Jak korzystać z aplikacji Znajdź mój, aby wyszukiwać tagi lotnicze w pobliżu?

AirTags firmy Apple to długo oczekiwany produkt. Są konkurencyjne cenowo, jeśli porównasz je z kafelkami. AirTags współpracują z aplikacją Znajdź mój na iPhonie. Zostały zbudowane z myślą o bezpieczeństwie i prywatności, więc AirTag nie można wykorzystać do śledzenia kogoś i świetnie pomagają znaleźć zagubione przedmioty.

Znajdź AirTags w pobliżu

AirTags są parowane i śledzone przez Bluetooth. Oznacza to, że mają dość ograniczony zasięg, jeśli chodzi o śledzenie. Gdy AirTag jest poza zasięgiem telefonu, nadal można go znaleźć za pomocą aplikacji Znajdź mój. Aplikacja korzysta z sieci utworzonej przez inne urządzenia Apple znajdujące się w pobliżu, aby pomóc znaleźć AirTag. Zasadniczo pojawi się w pobliżu innego urządzenia Apple (jeśli jest w zasięgu) i zasygnalizuje, że zostało zgubione. Możesz dodać swoje dane kontaktowe do tagu, a gdy ktoś inny je znajdzie, będzie mógł ci je zwrócić.

Znajdź moją aplikację do wyszukiwania AirTags

Jeśli przyczepiłeś AirTag do swoich kluczy lub włożyłeś go do portfela, powinieneś być w stanie je znaleźć za pomocą aplikacji Znajdź mój. To oczywiście przy założeniu, że oba przedmioty są w twoim domu (nie zgubiłeś ich), ale nie jesteś pewien, gdzie w domu się znajdują. Zakłada również, że AirTag, który chcesz znaleźć, został już skonfigurowany, zanim został dołączony do elementu.

Otwórz aplikację Znajdź mój na swoim iPhonie (jest to standardowa aplikacja na iOS).
Wybierz element, który sparowałeś z AirTag, który próbujesz znaleźć.
Dotknij przycisku wyszukiwania, tj. przycisku zielonej strzałki.
Postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie, aby znaleźć AirTag.

AirTag ma również wbudowany głośnik i można go używać do zdalnego odtwarzania dźwięku. Dźwięk pozwoli Ci znaleźć AirTag bez korzystania ze wskazówek. Zamiast tego możesz podążać za dźwiękiem.

Otwórz aplikację Lokalizator na swoim iPhonie.
Wybierz element, do którego jest dołączony AirTag.
Stuknij przycisk Odtwórz dźwięk.
Podążaj za dźwiękiem do AirTag.

Wniosek

Kiedy po raz pierwszy konfigurujesz AirTag, dobrze jest najpierw dowiedzieć się, jak znaleźć AirTag, gdy wiesz, gdzie on jest. Próba odnalezienia go później, tj. gdy zgubi się lub gdy jest przywiązany do ważnego przedmiotu, który musisz znaleźć, może okazać się trudna, jeśli się spieszysz i nie masz czasu na szukanie wskazówek. Należy również upewnić się, że do tagu zostały dodane informacje kontaktowe na wypadek, gdyby znajdował się poza zasięgiem Bluetooth.