Jak instalować / odinstalowywać dodatki w Dokumentach Google

Dokumenty Google to internetowe narzędzie do edycji tekstu, które, jeśli nic innego, jest bezpłatne. Nie brakuje mu funkcji. W rzeczywistości ma jedne z najlepszych funkcji współpracy, które znajdziesz wszędzie. Nie ma edytorów tekstu, które by się do tego zbliżyły. W przypadku funkcji, których może nie mieć, istnieją dodatki, które można zainstalować, aby wypełnić lukę. Oto jak instalować i odinstalowywać dodatki w Dokumentach Google.

Zainstaluj dodatki w Dokumentach Google

Dodatki do Dokumentów Google mają własną platformę handlową, w której możesz zwiedzaj tutaj. Każdy dodatek ma również własną stronę produktu, więc jeśli zdarzy się, że masz do niego link, możesz go pobrać. Instalowanie dodatku do Dokumentów Google jest proste; klikasz przycisk „Darmowy”, jeśli dodatek jest bezpłatny lub go kupujesz. Gdy to zrobisz, zainstaluje się. Dodatek będzie wymagał pewnych uprawnień do działania i poprosi o zalogowanie się na konto Google. O to chodzi.

Nie wszystkie zainstalowane dodatki działają w ten sam sposób. Niektóre mogą dodawać panel, inne mogą dodawać ruchome okno lub integrować się z interfejsem Dokumentów Google, dodając własny element do paska menu. Sprawdź stronę produktu dodatku, aby uzyskać instrukcje, jak go używać.

Odinstaluj dodatek do Dokumentów Google

Otwórz dowolny dokument w Dokumentach Google lub utwórz nowy. Przejdź do elementu dodatku na pasku menu i wybierz Zarządzaj dodatkami.

W wyświetlonym oknie podręcznym zobaczysz wszystkie zainstalowane dodatki. Kliknij przycisk więcej opcji obok dodatku i wybierz opcję odinstalowania.

Dodatki do Dokumentów Google są czasami nazywane aplikacjami. Przekonasz się, że warunki są używane zamiennie, ale metoda ich instalowania i / lub odinstalowywania pozostanie taka sama. Jeśli chodzi o skutki usunięcia dodatku, tak naprawdę zależy to od tego, co zrobił dodatek.

Jeśli zainstalowałeś dodatek, który wyróżniałby się za każdym razem, gdy używałeś określonego słowa, usunięcie go oczywiście spowoduje usunięcie tej konkretnej funkcji. Jeśli zainstalowałeś dodatek, który automatycznie rozwijał skróconą formę słowa do pełnej wersji podczas pisania, zmiana ta zostanie utrzymana nawet po usunięciu dodatku. To naprawdę sprawa na skrzynkę.

Niektóre dodatki mogą nie zostać zainstalowane, jeśli Google ich nie zweryfikowało. W takich przypadkach naprawdę nie można nic innego, jak napisać do programisty i poprosić go o zakończenie procesu weryfikacji jego dodatku lub aplikacji.