Jak konwertować obrazy WEBP do PNG lub JPG w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Google ma swój własny format obrazu; WEBP. Przekonasz się, że ten format obrazu jest używany w całym sklepie Google Play, a także na oficjalnej stronie Androida. Format ten, choć opracowany przez Google, nie jest tak popularny, a niektóre z najlepszych przeglądarek obrazów, takich jak IrfanView, nie obsługują go. Jeśli masz obraz WEBP, możesz go otworzyć w Chrome lub Edge, ale są to przeglądarki, a nie przeglądarki zdjęć lub edytory. Jeśli nie potrzebujesz obrazu w formacie WEBP, możesz przekonwertować go na bardziej popularny, taki jak PNG lub JPG. Oto jak konwertować obrazy WEBP na PNG lub JPG.

Istnieją aplikacje online, które mogą konwertować obrazy WEBP na PNG lub JPG, ale mamy rozwiązanie komputerowe, które nie wymaga żadnych aplikacji innych firm; Farba.

Konwertuj WEBP na PNG lub JPG

Program Paint może otworzyć plik WEBP i chociaż jest to podstawowa aplikacja, może także konwertować obrazy do popularnych formatów plików obrazów, takich jak PNG, JPG, GIF lub BMP.

Otwórz obraz WEBP w Paint, a następnie przejdź do Plik> Zapisz jako. Podmenu Zapisz jako zawiera listę popularnych formatów, w których można zapisać plik, i są tam wymienione zarówno PNG, jak i JPEG / JPG. Wybierz format i zapisz plik.

Format WEBP obsługuje przezroczystość, ale przekonasz się, że przezroczystość zostaje utracona po przekonwertowaniu na format PNG za pomocą programu Paint. Jest to niefortunna wada związana z używaniem aplikacji. Niestety format WEBP ma tak słabe wsparcie, że nawet Paint.net go nie otworzy. Prawdopodobnie ma większą szansę na zachowanie przejrzystości, ale nie może otworzyć obrazu WEBP, więc to nie ma znaczenia.

  Co to są punkty Google Play i jak z nich korzystasz?

Jeśli szukasz prostej przeglądarki plików, która pozwoli Ci otwierać / przeglądać obrazy WEBP, a nie jesteś zainteresowany konwersją pliku do innego formatu, skorzystaj z przeglądarki zdjęć Windows. Ta aplikacja jest nadal dostępna. Może być konieczne włączenie go w systemie, ale Przeglądarka fotografii systemu Windows doskonale potrafi otworzyć obraz WEBP.

WEBP, jako format obrazu, nie został dokładnie przyjęty. Jest to format open source i mimo to nie jest zbyt popularny. Może to mieć związek z tym, że niewielu przeglądających go obrazów obsługuje i niewielu obsługuje to, ponieważ nie jest to zbyt częste. Niezależnie od tego dwie podstawowe aplikacje w systemie Windows 10 mogą bez problemu otworzyć obraz.

  Jak pominąć formatowanie warunkowe pustych komórek w programie Microsoft Excel

WEBP jest przeznaczony do stosowania na stronach internetowych. Zdziwisz się, ile czasu zajmie zmiana stron internetowych, z których korzystają, nawet jeśli jest to tylko format obrazu.

x