01/20/2022

Jak konwertować obrazy z trybu CMYK do trybu RGB w programie Photoshop

Udostępnij teraz w social media:

Kiedy używasz edytora obrazów, takiego jak Photoshop lub Gimp, masz kilka trybów kolorów, które możesz wybrać, aby utworzyć obraz. Jest skala szarości, RGB i CMYK. Zwykle CMYK jest używany do obrazów, które mają zostać wydrukowane, a RGB jest używany do obrazów, które zostaną opublikowane online. Ma to związek ze sposobem renderowania kolorów i nie chcesz używać obrazu w CMYK dla Internetu, ponieważ kolory mogą wyglądać nieprawidłowo. Photoshop obsługuje oba te tryby kolorów, a także umożliwia konwersję obrazów z trybu CMYK do trybu RGB.

Działa to dla każdego obrazu lub pliku w toku. Jeśli masz plik źródłowy Photoshopa dla obrazu w CMYK, możesz uzyskać doskonałe rezultaty po przekonwertowaniu go na RGB. Jeśli nie masz pliku źródłowego i masz do czynienia z ostatecznym obrazem, po konwersji może wystąpić pewna utrata jakości kolorów.

Sprawdź -   Jak korzystać z polecenia chroot w systemie Linux

CMYK na tryb RGB

Otwórz obraz lub plik programu Photoshop w trybie CMYK w programie Photoshop. Jeśli masz plik programu Photoshop, przed konwersją z CMYK na RGB warto go edytować tak często, jak to konieczne. Dzieje się tak, ponieważ może być konieczne spłaszczenie obrazu, aby go przekonwertować, a gdy obraz zostanie spłaszczony, nie będzie można go już edytować.

Po otwarciu pliku przejdź do Obraz> Tryb i wybierz Kolor RGB.

Na ekranie pojawi się monit informujący o spłaszczeniu obrazu, jeśli jeszcze go nie spłaszczyłeś. Możesz go spłaszczyć lub spróbować przekonwertować go bez spłaszczania obrazu i porównywania wyników. Czynność można cofnąć, jeśli nie spodobają Ci się wyniki, i możesz ponownie przekonwertować obraz z CMYK na RGB i wybrać spłaszczenie obrazu przed konwersją.

Sprawdź -   Jak sprawdzić i usunąć czcionki na komputerze Mac

Możesz również przekonwertować obraz z RGB na CMYK. Proces jest taki sam, ale musisz wybrać kolor CMYK z podmenu Tryb. W przypadku CMYK masz do czynienia z profilami kolorów. Domyślny profil kolorów może nie dawać najlepszych rezultatów. W takim przypadku można go zmienić i wybrać inny. Nie zgaduj, jakiego profilu powinieneś użyć. Jeśli używasz CMYK, prawdopodobnie zamierzasz wydrukować wszystko, co tworzysz. Sprawdź, który profil jest najlepszy dla zadania drukowania, które masz pod ręką.

x