Jak korzystać i instalować VPN na Kodi

Jeśli szukasz kompleksowego przewodnika po tym, jak zainstalować VPN na Kodi, jesteś na właściwej stronie. Dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby wybrać, zainstalować i uruchomić VPN na swoim urządzeniu Kodi. Omówimy również poręczny menedżer Zomboided VPN, aby zoptymalizować Twoje wrażenia. Omówimy również najlepsze sieci VPN dla Kodi.

Wirtualne sieci prywatne (VPN) to jedne z najlepszych wielofunkcyjnych narzędzi, z których może korzystać współczesny użytkownik Internetu. Dodając szyfrowanie do każdego pakietu danych, pozwalają nam surfować po Internecie z zachowaniem pełnej prywatności, powstrzymując takie działania, jak ograniczanie przepustowości dostawcy usług internetowych, zapobiegając szpiegowaniu naszej tożsamości przez masowy nadzór, a nawet pozwalając nam przełamać bariery ograniczenia geograficznego w celu uzyskania dostępu do cenzurowanej treści lub odblokuj Netflix.

Przypadki użycia VPN z Kodi są nawet ważniejsze niż ochrona standardowego połączenia internetowego. Ponieważ Kodi jest oprogramowaniem typu open source, każdy może opracowywać dodatki do oprogramowania. Oznacza to, że niektóre treści mogą uzyskać dostęp do pirackich filmów bez Twojej wiedzy. Dostawcy usług internetowych i wydawcy treści odnotowali to i często poddają użytkowników Kodi specjalnej kontroli. Korzystając z VPN, możesz całkowicie tego uniknąć.

Poniżej przedstawiamy niektóre z najlepszych sieci VPN dla Kodi wraz z pełnym przewodnikiem, jak zainstalować VPN na Kodi. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać, ale może uchronić Cię przed wieloma problemami z dostawcą usług internetowych.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Trzy sposoby instalacji VPN do pracy z Kodi

Jeśli chcesz zabezpieczyć instalację Kodi przed szpiegami i wścibskimi dostawcami usług internetowych, wystarczy dobra sieć VPN działająca w tle. Jest kilka sposobów na osiągnięcie tego celu, które omówimy poniżej.

1. Uruchomienie VPN na twoim urządzeniu

Jest to zdecydowanie najczęstszy i najłatwiejszy sposób zainstalowania sieci VPN do użycia z Kodi. Proces jest prosty: zarejestruj się za pomocą niezawodnej usługi VPN, pobierz aplikację na swoje urządzenie (Windows, iOS, Mac, Android itp.), Zainstaluj ją, zaloguj się i połącz, a następnie uruchom Kodi i bezpiecznie przesyłaj strumieniowo. Tak długo, jak uruchamiasz oprogramowanie VPN przy każdym włączeniu urządzenia, każda część danych opuszczająca system będzie zabezpieczona, w tym strumienie filmów Kodi.

Wadą tej metody jest to, że niektóre urządzenia obsługujące instalacje Kodi nie obsługują sieci VPN. Zwykle dzieje się tak tylko w przypadku inteligentnych telewizorów i niektórych streamerów dekoderów telewizyjnych, aw niektórych przypadkach, takich jak Fire TV, można faktycznie zainstalować VPN na Fire Stick poprzez sideloading. Jednak nie zawsze tak jest, w czym mogą się przydać poniższe metody.

2. Korzystanie z VPN opartej na routerze

Prawdopodobnie słyszałeś o ludziach instalujących VPN na swoich routerach. Ta metoda omija potrzebę ładowania aplikacji na każdym urządzeniu za każdym razem, gdy potrzebujesz ochrony VPN. Konfiguracja może jednak wymagać więcej czasu i wiedzy technicznej i nie ma wszystkich funkcji ochrony opartej na oprogramowaniu, dlatego nie wszyscy korzystają z tej metody.

Jeśli chcesz chronić Kodi, zainstalowanie VPN na routerze nie jest złym pomysłem. Gwarantuje to, że każde urządzenie, z którego przesyłasz strumieniowo, w tym Fire TV, Chromecast i inne urządzenia telewizyjne, pozostaje chronione, nawet jeśli nie możesz zainstalować aplikacji na samych urządzeniach. Jest to niezawodny sposób na zachowanie prywatności i bezpieczeństwa, o ile nie przeszkadza ci ubrudzenie rąk dzięki małej ręcznej konfiguracji routera.

3. Instalowanie sieci VPN na Kodi

Ściśle mówiąc, nie ma sposobu, aby bezpośrednio zainstalować VPN na Kodi. Oprogramowanie typu open source obsługuje wszelkiego rodzaju dodatki i dodatki innych firm, ale możliwość zintegrowania ochrony VPN z samą aplikacją nie jest tak naprawdę priorytetem. Najlepszym rozwiązaniem jest oddzielne oprogramowanie VPN, ale zawsze działające w tle przy każdym uruchomieniu strumienia Kodi.

