Jak korzystać z AWS Educate jako student i rekruter

Jesteś studentem szukającym kariery w branży IT? Czy jesteś właścicielem firmy technologicznej i szukasz odpowiedniego talentu? AWS Educate to platforma, na której kandydaci lub osoby uczące się AWS na poziomie podstawowym spotykają się z rekruterami.

Amazon Web Services ma 33% udział w rynku w branży chmury, jak podał niedawno ChannelE2E. Dlatego nauka AWS pozwala entuzjastom przetwarzania w chmurze zapewnić dobrą pracę w firmach korzystających z AWS. Z drugiej strony wiele firm potrzebuje ekspertów AWS, ponieważ korzystają z infrastruktury chmurowej firmy Amazon.

Dlatego Amazon uruchomił Amazon Educate, aby pomóc uczniom uzyskać bezpłatne szkolenie na poziomie podstawowym w zakresie AWS. Ponadto firmy mogą zatrudniać bezpośrednio z tego rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o AWS Educate z perspektywy studentów i pracodawców.

Co to jest edukacja AWS?

Amazon Web Services Educate to platforma pozbawiona barier, która umożliwia studentom, osobom uczącym się przed zawodem i świeżo upieczonym absolwentom odbycie praktycznego szkolenia w zakresie infrastruktury chmurowej AWS. Program oferuje dotacje kwalifikującym się kandydatom uczestniczącym. To dotacja zazwyczaj kredyty, które użytkownicy mogą wymienić na platformie AWS.

Studenci mogą utworzyć własne konto AWS i płacić za usługi za pomocą otrzymanych kredytów AWS. Stąd studenci informatyki wywodzący się ze słabszych ekonomicznie sekcji, gorzej wyposażonych uczelni itp. mogą również zapoznać się z AWS, aby wejść na rynek pracy w chmurze obliczeniowej.

Czasami treści edukacyjne nie wymagają nawet skonfigurowania infrastruktury chmury obliczeniowej AWS, ponieważ te treści są dostarczane z interaktywnymi, praktycznymi laboratoriami.

AWS Educate to także świetne miejsce do polowania na odpowiednie talenty AWS na poziomie podstawowym dla organizacji biznesowych.

Krótko mówiąc, jest to rynek pracy, do którego mogą dołączyć studenci dowolnej dyscypliny. Dostają podstawowe szkolenie z AWS. Następnie aplikują o dostępne stanowiska, aby rozpocząć podróż do zostania doświadczonym inżynierem chmury AWS.

Cel stojący za edukacją AWS

Nauka w zakresie przetwarzania w chmurze jest wysoce zorientowana na branżę. Możesz zacząć uczyć się od dowolnej instytucji lub platformy certyfikacyjnej online, ale Twoja wiedza będzie ograniczona do teorii.

Trudno będzie zabezpieczyć pracę i zebrać praktyczne doświadczenie w projektach cloud computing. Czasami kandydaci nie dostają powiązanych stanowisk z powodu braku szkoleń branżowych.

Podobnie firmy oparte na chmurze również cierpią z powodu kryzysu związanego z chmurą. Organizacje nie mogą po prostu zatrudniać świeżo upieczonych osób z podstawową wiedzą, ponieważ stanie się to wąskim gardłem w zarabianiu.

Dlaczego więc ten problem pojawił się w pierwszej kolejności? Przetwarzanie w chmurze to rodząca się technologia rozwijająca się poprzez praktyczne wdrażanie w firmach. Istnieje tylko kilka pozycji literatury i podręczników na temat technologii w chmurze, które omawiają rzeczywiste projekty branżowe.

Co więcej, inna infrastruktura chmurowa ma różne przepływy pracy, wyrażenia branżowe, ramy zarządzania itp. Giganci technologiczni, tacy jak Google, IBM, Microsoft, Oracle, Amazon, Alibaba, Lumen itp., są dużymi graczami.

Teraz uczniowie, studenci i weterani przed zawodami zawodowymi z trudem zdobywają praktyczne doświadczenie w projektach branżowych od dostawców technologii w chmurze. Kandydaci mogą uzyskać praktyczne przykłady laboratoryjne tylko na fikcyjnych projektach, które są niewystarczające do wykonania w branży.

