Udostępnij teraz w social media:

Na komputerze z systemem Linux możesz mieć plik wideo, który chcesz przekształcić w plik audio MP3 do słuchania. Na szczęście istnieje wiele różnych narzędzi na platformie Linux, które mogą konwertować wideo na pliki audio MP3. W tym przewodniku omówimy dwie metody.

Pierwsza metoda, którą omówimy, to narzędzie Linux GUI SoundConverter, które jest idealne dla początkujących, którzy chcą konwertować pliki z wideo na audio MP3. Druga metoda, którą omówimy, to potężne narzędzie FFMPeg oparte na terminalach, które jest idealne dla zaawansowanych użytkowników szukających większej kontroli.

Chcesz przekonwertować pliki MP3 na formaty audio typu open source? Jesteśmy z Tobą.

Metoda 1 – Konwersja plików wideo za pomocą aplikacji SoundConverter

SoundConverter to doskonałe narzędzie, które pozwala użytkownikom systemu Linux na łatwe transkodowanie plików audio między różnymi formatami. Czy wiesz jednak, że można go również wykorzystać do konwersji plików wideo na audio? Naprawdę!

Aby rozpocząć proces konwersji za pomocą SoundConverter, musisz zainstalować program. Aby zainstalować program, uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie wprowadź poniższe instrukcje wiersza polecenia odpowiadające używanemu systemowi operacyjnemu Linux.

Sprawdź -   Jak zablokować automatyczną aktualizację Chromium Edge w systemie Windows 10

Ubuntu

sudo apt install soundconverter

Debian

sudo apt-get install soundconverter

Arch Linux

sudo pacman -S soundconverter

Fedora

sudo dnf install soundconverter

OpenSUSE

sudo zypper install soundconverter

Po zainstalowaniu programu SoundConverter w środowisku Linux, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby przekonwertować pliki wideo na pliki audio MP3.

Krok 1: Otwórz aplikację SoundConverter na pulpicie systemu Linux, wyszukując ją w menu aplikacji.

Krok 2: W SoundConverter znajdź przycisk „dodaj plik” (znajduje się bezpośrednio po prawej stronie przycisku „Konwertuj” w aplikacji) i kliknij go myszką. Po kliknięciu przycisku „dodaj plik” pojawi się wyskakujące okno.

Krok 3: W wyskakującym oknie wyszukaj plik wideo na komputerze z systemem Linux, który chcesz przekonwertować na plik audio MP3.

Krok 4: Znajdź ikonę ustawień w prawej górnej części aplikacji SoundConverter i kliknij ją myszą.

W obszarze ustawień zaznacz pole „Do folderu”. Następnie znajdź przycisk „Wybierz” i kliknij go, aby skonfigurować folder wyjściowy.

Krok 5: Po kliknięciu przycisku „Wybierz” zobaczysz wyskakujące okno. Użyj tego wyskakującego okna, aby wybrać miejsce, w którym mają zostać zapisane przekonwertowane pliki wideo.

Krok 6: Po wybraniu folderu wyjściowego znajdź „Rodzaj wyniku?” Sekcja i zmień menu rozwijane obok „Format” na „MP3”.

Sprawdź -   Jak wyszukiwać i instalować aplikacje na zegarku Apple Watch

Krok 7: Zamknij okno ustawień. Następnie, po zamknięciu okna ustawień, znajdź przycisk „Konwertuj” i kliknij go. Wybierając „Konwertuj”, SoundConverter zacznie transkodować plik wideo na plik audio MP3!

Metoda 2 – Konwersja plików wideo w wierszu polecenia za pomocą FFMPeg

Narzędzie SoundConverter jest bardzo dobre dla początkujących użytkowników Linuksa, ale nie jest przeznaczone dla wszystkich. Niektórzy użytkownicy Linuksa wolą wiersz poleceń, a FFMpeg to najlepsze narzędzie do konwersji wiersza poleceń dostępne na platformie.

Jednak zanim przejdziemy do konwertowania plików wideo na pliki audio MP3, musimy zademonstrować, jak zainstalować FFMPeg. Otwórz okno terminala i postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej.

Ubuntu

sudo apt install ffmpeg

Debian

sudo apt-get install ffmpeg

Arch Linux

sudo pacman -S ffmpeg

Fedora

sudo dnf install ffmpeg

OpenSUSE

sudo zypper install ffmpeg

Ogólny Linux

FFMpeg działa na prawie każdym systemie operacyjnym Linux, ponieważ jest to narzędzie do edycji transkodera mediów dla platformy. Nawet jeśli nie korzystasz z popularnego systemu operacyjnego Linux, nie powinieneś mieć problemów z uruchomieniem go. Aby zainstalować, otwórz okno terminala, wyszukaj „ffmpeg” i załaduj go tak, jak zwykle instalujesz programy.

Sprawdź -   Jak korzystać z czcionki Cascadia Code w wierszu polecenia w systemie Windows 10

Po zainstalowaniu narzędzia FFMpeg na komputerze z systemem Linux postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej, aby dowiedzieć się, jak przekonwertować dowolny plik wideo na plik audio MP3!

Krok 1: Otwórz okno terminala i użyj Płyta CD polecenie, aby przenieść sesję wiersza polecenia do katalogu, w którym znajduje się plik wideo.

Pamiętaj, że musisz podać dokładną lokalizację tego pliku wideo dla pliku Płyta CD polecenie do pracy. W tym przykładzie nasz plik wideo znajduje się w ~/Videos. Twoje będą się różnić, więc zmień przykład polecenia poniżej, aby to odzwierciedlić.

cd ~/Videos

Krok 2: Używając ls polecenie, zobacz katalog zawierający plik wideo, który chcesz przekonwertować na MP3.

ls

Krok 3: Zanotuj nazwę pliku wideo i zmień example.video w poleceniu poniżej, aby rozpocząć proces konwersji.

Uwaga: FFMpeg może także konwertować pliki wideo na inne formaty. Po prostu zmień przekonwertowane audio.mp3 do żądanego formatu audio (Ogg, Wav, Flac itp.)

ffmpeg -i example.video converted-audio.mp3

Po zakończeniu procesu plik wideo zostanie przekonwertowany na format MP3. Uzyskaj dostęp do przekonwertowanego pliku audio, otwierając menedżera plików systemu Linux w miejscu, w którym znajduje się plik wideo.