Istnieje kilka dodatków, które pozwalają zarządzać zewnętrzną siecią VPN za pośrednictwem interfejsu Kodi, z których najlepszym jest VPN Manager. Omawiamy ten dodatek poniżej, wraz z instrukcjami instalacji i konfiguracji, więc jeśli chcesz zejść tą drogą, przeczytaj pełny przewodnik.

Co sprawia, że ​​dobry Kodi VPN?

Wybór VPN jest prawdopodobnie najtrudniejszą częścią całego procesu. Nauczenie się, które funkcje są ważne, a które tylko marketingowe, mogą zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz przygodę z VPN. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze VPN. Następnie wykorzystaliśmy te punkty do oceny naszych zalecanych sieci VPN, abyś mógł cieszyć się szybkimi, bezpiecznymi i zabezpieczonymi strumieniami za każdym razem, gdy uruchamiasz Kodi.

 • Niezawodność sieci – Jak duża jest sieć usługi VPN? Jak szybkie są serwery? Mogą one zwiększyć lub zmniejszyć prędkość i jakość twoich strumieni Kodi.
 • Polityka rejestrowania – Niektóre sieci VPN prowadzą rejestr aktywności użytkownika, podobnie jak dostawcy usług internetowych. Aby zachować prywatność, zawsze używaj sieci VPN z ścisłą polityką zerowego logowania.
 • Reputacja – Im więcej pozytywnych recenzji i pochwał dla klientów ma usługa VPN, tym bezpieczniejszy będziesz.
 • Bezpieczeństwo – Funkcje takie jak 256-bitowe szyfrowanie, ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania są niezbędne dla zapewnienia solidnego bezpieczeństwa online.

5 najlepszych sieci VPN do użycia z Kodi

IPVanish okazuje się być najlepszą siecią VPN do użycia z Kodi, ale istnieje kilku innych dostawców, którzy zapewniają szybkość, bezpieczeństwo i inteligentne struktury cenowe, które są warte drugiego spojrzenia.

1. ExpressVPN

ExpressVPN to szybka i bezpieczna sieć VPN, która łączy odpowiednie połączenie funkcji, aby zapewnić niesamowite wrażenia w sieci. Firma prowadzi dedykowaną sieć ponad 3000 serwerów w 94 krajach na całym świecie, w połączeniu z 256-bitowym szyfrowaniem AES dla wszystkich danych, dokładną polityką zerowego rejestrowania ruchu, żądań DNS i adresów IP oraz niestandardowym oprogramowaniem z wyciekiem DNS funkcje ochrony i automatycznego wyłączania zabójstw.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje serwis Netflix i inne witryny do przesyłania strumieniowego
 • Super szybkie, niezawodne połączenie
 • Bezpieczne szyfrowanie i protokoły VPN
 • Brak dzienników danych osobowych
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Drogi plan miesięczny.

2) NordVPN

NordVPN to imponująca sieć VPN z jedną z największych sieci serwerów w branży: ponad 5500 serwerów w 60 różnych krajach. Zapewnia to, że zawsze masz dostępne szybkie połączenie bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, ale zapewnia także unikalne funkcje, których nie ma w innych sieciach VPN, w tym dedykowane połączenia P2P, podwójne szyfrowanie i routing cebulowy przez VPN. Ponadto NordVPN zapewnia dokładne zasady zerowania, które obejmują przepustowość, ruch, znaczniki czasu i dostęp do DNS, funkcje automatycznego wyłączania zabójstw i funkcje ochrony przed wyciekiem DNS oraz 256-bitowe szyfrowanie AES dla wszystkich danych.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Serwery zoptymalizowane do odblokowywania Netflix
 • Ponad 5400 serwerów w 61 krajach
 • Nie znaleziono wycieków IP / DNS
 • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Niektóre serwery mogą być powolne i zawodne
 • Czasami powolne przetwarzanie zwrotów (ale zawsze tak jest).

3) CyberGhost

CyberGhost koncentruje się zarówno na szybkości, jak i bezpieczeństwie, i zapewnia doskonałe wrażenia dla użytkowników końcowych dla wszystkich surferów i streamerów. Zaczyna się od niewiarygodnej sieci 5900 serwerów w 90 krajach dla szybkiego dostępu na całym świecie. Otrzymujesz również 256-bitowe szyfrowanie AES, zasadę zerowego rejestrowania ruchu, znaczników czasu i adresu IP, a także ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania.

Przeczytaj naszą pełną recenzję CyberGhost.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix w przeglądarce internetowej
 • P2P dozwolone na dowolnym serwerze z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Rosji
 • 7 jednoczesnych połączeń
 • Prywatne: silne zasady braku dzienników
 • Wsparcie 24/7 na żywo.
Cons

 • Nie działa dobrze w Chinach.

