Jak importować / eksportować listy odtwarzania i utwory z jednego konta Spotify na drugie

Spotify istnieje już od jakiegoś czasu. Jeśli chodzi o usługi strumieniowego przesyłania muzyki, to jedna z większych nazw na rynku, która była w stanie wytrzymać Tidal, a nawet Apple Music. Jak każda współczesna usługa muzyczna, umożliwia tworzenie list odtwarzania, ale jest dziwnie krótki, jeśli chodzi o importowanie lub eksportowanie list odtwarzania. Realistycznie nie będziesz mógł wyeksportować listy odtwarzania ze Spotify do Windows Media Player lub iTunes. Nie z powodu braku mechanizmu, ale bardziej dlatego, że jest niepraktyczny. Może być konieczne wyeksportowanie listy odtwarzania z jednego konta na drugie, na przykład gdy chcesz udostępnić ją znajomemu. Na wszelki wypadek możesz również wykonać kopię zapasową. W najlepszym przypadku możesz wybrać i zapisać łącza do poszczególnych utworów na liście odtwarzania Spotify w pliku tekstowym. SpotMyBackup to bezpłatna aplikacja internetowa, która umożliwia eksportowanie i importowanie list odtwarzania i utworów między dwoma kontami Spotify. Działa jako pośrednik odpowiedzialny za wyeksportowanie wszystkiego do pliku JSON, a następnie zaimportowanie go. Oto jak to działa.

Odwiedź SpotMyBackup i zaloguj się na swoje konto Spotify. Zezwól mu na dostęp do danych i poczekaj, aż wykryje, ile masz utworów i list odtwarzania.

Niestety SpotMyBackup nie pozwala na eksport / import utworów lub list odtwarzania. Nie pozwala również na wybór pojedynczych list odtwarzania do wyeksportowania. To umowa typu wszystko albo nic. Po załadowaniu utworów i list odtwarzania kliknij przycisk „Eksportuj”, aby wyeksportować listy odtwarzania i utwory do pliku JSON. Ten plik zostanie pobrany na dysk lokalny.

Aby zaimportować plik, kliknij przycisk „Importuj”. Jeśli chcesz zaimportować listy odtwarzania i utwory na inne konto, zaloguj się do niego przed kliknięciem przycisku „Importuj”.

Po kliknięciu przycisku „Importuj” SpotMyBackup poprosi o wybranie wyeksportowanego pliku JSON. Przeglądaj i wybierz. Zaimportowanie list odtwarzania i utworów na konto zajmuje kilka sekund.

Import z SpotMyBackup

To wszystko, czego potrzeba. Jeśli chcesz importować / eksportować pojedyncze listy odtwarzania, Twoje wybory są bardzo ograniczone. Najłatwiejszą metodą jest skopiowanie adresów URL wszystkich utworów na liście odtwarzania, którą chcesz wyeksportować dla poszczególnych list. Oczywiście zawsze możesz udostępnić znajomym link do listy odtwarzania, co jest dość łatwe.

Odwiedź SpotMyBackup

x