Aby rozwiązać to wąskie gardło, dostawcy usług w chmurze oferują własne programy certyfikacji, platformy edukacyjne, projekty laboratoryjne w rzeczywistych warunkach itp. Kandydaci mogą przejść przez takie programy szkoleniowe, aby stać się godnymi perspektywami pracy na poziomie podstawowym.

Amazon nie jest inny. Dlatego oferuje wiele możliwości uczenia się o AWS za pośrednictwem różnych programów, w tym AWS Educate. Służy temu, oferując:

 • Darmowe kredyty AWS do korzystania z chmury AWS do badań akademickich i projektów klasowych
 • Materiały do ​​nauki we własnym tempie
 • Zasoby edukacyjne na portalu Akademii AWS
 • AWS Job Board do publikowania ofert pracy przez firmy rekrutujące

Korzyści z edukacji AWS

Ponieważ różne firmy, takie jak małe, średnie i przedsiębiorstwa, aktywnie wykorzystują AWS do wdrażania aplikacji biznesowych lub prowadzenia procesów biznesowych, nauka AWS jest lukratywną inwestycją. Dlatego Amazon Web Services Educate jest bardzo korzystny w następujący sposób:

Korzyści dla studentów

Lekcje AWS dla każdego

Uczniowie dowolnej dyscypliny w wieku powyżej 13 lat mogą dołączyć do tej platformy edukacyjnej opartej na chmurze obliczeniowej.

Nauka zorientowana na branżę

Uczący się w chmurze zdobywają praktyczne doświadczenie w projektach branżowych i przepływach pracy, aby przygotować się do pracy.

Nauka na żądanie

Portal AWS Educate Learner pomaga uczącym się we własnym tempie wybrać ścieżkę uczenia się, która pomoże im znaleźć wymarzoną pracę w firmie działającej w chmurze.

Zaoszczędź na czesnej

Studenci informatyki mogą obniżyć koszty czesnego, otrzymując stypendium z AWS na bezpłatny dostęp do narzędzi chmurowych Amazon Web Services.

Technologia wirtualizacji

AWS Educate działa również jako środowisko wirtualne do nauki infrastruktury chmury i orkiestracji zadań, tworzenia aplikacji mobilnych, tworzenia aplikacji internetowych, uruchamiania przepływów pracy i tak dalej. Podczas ćwiczeń uczniowie mogą popełnić tyle błędów, ile chcą. Ponieważ nie mogą spowodować żadnych uszkodzeń oryginalnego projektu.

Odznaki

Program oferuje cyfrowe odznaki do pomyślnego ukończenia kursów, ścieżek edukacyjnych itp. Kandydaci mogą wydrukować te odznaki jako suplementy do CV lub zaprezentować je online na swoich stronach internetowych z portfolio, platformach społecznościowych itp.

Wszystkie narzędzia i usługi szkoleniowe

Platforma Amazon Web Services Educate to kompleksowy portal szkoleniowy. Zapewnia wszystkie narzędzia i usługi, których student może potrzebować, aby nauczyć się tworzenia aplikacji, obsługi przepływów pracy/aplikacji/zasobów, orkiestracji zasobów i zarządzania infrastrukturą przetwarzania w chmurze. Dzięki kredytowi AWS otrzymujesz bezpłatny i nieograniczony dostęp do wymaganych funkcjonalności.

Pomoc w pracy

Platforma oferuje również powiadomienia o pracy, akceleratory rozmów kwalifikacyjnych, tablice ogłoszeń, zaangażowanie rekruterów itp.

Nauka online

Materiały do ​​nauki są w 100% online. Studenci mogą przejść szkolenie we własnym tempie na tej platformie, jeśli ich podstawowe zajęcia różnią się od AWS.

Profesjonalne sieci

Umożliwia także zbudowanie własnej sieci profesjonalistów w chmurze, którzy mieszkają na tej platformie.

Teczka

Zdobądź portfolio uczniów, aby zaprezentować wszystkie projekty, które ukończyłeś w ramach programu Amazon Web Services Educate.

Korzyści dla nauczycieli i instytucji

Minimalizacja kosztów

Instytucje mogą obniżyć koszty, zmniejszając własność infrastruktury chmury na potrzeby szkoleń i ćwiczeń. Wystarczy zachęcić studentów do aplikowania o stypendium AWS Educate od Amazona na darmowy dostęp do narzędzi cloud computing.

