Jak korzystać z AR Bitmoji w Snapchacie

Rzeczywistość rozszerzona staje się powoli coraz bardziej powszechna. Możesz pomyśleć, że to z powodu Apple i jego najnowszych iPhone’ów, ale się mylisz. Masz za to podziękować Pokémon Go i prawdopodobnie Snapchat. Podczas gdy nowe gry AR, które pojawią się na iOS, będą działać tylko na najnowszych modelach iPhone’a, Snapchat zapewnia bardziej inkluzywny charakter. Ma już obiektywy 3D, a teraz dodano AR Bitmoji. Bitmoji jest dość dużą częścią Snapchata, a AR sprawia, że ​​jest to fajniejsze. Możesz teraz dodać swój własny animowany awatar Bitmoji do swoich snapów w Snapchacie. Oto jak używać AR Bitmoji w Snapchacie.

AR Bitmoji w Snapchacie

To nowa funkcja Snapchata, więc upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji. Otwórz Snapchata i na wyszukiwarce widoku kamery dotknij i przytrzymaj przez chwilę. Zwykle powoduje to ładowanie soczewek 3D w Snapchacie. AR Bitmoji w Snapchacie jest czymś podobnym. Po załadowaniu przesuń i przenieś jeden z AR Bitmoji do przycisku przechwytywania, a załaduje twój awatar.

Podczas ładowania awatara na środku ekranu zobaczysz logo Bitmoji. W Snapchacie jest kilka AR Bitmoji, które możesz przeglądać. Twój obiektyw 3D wciąż tam jest, tylko na końcu.

Po załadowaniu awatara możesz ustawić go w dowolnym miejscu i uszczypnąć, aby był mniejszy lub większy. Możesz także obrócić awatara, aby uzyskać inny kąt. Dotknij przycisku przechwytywania, aby uchwycić lub nagrać przystawkę. Bitmoji są animowane, więc wideo pokaże je najlepiej. Są również wyposażone w efekty dźwiękowe, więc znowu idź na wideo. Niektóre animacje są dłuższe niż maksymalna długość klipu, więc warto poświęcić trochę uwagi na początku nagrywania.

Wspierane urządzenia

Idealnie byłoby, gdyby AR Bitmoji działało niezależnie od tego, ile lat lub jak nowe jest Twoje urządzenie. Ta funkcja nie wymaga do działania aparatu o bardzo wysokiej jakości. W rzeczywistości nie ma to w ogóle nic wspólnego z aparatem. Jeśli Twoje urządzenie jest obsługiwane przez najnowszą wersję Snapchata, możesz zaczynać.

Ważne jest, aby mieć skonfigurowany awatar Bitmoji i połączony z kontem. Możesz edytować wygląd swojego Bitmoji w oficjalnej aplikacji Bitmoji, a AR Bitmoji zaktualizuje się, aby to odzwierciedlić. Właśnie dlatego ładowanie awatara zajmuje trochę czasu. Nie musisz mieć zainstalowanej aplikacji Bitmoji na telefonie, aby korzystać z tej funkcji, jednak jeśli chcesz edytować wygląd swojego awatara, będziesz potrzebować aplikacji.