4 PureVPN

PureVPN zawiera kilka naprawdę unikalnych funkcji, które z pewnością docenią użytkownicy VPN. Zamiast prostego i prostego szyfrowania PureVPN oferuje filtrowanie stron internetowych na poziomie DNS, osłony przed złośliwym oprogramowaniem, filtry blokujące aplikacje, a nawet skaner antywirusowy, wszystko w jednym wygodnym pakiecie. Otrzymujesz również 256-bitowe szyfrowanie, zasadę zerowego rejestrowania ruchu, ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania dla lepszego bezpieczeństwa. PureVPN utrzymuje wysoką prędkość dzięki dużej sieci ponad 750 serwerów w 140 różnych krajach.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

5 IPVanish

IPVanish łączy najlepsze funkcje, jakich potrzebuje każdy użytkownik Kodi, w celu zapewnienia szybkiego i bezpiecznego przesyłania strumieniowego online. Firma zapewnia błyskawiczne pobieranie z dużą siecią ponad 1300 serwerów w 60 różnych krajach, wraz z dziesiątkami tysięcy adresów IP do wyboru w celu uzyskania najwyższej anonimowości. Aby zapewnić prywatność, aplikacje IPVanish są wyposażone w ochronę przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania. Wszystkie dane są bezpieczne dzięki 256-bitowemu szyfrowaniu AES i zerowej zasadzie rejestrowania ruchu, co zapewnia pełne bezpieczeństwo przy każdym logowaniu. Masz również nieograniczoną przepustowość i całkowicie niezmonitorowany ruch, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do torrentów, P2P połączenia i wszystkie dodatki Kodi z pełną swobodą.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Menedżer VPN od Zomboided

Chociaż korzystanie z VPN osobno od Kodi jest całkowicie dopuszczalne, istnieje również przydatne narzędzie dodatkowe, które można zainstalować, aby uzyskać dostęp do niektórych unikalnych funkcji ochrony VPN dla treści Kodi. Poniżej omówimy zalety i wady oraz pełne instrukcje użytkowania.

Dlaczego warto korzystać z VPN Managera?

Uruchomienie VPN szyfruje i chroni każdy pakiet danych, który opuszcza twoje urządzenie. Dotyczy to treści Kodi i wszystkich dodatków do przesyłania strumieniowego. Nie ma potrzeby instalowania konkretnego dodatku Kodi VPN, aby uzyskać dostęp do tych funkcji, więc po co?

Jedną z zalet korzystania z rozszerzenia, takiego jak VPN Manager, jest możliwość kontrolowania, które dodatki są przesyłane przez sieć VPN. Niektóre mogą nie działać spoza sieci VPN, w tym oficjalne dodatki, które mają dostęp do treści tylko dla subskrypcji. Dzięki VPN Manager możesz łatwo określić, które dodatki mają być chronione, a które zezwalać bez przeszkód, dzięki czemu Kodi jest znacznie prostszy w użyciu na dłuższą metę.

Kolejną zaletą jest łatwy dostęp. Jeśli używasz systemów operacyjnych OpenElec lub LibreElec do uruchamiania Kodi, lub jeśli chcesz, aby Twoja VPN działała tylko wtedy, gdy Kodi jest aktywny, skonfigurowanie Zomboided VPN Manager jest świetnym sposobem na osiągnięcie tego. Automatycznie kontroluje działania VPN, aby zapewnić bezpieczeństwo dodatków przez cały czas, bez konieczności bałagania się z samym programem VPN.

Pamiętaj, że nadal będziesz potrzebować oprogramowania VPN w swoim systemie, aby korzystać z Menedżera VPN, a także aktywnej subskrypcji u swojego dostawcy. Dodatek nie zastępuje VPN, jest jedynie zautomatyzowanym programem do zarządzania.

Jak zainstalować VPN Manager

Narzędzie VPN Manager znajduje się w repozytorium Zomboided. Jest to technicznie „nieoficjalny” dodatek innej firmy, ale ponieważ nie zawiera żadnych zasobów transmisji strumieniowej, które mogłyby potencjalnie uzyskać dostęp do pirackich treści, jest całkowicie legalny. Repozytorium zawiera dwa narzędzia: VPN Manager dla OpenVPN i Zomboided Tools. Będziemy instalować pierwszy.

Zacznij od odwiedzenia Zomboided strona repo i pobieranie najnowszej wersji. Kliknij najnowszy plik oznaczony repository.zomboided.plugins – #. #.. #. Zip, a pobieranie rozpocznie się natychmiast.

