Jak (i ​​dlaczego) wyrazić zgodę na przechowywanie nagrań Google

Udostępnij teraz w social media:

Nie jest tajemnicą, że Google oszczędza dużo Twojej aktywności w sieci. Jednak firma nie zapisuje nagrań audio podczas rozmowy z usługami Google (już). Możesz jednak wyrazić zgodę na nagrania audio, jeśli chcesz poprawić wrażenia.

W sierpniu 2020 r.Google przestał domyślnie przechowywać nagrania audio. Jeśli kiedykolwiek używałeś swojego głosu do interakcji z Asystentem Google, wyszukiwarką Google, Mapami Google, głośnikiem Google Home lub jakąkolwiek inną usługą Google, utworzyłeś te nagrania audio na swoim koncie.

Ta zmiana nastąpiła po kilku kontrowersjach wokół Google (i innych firm) wykorzystujących ludzi do sprawdzania dokładności transkrypcji głosu. Klipy audio, które zostały fałszywie odebrane przez Google (przez cały czas wydawało się, że powiedziałeś „Dobra Google”) również znalazły się w tych recenzjach. Rozmowy te nigdy nie miały być nagrywane, a zwłaszcza nieznajome.

  Jak dostosować terminal KDE

Po tym wszystkim Google i inne firmy natychmiast wstrzymały oceny manualne. Jednak firma odnowiła teraz tę praktykę, ale z dodatkowymi kontrolami dla klientów.

Co się stanie, jeśli się zdecydujesz?

Najważniejsze pytania dotyczą tego, co się stanie, jeśli wyrazisz zgodę i dlaczego chcesz to zrobić? Miejmy nadzieję, że odpowiedź na pierwsze pytanie pomoże ci również odpowiedzieć na drugie.

Gdy zezwalasz Google na zapisywanie nagrań dźwiękowych, są one używane na kilka sposobów. Przede wszystkim Google wykorzystuje nagrania do poprawy rozpoznawania dźwięku. Im więcej danych przetwarza Google, tym lepsze będzie dopasowywanie głosu.

Nagrania służą również do lepszego rozpoznawania Twojego głosu w czasie. Każdy ma nieco inne skłonności do mówienia i własny, niepowtarzalny akcent. Im więcej dziwactw w Twoim głosie analizuje, tym lepiej Google może go zrozumieć.

  Jak zainstalować dodatki gościa na VirtualBox

W przypadku osób, które utworzyły konto Google po czerwcu 2020 r., Aktywność w sieci (w tym nagrania dźwiękowe) jest automatycznie usuwana po 18 miesiącach. Wszyscy inni muszą ręcznie włączyć automatyczne usuwanie i zdecydować, jak długo Google może zapisywać ich aktywność.

Pod koniec tego okresu twoje nagrania audio są posiekane i stają się anonimowe. Dopiero po tym procesie ludzie mogą je przeglądać.

Włącz Nagrania dźwiękowe Google

Jeśli chcesz włączyć nagrania audio, otwórz przeglądarkę internetową na swoim telefonie, tablecie lub komputerze i przejdź do myactivity.google.com.

Kliknij lub dotknij ikonę hamburgera w lewym górnym rogu.

google moja aktywność menu

Kliknij lub dotknij „Kontrola aktywności”.

kontrola aktywności w Google

Tutaj możesz kontrolować wszystkie dane, które Google zapisuje na Twoim koncie. Jest wiele opcji, ale szukamy opcji „Uwzględnij nagrania dźwiękowe” w sekcji „Aktywność w internecie i aplikacjach”; zaznacz to pole wyboru.

  Jak uzyskać tryb ciemny dla wszystkich witryn internetowych na komputerze Mac

nagrania audio google

Zobaczysz długą wiadomość o zapisywaniu nagrań audio. Przeczytaj to uważnie i upewnij się, że rozumiesz, w jaki sposób Google będzie wykorzystywać Twoje nagrania dźwiękowe. Kliknij lub dotknij „Zgadzam się”, aby kontynuować.

umowa Google na nagrania audio

To wszystko! Jeśli kiedykolwiek zmienisz zdanie, możesz w dowolnym momencie wrócić do tej strony i wyłączyć nagrywanie.

włącz nagrania audio Google

x