93722a9e39eeada7c27e7aca28b144ffa7/server.jar -O server.jar
touch eula.txt

echo 'eula=true' > eula.txt

Krok 4: Uruchom serwer Minecraft z:

sudo ufw disable
java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui

Łatwe uruchamianie serwera Minecraft

Aby łatwiej uruchomić serwer Minecraft, skonfiguruj skrypt w terminalu VM za pomocą poniższych poleceń.

touch ~/mc-server-start.sh

sudo chmod +x mc-server-start.sh
echo '#!/bin/bash/' >>  mc-server-start.sh

echo ' ' >> mc-server-start.sh
echo 'java -Xmx1024M -Xms1024M -jar server.jar nogui' >> mc-server-start.sh

Następnie uruchom serwer w dowolnym momencie za pomocą:

./mc-server-start.sh

Połącz się ze swoim serwerem Minecraft

Aby połączyć się z maszyną wirtualną serwera Minecraft, musisz znać adres IP maszyny. Aby dowiedzieć się, jaki jest adres IP, przejdź do tego samouczka dotyczącego adresów IP i przeczytaj sekcję z instrukcjami terminala w poście.

Gdy masz adres IPv4, włącz Minecrafta, upewnij się, że Twój komputer jest podłączony do tej samej sieci co maszyna wirtualna i kliknij „Dodaj serwer” w menu gry wieloosobowej.