Jak korzystać z Amazon Music w transmisjach na żywo Twitch

twitch_hero2

Rozszerzenie Amazon Music dla Twitcha pozwala streamerom wybierać spośród szerokiej gamy muzyki do odtwarzania jak stacja radiowa podczas transmisji na żywo. Subskrybenci Prime (lub Amazon Music Unlimited) mogą słuchać muzyki i wchodzić z nią w interakcję podczas przesyłania strumieniowego.

Tylko streamerzy będący członkami Twitch Prime lub subskrybentami Amazon Music Unlimited mogą używać rozszerzenia Amazon Music podczas swoich transmisji na żywo w serwisie Twitch. Widzowie, którzy nie są subskrybentami tych usług, nie mogą słuchać muzyki odtwarzanej strumieniowo w ten sposób; po prostu usłyszą podstawowy dźwięk strumienia.

Oprócz muzyki bez reklam rozszerzenie Amazon Music jest również zatwierdzone przez DMCA, co oznacza, że ​​odtwarzana muzyka nie będzie oznaczona jako materiał chroniony prawem autorskim. Oczywiście muzyka nie zostanie zapisana w Twoich klipach ani później do oglądania, ale przynajmniej nie zostaniesz objęty roszczeniem dotyczącym praw autorskich.

Aby zainstalować rozszerzenie Amazon Music na swoim strumieniu Twitch, najpierw przejdź do Witryna Twitcha, zaloguj się na swoje konto i przejdź do panelu twórcy. To menu rozwijane można znaleźć, klikając swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu, a następnie wybierając „Panel twórcy”.

twitch_creator-dashboard

Istnieje wiele fajnych rzeczy, które możesz zrobić na swoim pulpicie nawigacyjnym twórcy, ale rozszerzenie Amazon Music znajduje się na karcie Rozszerzenia. Na tej stronie wybierz „Rozszerzenia”.

twitch_creator-dashboard2

Zobaczysz wybór rozszerzeń do wyboru. Możesz filtrować opcje za pomocą paska wyszukiwania. W pasku wyszukiwania wpisz „Amazon” (lub „Amazon Music”), a następnie naciśnij klawisz „Enter” lub „Return” na klawiaturze.

twitch_my-extensions

Rozszerzenie Amazon Music pojawi się na górze listy. Kliknij „Zainstaluj”, kiedy będziesz gotowy. Pojawi się kreator konfiguracji i monit o aktywację przed rozpoczęciem korzystania z rozszerzenia. Śmiało i wybierz „Konfiguruj”, aby przejść do następnego kroku.

twitch_my-extensions_configure

Otworzy się nowa strona, a monit konfiguracji pokaże ci krótki samouczek krok po kroku, który zawiera niezbędne kroki, aby połączyć rozszerzenie Amazon Music z kontem Twitch. Spowoduje to skonfigurowanie rozszerzenia dla Ciebie.

Klikaj monity i wróć do karty Rozszerzenia. Wybierz „Moje rozszerzenia”, a następnie kliknij przycisk „Aktywuj” na panelu Amazon Music.

twitch_my-extensions_Activate

Po wybraniu „Aktywuj” wybierz „Ustaw jako nakładkę 1” (numer nakładki może się zmienić, jeśli masz aktywne inne nakładki, ale kolejność nie ma znaczenia) z menu rozwijanego. Rozszerzenie Amazon Music przejdzie do listy „Aktywowanych rozszerzeń”.

Następnie przejdź do zakładki „Stream Manager” i wybierz rozszerzenie Amazon Music z panelu „Quick Actions”.

twitch_stream_manager

Pojawi się wyskakujące okienko z dodatkowymi instrukcjami konfiguracji. Najpierw musisz sprawdzić, czy rozszerzenie Amazon Music nie odtwarza w strumieniu. Rozszerzenie Amazon Music domyślnie odtwarza muzykę przez rozszerzenie, więc nie trzeba tutaj niczego konfigurować.

twitch_amazon-music_agreement

Kliknij „Kontynuuj” i „Nie, dziękuję, nie teraz”. Wybierając „Otwórz odtwarzacz sieciowy”, Twitch otworzy nowe okno z odtwarzaczem internetowym Amazon Music.

Aby korzystać z odtwarzacza internetowego, musisz zalogować się na swoje konto Amazon Prime znajdujące się w prawym górnym rogu nowo uruchomionej zakładki. Jeśli nie masz konta Amazon Prime połączonego z kontem Twitch, w tym poście mamy fajny przewodnik, jak to zrobić, poszukaj sekcji „Połącz swoje konta Twitch i Amazon Prime”.

twitch_amazon-music_launch

Po wybraniu utworu do odtworzenia widzowie Amazon Prime lub Amazon Music Unlimited mogą włączyć słuchanie podczas transmisji, wybierając nakładkę Amazon Music w transmisji. Jeśli widz zaloguje się do własnego profilu Amazon Music, muzyka zostanie początkowo wyciszona, a widz będzie miał możliwość wyłączenia wyciszenia dźwięku, który jest odtwarzany przez samo rozszerzenie, a nie jako dźwięk podczas rzeczywistej transmisji.

twitch_overlay-signin

Widzowie mogą wyrazić zgodę i słuchać muzyki, dzięki czemu mają pełną kontrolę nad odtwarzaną muzyką, jeśli w ogóle. Jeśli widz nie jest członkiem Amazon Prime ani subskrybentem Amazon Music, może odblokować siedmiodniowy bezpłatny okres próbny za pośrednictwem swojego konta Amazon.