Jak kontrolować prędkość odtwarzania wideo w dowolnej witrynie w przeglądarce Chrome

Możesz przyspieszyć lub spowolnić odtwarzanie wideo na YouTube. Sterowanie prędkością odtwarzania wideo nie jest standardową funkcją odtwarzaczy multimedialnych. Tylko najbardziej funkcjonalne odtwarzacze multimedialne, takie jak odtwarzacz VLC, pozwalają kontrolować prędkość odtwarzania wideo. Dzięki tej rzadkiej funkcji w komputerowych odtwarzaczach multimedialnych będzie rzadkością w Internecie. Poza YouTube strony internetowe, które umożliwiają użytkownikom przesyłanie i oglądanie filmów, zwykle nie mają funkcji kontroli prędkości. Jeśli używasz przeglądarki Chrome, kontroler prędkości wideo – z rozszerzeniem Hotkeys może dodawać elementy sterujące prędkością odtwarzania wideo do dowolnej witryny.

Szybkość odtwarzania wideo

Pobierz rozszerzenie kontrolera prędkości wideo i odwiedź witrynę internetową, która umożliwia odtwarzanie wideo, np. Facebook. Rozszerzenie doda ikonę prędkościomierza obok paska adresu URL. Odtwórz wideo i kliknij przycisk rozszerzenia. Ma trzy różne prędkości; 0.5x Speed, który zmniejszy prędkość o połowę, 1.5x, który zwiększy ją o połowę, i 2x, który odtworzy go z dwukrotnie większą prędkością.

Rozszerzenie obsługuje również skróty klawiaturowe, których można użyć do przyspieszenia lub spowolnienia szybkości odtwarzania wideo. Wszystkie skróty używają klawiszy strzałek na klawiaturze, a większość klawiatur ma te klawisze. Jeśli masz mniejszą klawiaturę, możesz nie mieć tych klawiszy i nie ma możliwości ich edycji / zmiany.

Jeśli Twoje połączenie internetowe nie jest najbardziej niezawodne i oglądasz film w jakości HD lub w dowolnej rozdzielczości innej niż SD, odtwarzanie z większą szybkością może powodować zacinanie się podczas odtwarzania. Nie ma to nic wspólnego z rozszerzeniem. Rozszerzenie może tylko przyspieszyć odtwarzanie wideo, nie może przyspieszyć ładowania wideo. Jeśli wideo jest przerywane podczas odtwarzania, pozwól mu całkowicie buforować, a następnie odtwarzaj.

Możesz zmienić prędkość odtwarzania w dowolnym momencie, tj. Jeśli oglądasz wideo z 2x szybkością, możesz powrócić do normalnej szybkości z menu rozszerzenia lub za pomocą klawisza Shift + Strzałka w dół. Rozszerzenie nie pamięta szybkości odtwarzania dla domeny. Jeśli oglądasz wideo na Facebooku z dwukrotnie większą szybkością, a później oglądasz inny, będzie on odtwarzany z normalną szybkością. Nawet YouTube nie pamięta prędkości odtwarzania.

Rozszerzenie jest świetne, jeśli oglądasz filmy na Facebooku, które czasami mogą mieć długie, niepotrzebne wprowadzenia. Facebook nie jest domem dla tego samego rodzaju filmów, co YouTube, tj. Samouczków, w których chcesz po prostu przejść do rzeczy, ale to nie znaczy, że warto je oglądać od początku do końca. Wiele z nich to po prostu przynęta na kliknięcie.