Jak korzystać z Asystenta aktualizacji systemu Windows 10, aby%

Udostępnij teraz w social media:

Bez względu na to, jak potężny jest twój komputer z punktu widzenia sprzętu, nadal będzie ograniczony przez bieżący system operacyjny, na którym działa.

Dlatego ważne jest posiadanie najnowszej wersji najnowszego systemu operacyjnego, a także ważne są środki, za pomocą których można to osiągnąć.

W przypadku systemu operacyjnego Windows najnowszą wersją, jaką możesz mieć na ten moment, jest Windows 10 w wersji 20H2 (znany również jako październikowa aktualizacja systemu Windows 10).

Jeśli chcesz zdobyć pełną i legalną kopię systemu Windows 10 20H2, najszybszym sposobem na to jest skorzystanie z Asystenta aktualizacji systemu Windows 10.

Co to jest Asystent aktualizacji systemu Windows 10?

Mówiąc najprościej, Asystent aktualizacji systemu Windows 10 to narzędzie stworzone przez firmę Microsoft, które umożliwia użytkownikom aktualizację komputerów z systemem Windows 10 do nowszej wersji, aż do najnowszej dostępnej.

Oprócz tego, że jest używany jako aktualizator systemu operacyjnego, Asystent aktualizacji systemu Windows 10 może być pośrednio używany do rozwiązywania typowych problemów z komputerem, ponieważ zasadniczo zastępuje stare pliki systemowe świeżą, nową kopią nowszych wersji.

  5 sposobów otwierania Menedżera urządzeń w systemie Windows 10

Asystent aktualizacji systemu Windows 10 jest w 100% darmowy i można go pobrać bezpośrednio z oficjalnej witryny firmy Microsoft.

Jak korzystać z Asystenta aktualizacji systemu Windows 10?

System Windows 10 jest zoptymalizowany tak, aby był jak najłatwiejszy w użyciu pod każdym względem, co obejmuje proces instalacji i aktualizacji.

Oto krótkie podsumowanie, w jaki sposób można użyć Asystenta aktualizacji systemu Windows 10, aby zaktualizować bieżącą wersję systemu Windows 10 do systemu Windows 10 20H2:

Pobierz oficjalnego Asystenta aktualizacji systemu Windows 10 z witryny internetowej firmy Microsoft
Kliknij dwukrotnie klienta, aby go uruchomić
Nie ma wcześniejszego procesu instalacji, ponieważ program jest w 100% przenośny.
Asystent aktualizacji systemu Windows 10 rozpocznie skanowanie komputera w celu wykrycia używanej wersji systemu Windows 10

Gdy narzędzie zakończy skanowanie komputera, naciśnij Aktualizuj terazAsystent pobierania systemu Windows 10
Narzędzie przeskanuje teraz komputer pod kątem problemów ze zgodnością i obliczy, ile miejsca potrzebuje, aby zastosować najnowsze aktualizacje

Zostaną wyświetlone dwie opcje:
Uaktualnij ten komputer teraz
Utwórz nośnik instalacyjny

Kliknij Uaktualnij ten komputer teraz i poczekaj, aż program wykona swój kurs

Twój komputer uruchomi się ponownie kilka razy i będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, gdy tylko się pojawią.

Jest to jednak całkowicie normalne, a gdy skończysz, będziesz mieć świeżą kopię systemu Windows 10 20H2 zainstalowaną na komputerze.

Asystent aktualizacji systemu Windows 10 a narzędzie do tworzenia multimediów

Jeśli masz zwyczaj aktualizowania komputera przez cały czas, prawdopodobnie już wiesz, czym jest Asystent aktualizacji systemu Windows 10.

  Jak wyłączyć wymuszanie podpisu sterownika w systemie Windows 10

Ponadto na tej samej stronie pobierania mogłeś zauważyć podobne narzędzie o nazwie Windows 10 Media Creation Tool.

Jeśli tak, być może zastanawiałeś się, jaka jest różnica między nimi i czy jeden jest lepszy od drugiego.

Krótka wersja jest taka: oba programy mogą być używane do aktualizacji komputera do najnowszej wersji.

Jednak różnica polega na podejściu:

Asystent aktualizacji systemu Windows 10 służy wyłącznie do aktualizowania komputera z systemem Windows 10
Narzędzie Media Creation Tool służy do aktualizowania komputera i tworzenia nośników instalacyjnych, których można używać na innych komputerach

Asystent aktualizacji systemu Windows 10 a automatyczne aktualizacje systemu Windows

Innym sposobem aktualizacji komputera jest użycie natywnego menu aktualizacji systemu Windows 10. Ta funkcja jest wbudowana w system operacyjny Windows 10 i można uzyskać do niej dostęp, wykonując następujące czynności:

Naciśnij klawisz Windows, aby otworzyć menu Start
Przejdź do ustawień
To jest przycisk w kształcie koła zębatego w menu Start

Wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia
W menu Windows Update naciśnij przycisk Sprawdź aktualizacje, aby wyszukać nowe aktualizacje, które mogą być dostępne dla Twojego komputera

Różnica między Asystentem aktualizacji systemu Windows 10 a menu Windows Update polega na tym, że to drugie działa automatycznie, skanując serwery Microsoft w regularnych odstępach czasu w poszukiwaniu dostępnych aktualizacji.

Z drugiej strony aktualizacja komputera za pomocą menu Windows Update nie jest tak niezawodna, ponieważ wiele błędów aktualizacji systemu Windows 10 występuje w ten sposób.

  Jak ustawić domyślną lokalizację uruchamiania Eksploratora plików w systemie Windows 10

Z tego powodu Asystent aktualizacji systemu Windows 10, a także narzędzie do tworzenia multimediów, mogą być używane do wymuszania aktualizacji systemu operacyjnego, nawet jeśli automatyczne środki są napotykane z komunikatami o błędach.

Asystent aktualizacji systemu Windows 10: warto czy nie?

Chociaż istnieje wiele sposobów, za pomocą których użytkownik może zaktualizować swój komputer, prawda jest taka, że ​​z wielu punktów widzenia Asystent aktualizacji systemu Windows 10 jest zdecydowanie najszybszy i najbardziej niezawodny.

Dzieje się tak, ponieważ zawsze można go użyć jako planu tworzenia kopii zapasowych na wypadek, gdyby inne metody spowodowały błędy aktualizacji, a także dlatego, że można go użyć do wymuszenia aktualizacji komputera za pomocą najnowszych aktualizacji funkcji, gdy tylko zostaną uruchomione.

Podsumowując, Asystent aktualizacji systemu Windows 10 to wydajne narzędzie dla tych, którzy chcą mieć najnowszy system operacyjny na swoich komputerach.

Jakich metod aktualizowania komputera używasz? Daj nam znać, udostępniając swoje preferencje w sekcji komentarzy poniżej.

x