Zdalna instrukcja

Nauczyciele mogą uczyć i trenować z dowolnego miejsca, ponieważ chmura AWS jest platformą całkowicie wirtualną.

Przywracanie projektu jednym kliknięciem

Trenerzy nie muszą się martwić o uszkodzenie swoich projektów w chmurze, ponieważ AWS ma proces przywracania jednym kliknięciem, aby przywrócić oryginalny zasób.

Twórz aplikacje edukacyjne

Nauczyciele mogą tworzyć edukacyjne aplikacje chmurowe w AWS i zdalnie udostępniać uczniom takie zasoby. Przyniesie innowacje w niszy aplikacji edukacyjnych.

Platforma Szkoleń Instytucjonalnych

Instytucje mogą opracować całą platformę zdalnego szkolenia i uczenia się w AWS, aby zaspokoić potrzeby studentów, którzy chcą dostarczać edukację online.

Wirtualne stacje robocze

Program Amazon Web Services Educate jest również dostarczany z usługą desktop-as-a-service dla ograniczonej liczby wirtualnych stacji roboczych. Instytucje mogą na tym skorzystać i ograniczyć liczbę wewnętrznych komputerów typu bare metal do projektów laboratoryjnych. Oszczędza to koszty sprzętu IT.

Korzystaj z treści tak, jak chcesz

Kolegia i szkoły mogą włączać treści edukacyjne AWS w takiej postaci, w jakiej są, lub z modyfikacjami. Ponieważ kurs jest objęty darmową licencją.

Ogłoszenia o pracy

Uczelnie nie muszą tworzyć osobnej tablicy ogłoszeń dla wydziału przetwarzania w chmurze. Uczniowie otrzymują ją za darmo od Amazona.

Korzyści dla firm

Oszczędzaj czas i zasoby

Firmy mogą zaoszczędzić czas, który inwestują w poszukiwanie odpowiedniego talentu do swojego zespołu zajmującego się przetwarzaniem w chmurze.

Bezpłatne publikowanie ofert pracy i zatrudnianie

Firmy mogą tworzyć konta rekruterów w AWS Educate, aby publikować oferty pracy za darmo, przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami z puli wysokiej jakości i wybierać odpowiednie talenty. Nie musisz płacić żadnej prowizji zewnętrznym agencjom rekrutacyjnym.

Automatyczne badanie przesiewowe

Jako firma nie musisz rekrutować personelu do weryfikacji kandydatów. Wszyscy kandydaci na tym portalu pojawiają się w kolejności ukończenia kursu i możliwości przetwarzania w chmurze.

Tematy nauczania objęte programem AWS Educate

Platforma zawiera treści edukacyjne, które pomogą uczniom przygotować się do chmury. Oto główne domeny, które obejmuje platforma:

 • Analityka (4 kursy)
 • Przetwarzanie w chmurze (15 kursów)
 • Rozwój (14 kursów)
 • Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja (10 kursów)
 • Sieć i infrastruktura (10 kursów)
 • Umiejętności zawodowe (2 kursy)
 • Bezpieczeństwo (6 kursów)

Kursy w powyższych niszach mają również różne poziomy złożoności. Na przykład możesz znaleźć następujące trzy różne poziomy treści:

 • Podstawowy
 • Mediator
 • Zaawansowany

To nie wszystko! Profesjonaliści i uczniowie we własnym tempie mogą również uczyć się treści, które mają określony czas. Jest to wielka korzyść dla osób uczących się z ograniczonymi przedziałami czasowymi na przetwarzanie w chmurze. Możesz wybrać jedną z następujących opcji:

 • Mniej niż 1 godzina
 • 1-2 godziny
 • 2-3 godziny
 • 3-5 godzin
 • Ponad 5 godzin

Teraz, gdy już wiesz, jak wybrać pracę na kursie, znajdź poniżej kilka bardzo popularnych tematów:

Wprowadzenie do konsoli zarządzania AWS

Ten wstępny kurs nauczy Cię, jak poruszać się po konsoli zarządzania AWS w scenariuszach branżowych. Zawiera również praktyczne laboratorium do praktycznej wiedzy. Ponadto kurs obejmuje najlepsze praktyki w zakresie naliczania kredytów i zarządzania infrastrukturą chmury.