Uruchom Kodi i przejdź do menu głównego. Wybierz Dodatki najpierw wybierz ikona otwartego pola u góry małego menu nawigacyjnego po lewej stronie. Następnie wybierz Zainstaluj z zip plik, a następnie przejdź do pobranego repozytorium. Kodi doda go do systemu, kopiując niezbędne pliki, aby można było usunąć oryginalny plik zip.

Z powrotem w menu otwartego okna wybierz Zainstaluj z repozytorium. Odnaleźć Zomboided na liście (powinna być na dole), wybierz ją, a następnie wybierz folder Usługi. Powinieneś zobaczyć Menedżer VPN dla OpenVPN na górze. Wybierz, a następnie wybierz zainstalować przycisk w prawym dolnym rogu. Kodi zainstaluje dodatek od razu.

Gdy Menedżer VPN jest gotowy do pracy, możesz uzyskać do niego dostęp z głównego menu Dodatki w części Dodatki programu. Jego uruchomienie da ci kilka opcji do wyboru, w tym zmianę ustawień, wstrzymanie filtrowania dodatków i wyświetlanie aktualnego stanu VPN.

Konfigurowanie Zomboided VPN Manager

Po zainstalowaniu Zomboided pojawi się ekran ustawień. Musisz przejść przez niektóre z tych sekcji, aby skonfigurować dodatek do pracy z siecią VPN. Jeśli przypadkowo zamkniesz menu, możesz je ponownie otworzyć, podświetlając ikonę VPN Manager for OpenVPN w menu dodatków Kodi, klikając prawym przyciskiem myszy, aby uzyskać dostęp do ekranu opcji, a następnie wybierając Ustawienia.

Począwszy od opcji konfiguracji VPN u góry (należy ją wybrać automatycznie), musisz to zrobić wprowadź dane swojej VPN, w tym nazwę użytkownika i hasło. Ustaw je w polu po prawej stronie. Resztę szczegółów w tym polu można pozostawić w spokoju, ponieważ Zomboided zajmie się nimi za Ciebie.

Następnie przejdź do Karta połączeń VPN. Po wprowadzeniu danych konta VPN będziesz mógł określić to konto, z którym chcesz się połączyć przy każdym uruchomieniu Kodi. Jest to opcjonalny krok, ale kluczowy, jeśli korzystasz z wielu sieci VPN. Jeśli prowadzisz tylko jedną sieć VPN, przejdź do następnej sekcji.

The Karta Monitor pozwala określić, w jaki sposób Zomboided zarządza samym połączeniem VPN. Większość ustawień zostanie włączona, więc możesz pozostawić je bez zmian. Jednak w celach informacyjnych warto przeskoczyć na sam dół listy i ustawić następującą opcję na „aktywny„:

 • Wyświetlaj adres IP, lokalizację i usługodawcę w powiadomieniu o cyklu VPN (przełącz w prawo)

Umożliwia to wyświetlanie informacji o sieci VPN za każdym razem, gdy się łączy, co stanowi wygodne przypomnienie, że Twoje strumienie są bezpieczne.

The Kategoria filtra dodatków jest opcjonalny, jeśli chcesz, aby Zomboided i VPN chroniły wszystkie Kodi bez względu na to, jakich dodatków używasz. Jeśli istnieje dodatek, który nie działa z sieciami VPN, taki jak jedna z usług sportowych na żywo dostępnych w oficjalnym repozytorium Kodi, możesz szybko określić, że mają być ignorowane. Możesz także odwrócić listę filtrowania, aby określić tylko te dodatki, które wymagają ochrony VPN, choć jest to ogólnie mniej bezpieczne niż poprzednia opcja.

Jeśli nie musisz specjalnie wprowadzać zmian, ostatnie trzy sekcje można bezpiecznie pominąć. Filtr okien działa podobnie jak filtr dodatkowy, z wyjątkiem aktywnych okien. Narzędzia pomagają wyczyścić dane VPN lub zmienić kluczowe mapowania. Debugowanie pozwala ustawić pewne informacje techniczne o OpenVPN.

Korzystanie z Menedżera VPN

Po zainstalowaniu i skonfigurowaniu naprawdę nie trzeba nic robić, aby korzystać z VPN Managera. Działa cicho w tle, chroniąc twoje dodatki przed szpiegowaniem lub dławieniem. Za każdym razem, gdy dodajesz nowe rozszerzenie, możesz chcieć ponownie sprawdzić ustawienia VPN Managera, ale poza tym możesz swobodnie cieszyć się Kodi.

Wniosek

Instalacja VPN na Kodi nie jest trudnym zadaniem, ani konfiguracja i rozpoczęcie pracy nie zajmie więcej niż kilka minut. Gdy to zrobisz, będziesz w stanie bezpiecznie przesyłać strumieniowo dowolne treści. Przestań się martwić powolnymi serwerami i szpiegowaniem dostawców usług internetowych i ciesz się dobrym filmem.