Kółka myszy można użyć do „kliknięcia środkowym przyciskiem” w przeglądarce. Kliknięcie środkowym przyciskiem może zrobić dwie rzeczy w większości przeglądarek; zamknij kartę, otwórz link w nowej karcie w tle. Zakłada się, że środkowe kliknięcie ma zastosowanie tylko w przeglądarkach, ale może robić inne rzeczy. W systemie Windows 10 możesz kliknąć środkowym przyciskiem myszy, aby zamknąć aplikacje. Nie jest to od razu oczywiste, ponieważ nie można kliknąć środkowego paska tytułu okna tak jak w przypadku karty. Oto jak to działa.

Kliknij środkowym przyciskiem, aby zamknąć aplikacje

Działa to tylko w przypadku aplikacji, które mogą wyświetlać podgląd paska zadań i które dodają ikonę do paska zadań, gdy są uruchomione. Oznacza to, że nie będzie działać w aplikacjach uruchamianych z zasobnika systemowego. Będzie działał bez rozróżnienia w przypadku aplikacji komputerowych i aplikacji UWP.

Sprawdź -   Jak kontrolować odtwarzacze muzyki z wiersza poleceń systemu Linux

Oczywiście będziesz potrzebować otwartej aplikacji. Najedź kursorem myszy na ikonę paska zadań aplikacji, aby wyświetlić miniaturę podglądu aplikacji. Przesuń kursor myszy na miniaturę podglądu, a następnie kliknij ją środkowym przyciskiem.

To nie jest sposób na wymuszenie zamknięcia aplikacji. Jeśli klikniesz środkowym przyciskiem myszy, aby zamknąć aplikację i masz niezapisaną pracę, monit o zapisanie aplikacji prawdopodobnie zablokuje zamknięcie aplikacji. Będziesz musiał zapisać lub odrzucić zmiany, a następnie aplikacja zostanie zamknięta. Monit zapisu nie przeskoczy na pierwszy plan, jeśli aplikacja jest w tle.

Kliknięcie środkowym przyciskiem myszy nie robi tak wiele w żadnej aplikacji i nie wydaje się, aby działało dużo więcej w systemie Windows 10. Może to mieć związek z faktem, że kliknięcie środkowym przyciskiem jest gestem / działaniem specyficznym dla sprzętu. Jeśli masz touchpad, kliknięcie środkowym przyciskiem nie jest najłatwiejszym do wykonania gestem. Gdyby system Windows 10 powiązał jedną lub zbyt wiele akcji z akcją kliknięcia środkowym przyciskiem, korzystanie z systemu operacyjnego byłoby niewygodne.

Sprawdź -   Jak skonfigurować Google Authenticator dla konta Gmail - AddictiveTips

Jeśli używasz systemu Windows 10 z gładzikiem, nadal możesz kliknąć środkowym przyciskiem myszy, ale musisz wymyślić, jak go wykonać. Na szczęście konfiguracja touchpada nie jest trudna. Bez precyzyjnego touchpada masz jednak mniej opcji. Zawsze możesz podłączyć mysz do swojego laptopa.

Kliknięcie środkowym kliknięciem jest często tak ignorowane / przeoczane, że niewiele aplikacji go obsługuje. Jeśli nie masz do użycia przycisku środkowego kliknięcia, nie brakuje ci dużo. Jest przydatny w przeglądarkach, ale poza przeglądarką nie robi aż tak wiele.