Udostępnij teraz w social media:

Torrent nie zawsze jest pojedynczym plikiem. Może to być wiele plików, które są pobierane przez jeden torrent. Pliki te mogą znajdować się w określonej kolejności lub nie, ale jeśli tak jest i chcesz je pobrać w tej kolejności, masz dwie opcje. Istnieje ręczny sposób, który wymaga czasu, ciągłej interwencji użytkownika i działa na wszystkich klientach torrent. Druga metoda działa, ale tylko z określonymi klientami torrent.

Pobierz kolejno pliki torrent

Pierwsza metoda, która działa niezależnie od używanego klienta torrent, wymaga pominięcia wszystkich plików z wyjątkiem pierwszego, który chcesz pobrać. Po pobraniu pierwszego pliku należy ręcznie wybrać drugi plik i rozpocząć jego pobieranie.

Sprawdź -   Jak wyjść z trybu awaryjnego w systemie Windows 10

Zastrzeżenie: Poniższy zrzut ekranu służy wyłącznie do celów ilustracyjnych. Nie piratuj treści chronionych prawem autorskim.

Śmiało i dodaj torrent. Pozwól mu załadować listę plików, które pobierze. Wybierz wszystkie pliki z wyjątkiem pierwszego w sekwencji, kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z zaznaczonych plików i wybierz opcję „Nie pobieraj” z menu kontekstowego.

Po zakończeniu pierwszego pobierania wybierz drugi plik, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Start.

Jeśli nie chcesz ręcznie interweniować za każdym razem po zakończeniu pobierania pliku, możesz użyć Klient qBittorrent. Posiada opcję automatycznego pobierania plików w sekwencji. Klient jest darmowy i open-source. Śmiało i zainstaluj. Po dodaniu torrenta dostępna jest opcja „Pobierz w kolejności sekwencyjnej”. Wybierz go, a następnie dodaj torrent do klienta. Pliki w torrent będą teraz pobierane w kolejności. Aby to zadziałało, pliki muszą być już posortowane w sekwencję.

Sprawdź -   Firma Microsoft wyjaśnia, w jaki sposób „Pobieranie z chmury” powoduje ponowną instalację systemu Windows 10

Są inni klienci, którzy mają tę samą opcję, ale nie możemy podać pełnej listy ich wszystkich. Jeśli wolisz nie używać klienta qBittorrent, sprawdź, czy preferowany ma podobne ustawienie. Jeśli tak nie jest, a także nie obsługuje wtyczek lub wtyczka, która dodaje tę funkcję, nie jest dostępna, będziesz musiał zmienić klientów torrent.

Bez względu na to, co jest warte, qBittorrent pod żadnym względem nie jest złym klientem. Ma więcej niż tylko podstawowe funkcje, które ma klient torrent i oczywiście o kilka więcej niż podstawowe. Interfejs użytkownika może być nieco przestarzały dla systemu Windows 10, ale istnieją aplikacje, które wyglądają znacznie gorzej.

Sprawdź -   Jak uzyskać narzędzie do oznaczania zrzutów ekranu Androida P w dowolnej wersji Androida