12/05/2021

Jak korzystać z Adblocka na YouTube [Chrome]

Udostępnij teraz w social media:

Reklamy w YouTube stały się bardziej powszechne. Wiele lat temu niewiele filmów zawierało reklamy, ale teraz możesz zobaczyć reklamę na początku i na końcu filmu. Czasami, jeśli film trwa dziesięć minut, zobaczysz reklamę w środku filmu lub dwie na początku. Co gorsza, nie można ich wszystkich pominąć. YouTube zaczął też dodawać reklamy do filmów, nawet jeśli pierwotny przesyłający nie zarabiał na nich. Nie trzeba dodawać, że użytkownicy szukają sposobów blokowania tych reklam.

Adblock na YouTube [Chrome]

Możesz blokować reklamy w YouTube, nawet jeśli korzystasz z własnej przeglądarki Google: Chrome. Sztuką jest rozszerzenie. Istnieje wiele rozszerzeń adblocker, niektóre działają, a niektóre nie.

Sprawdź -   Jak importować kontakty LinkedIn, zachowując prywatność poczty e-mail

Adblock na Youtube

Adblock dla YouTube to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń do blokowania reklam w YouTube. Ma ponad 10 000 000 użytkowników, co jest świetnym poparciem.

Zainstaluj Adblock dla Youtube z Sklep internetowy Chrome.
Rozszerzenie poprosi o kilka różnych uprawnień.
Odtwórz film, a nie wyświetli żadnych reklam.

Problemy z blokerami reklam w YouTube

Blokery reklam w YouTube działają w większości dobrze. YouTube nie próbuje aktywnie ich blokować, a Google nie uruchamia tego typu rozszerzeń ze sklepu internetowego Chrome. Możesz liczyć na to, że jeden lub więcej lub kilka rodzajów tych rozszerzeń będzie zawsze dostępne w sklepie Chrome Web Store.

To powiedziawszy, czasami przesyłanie strumieniowe jest przerywane z powodu tych rozszerzeń. Jeśli nagle stwierdzisz, że filmy z YouTube nie będą odtwarzane po zainstalowaniu adblockera, spróbuj wykonać następujące czynności.

Sprawdź -   Jak pobierać filmy IGTV?

Odinstaluj inne adblockery, które zainstalowałeś w Chrome. Najlepiej używać tylko jednego.
Sprawdź, czy Twój program antywirusowy może blokować rozszerzenie, a tym samym może również blokować YouTube. Jeśli podejrzewasz, że program Windows Defender jest winny, możesz wykluczyć folder rozszerzenia ze skanowania. Folder rozszerzenia znajduje się w folderze Chrome w folderze AppData. Użyj identyfikatora rozszerzenia, aby zidentyfikować jego folder. Identyfikator można skopiować ze strony rozszerzeń Chrome.
Jeśli rozszerzenie przestanie działać losowo, należy je wyłączyć i ponownie włączyć.
Jeśli rozszerzenie nadal nie działa, odinstaluj je i zainstaluj ponownie.

Wniosek

Reklamy w YouTube wymknęły się spod kontroli. Witryna musi zarabiać, a biorąc pod uwagę, ile treści wideo jest codziennie przesyłanych do witryny, nie trzeba dodawać, że koszt witryny musi być astronomiczny. Usługa subskrypcji YouTube nie wystartowała i nie była w stanie pokonać Twitcha. Reklamy to jak dotąd jedyna droga. To powiedziawszy, jeśli często oglądasz filmy określonego twórcy treści, wyłącz Adblock dla jego filmów, aby go wspierać.

Sprawdź -   Jak zainstalować MyPaint w systemie Linux

x