Jak kodować kolorami wydarzenia kalendarza programu Outlook za pomocą kategorii

Udostępnij teraz w social media:

Czytanie wymaga poświęcenia energii poznawczej, a kalendarz programu Microsoft Outlook nie jest wyjątkiem. Jeśli jednak oznaczysz wydarzenia w kalendarzu kolorami, możesz łatwiej rozróżnić je na pierwszy rzut oka i zaoszczędzić trochę czasu i energii.

Kalendarze są nieodzownymi pomocnikami pamięci, ale ich czytanie może być uciążliwe. Dodanie kolorów do wydarzeń ułatwia wybieranie powiązanych elementów kalendarza i zrozumienie, czym one są, bez konieczności czytania każdego słowa.

Domyślnie wszystkie wydarzenia programu Outlook mają ten sam kolor.

Możesz jednak użyć kategorii, aby oznaczyć wydarzenia i wyświetlić je w tej samej kategorii tym samym kolorem.

Wydarzenia programu Outlook z kolorami

Wtedy, nawet bez czytania tytułu każdego wpisu, od razu wiesz, które wydarzenia należą do której kategorii.

  10 łatwych kroków do poprawy bezpieczeństwa iPhone'a i iPada

Omówiliśmy już wcześniej korzystanie z kategorii Outlooka, ale oto krótkie podsumowanie. Są one w zasadzie jak etykiety lub tagi, które możesz zastosować do e-maili, zadań i wydarzeń. Każda kategoria ma nazwę i kolor, co umożliwia sortowanie, filtrowanie lub wyszukiwanie elementów w programie Outlook na podstawie tej kategorii.

Po kliknięciu wydarzenia kalendarza w Outlooku opcja „Kategoryzuj” będzie widoczna w sekcji „Spotkanie / Spotkanie” na wstążce. Kliknij „Kategoryzuj”, aby wybrać jedną z utworzonych kategorii.

Plik

Jeśli chcesz dodać lub edytować istniejącą kategorię, kliknij „Wszystkie kategorie”.

Plik

Na poniższym obrazku możesz zobaczyć kategorie, które ustawiliśmy dla naszego kalendarza, w tym ich skróty klawiaturowe.

Plik

Aby zastosować kategorię, wybierz wydarzenie w kalendarzu. Następnie kliknij „Kategoryzuj” i wybierz kategorię lub użyj jej skrótu klawiaturowego, aby ją zastosować.

  Co oznacza „IKR” i jak z niego korzystasz?

Wybrane wydarzenie i plik

Może to zająć dużo czasu, jeśli masz dużo wydarzeń w kalendarzu, ale na szczęście istnieje skrót. Outlook umożliwia wybranie wielu wydarzeń i przypisanie kategorii do wszystkich jednocześnie.

Aby to zrobić, naciśnij Ctrl (lub Cmd na Macu), a następnie wybierz wszystkie zdarzenia, do których chcesz zastosować określoną kategorię. Następnie, tak samo jak powyżej, kliknij „Kategoryzuj” i wybierz kategorię lub użyj jej skrótu klawiaturowego, aby zastosować ją do wybranych wydarzeń.

Wydarzenia programu Outlook z dodaną jedną kategorią.

Gdy dodasz kategorie do wszystkich wydarzeń, Twój kalendarz będzie znacznie łatwiejszy do odczytania.

Wydarzenia programu Outlook z kolorami

Dodatkowo, jeśli podzielisz e-maile i zadania na kategorie, kolory zsynchronizują się z Twoimi wydarzeniami, dzięki czemu możesz jeszcze szybciej znaleźć odpowiednie elementy. Jest to idealne rozwiązanie, gdy musisz przygotować się do następnego spotkania!

  Jak (i ​​dlaczego) uruchamiać przenośne wersje systemu Windows

x