Jak kontrolować hasła za pomocą narzędzia Google Password Checkup

Hasła są często naruszane, ponieważ są słabe. Wiele usług dołoży wszelkich starań, aby upewnić się, że użytkownicy używają dobrego, silnego hasła, ale użytkownicy nadal potrafią ustawić słabe hasła. Słabe hasło to zbyt krótkie, przewidywalne wyrażenie, np. Hasło123 lub używane w wielu usługach. Google ma nowe narzędzie do sprawdzania haseł, które sprawdza, czy hasła są bezpieczne, czy kiedykolwiek ujawniono je w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych i czy są silne. Oto jak korzystać z narzędzia Google Password Checkup.

Chrome zapisało hasła

Narzędzie do sprawdzania haseł Google sprawdza hasła zapisane w Chrome. Aby użyć tego narzędzia do kontroli haseł, musisz je zapisać w menedżerze haseł Chrome. Ponadto musisz zalogować się na swoje konto Google w przeglądarce Chrome, aby narzędzie miało dostęp do informacji zapisanych w przeglądarce.

Narzędzie Google do sprawdzania haseł

Odwiedź ten linki zaloguj się przy użyciu konta Google, którego używasz do synchronizacji danych w Chrome. Kliknij przycisk „Sprawdź hasła.

Narzędzie będzie w stanie odczytać wszystkie hasła i wyświetli podsumowanie wszelkich problemów, które mogą wystąpić. Jeśli Twoje hasło wyciekło w wyniku naruszenia danych innej usługi, narzędzie poinformuje Cię i wskaże je. Jeśli ponownie użyjesz tego samego hasła, narzędzie zaoferuje pomoc w tworzeniu nowych i unikatowych haseł, a także podkreśli hasła odzyskane jako problem bezpieczeństwa.

To narzędzie pozwala Google na sprawdzenie twoich haseł. Domyślnie hasła w Chrome są przechowywane na pulpicie, a gdy dane są synchronizowane, są szyfrowane. Możesz wyświetlić zapisane hasła, wprowadzając hasło do komputera z systemem Windows 10 lub Mac, ale musisz przejść przez kilka obręczy, aby edytować zapisane hasło.

Samo narzędzie nie jest złe, ale możesz obawiać się, że zezwolisz Google na ich skanowanie. Firma nigdy nie wyciekła danych, ale niektóre aplikacje innych firm, które łączą się z Twoim kontem Google, mogą okazać się złośliwe, ale nie ma to nic wspólnego z menedżerem haseł Chrome. Ponadto Google bardzo ostrożnie podchodzi do twoich danych, więc jeśli martwisz się, że narzędzie do sprawdzania haseł wycieknie z haseł, nie rób tego.

Korzystanie z narzędzia Google Password Checker może ostatecznie sprowadzić się do dwóch rzeczy; gotowość do zapisywania haseł w Chrome oraz wygoda korzystania z Google sprawdzającego je pod kątem powielania i siły. Jeśli narzędzie wykryje, że masz wyciekłe hasło, zmień je natychmiast.

x