Mac

Jak importować notatki z Evernote do aplikacji Notatki w systemie macOS


Evernote wprowadził zmiany w planach bezpłatnych, plus i premium. Cena płatnych planów wzrosła, a funkcje oferowane w planie darmowym zostały obniżone, dzięki czemu możesz mieć tylko dwa urządzenia podłączone do swojego konta. Nie trzeba dodawać, że podwyżka cen prawdopodobnie spowoduje, że ludzie będą szukać alternatywy i będą rozpieszczani wyborem. Dostępnych jest wiele aplikacji do robienia notatek, a macOS ma również własną domyślną aplikację do robienia notatek, która, biorąc pod uwagę ostatnie aktualizacje, jest dość dobra. Jeśli chcesz porzucić Evernote na korzyść aplikacji Notatki w systemie macOS, zechcesz zabrać swoje notatki ze sobą. Oto, jak możesz przenieść swoje notatki z Evernote do aplikacji Notatki w systemie macOS.

Musisz mieć zainstalowaną aplikację Evernote na komputerze Mac. Zanim zaimportujesz notatki, musisz je wyeksportować z aplikacji Evernote. Wybierz wszystkie notatki, które chcesz wyeksportować, i przejdź do Plik> Eksportuj notatkę.

Aplikacja poprosi Cię o wybranie nazwy pliku i formatu, w jakim ma zostać zapisany. Wybierz format Evernote XML, np. ENEX. Możesz pozostawić swoje tagi Evernote, odznaczając opcję „dołącz tagi dla każdej notatki”. Warto je jednak trzymać pod ręką, ponieważ Notatki nie mają tak wielu funkcji do uporządkowania notatek, a tagi mogą być wszystkim, czego możesz użyć do znalezienia określonej notatki.

export-evernote-notes

Następnie otwórz aplikację Notatki. Aby importować notatki, musisz mieć system macOS w wersji 10.11.4 lub nowszej. Przejdź do Plik> Importuj notatki… i wybierz plik ENEX, który właśnie wyeksportowałeś z Evernote. Twoje notatki zostaną zaimportowane do aplikacji Notatki. Jeśli masz włączoną synchronizację iCloud, notatki pojawią się również na każdym posiadanym urządzeniu iOS.

Dla użytkowników systemu Windows, którzy chcą przenieść noes z Evernote do OneNote, istnieje małe narzędzie o nazwie Evernote to OneNote narzędzie do importowania, które właśnie to robi.

x