Wprowadzenie do chmury 101

Jest to kurs wprowadzający w chmurze AWS obejmujący następujące kluczowe usługi AWS:

 • Amazon Simple Storage Service (Amazon S3)
 • Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2)
 • Usługa relacyjnej bazy danych Amazon (Amazon RDS)
 • Amazon DynamoDB
 • Zarządzanie tożsamością i dostępem AWS (IAM)
 • Wirtualna prywatna chmura Amazon (Amazon VPC)

Wszystkie powyższe tematy będą miały osobne ćwiczenia praktyczne. Po pomyślnym ukończeniu kursu otrzymasz odznakę, aby obnosić się z opanowaniem chmury.

Fundacja uczenia maszynowego

Jest to kolejny kurs wprowadzający, który nauczy Cię podstaw procesu uczenia maszynowego Amazon. Otrzymasz bezproblemowe szkolenie na temat korzystania z potoku uczenia maszynowego do rozwiązywania problemów związanych z branżą. Ponadto będziesz mógł ćwiczyć notatnik Jupyter podczas sesji laboratoryjnych.

AWS DeepRacer Prime

Ten kurs pomaga rozpocząć pracę z uczeniem maszynowym w środowisku grywalizacyjnym. Jest to projekt DeepRacer AWS i wspierany przez zaawansowane uczenie się ze wzmacnianiem procesów ML (RL). Otrzymasz bezpłatny dostęp do tego projektu, aby samodzielnie budować, szkolić i oceniać możliwości swojego projektu ML.

Godne projekty DeepRacer kwalifikują się do AWS re: Invent, AWS DeepRacer League itp., które oferują ceny i prestiż.

Jak Pracodawcy pozyskują Kwalifikowanych Kandydatów?

Przede wszystkim AWS Educate Job Board to platforma, na której wykwalifikowani kandydaci spotykają się bezpośrednio z rekruterami za darmo. Rekruterzy nie muszą nic płacić AWS za publikowanie ofert pracy, przeprowadzanie rozmów z kandydatami lub zatrudnianie najlepszych talentów.

Kandydaci zarejestrowani na platformie Amazon Web Services Educate poznają branżowe tematy komputerowe na tej platformie. Studenci, którzy ukończą ścieżkę nauki lub indywidualne zajęcia, otrzymują odznaki jako dowód ukończenia. Jednocześnie AWS Educate Job Board aktualizuje poziom umiejętności i biegłości kandydatów.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, menedżerem lub rekruterem, możesz po prostu założyć konto na tej platformie. Gdy Twoje konto jest aktywne, możesz bezpośrednio zatrudniać kandydatów lub publikować oferty pracy, aby studenci mogli aplikować.

Do tej pory firmy o wysokiej wartości zatrudniały pracowników na poziomie podstawowym z tej platformy. Pracodawcy poinformowali, że kandydaci z AWS Educate mogą zastosować umiejętności przetwarzania w chmurze w rzeczywistych scenariuszach i szybko zacząć wnosić wkład.

Jak zarejestrować się w AWS Educate

Dla uczniów

 • Miej pod ręką dane uwierzytelniające konto instytucjonalnego konta e-mail.
 • Zaloguj się do portalu rejestracji Amazon Web Services Education.
 • Wybierz Naucz się umiejętności w chmurze.
 • Wypełnij i prześlij formularz Utwórz konto.
 • AWS wyśle ​​e-mail, gdy konto będzie aktywne.

Dla Rekruterów

 • Przejdź do portalu kont rekrutera AWS Educate.
 • Wybierz Zatrudnij dla mojej firmy.
 • Teraz wyślij formularz Utwórz konto i poczekaj na dalsze wiadomości od AWS.

Edukacja AWS: często zadawane pytania

Jaka jest różnica między AWS Educate a AWS Academy?

AWS Educate jest przeznaczony dla studentów, osób uczących się przed zawodem i rekruterów. Wręcz przeciwnie, AWS Academy jest dla nauczycieli, którzy chcą uczyć lub szkolić uczniów za pomocą programu Amazon Web Services Educate.

Czy otrzymujemy Certyfikat w AWS Educate?

Nie otrzymujesz certyfikatów w AWS Edukacja. Zamiast tego otrzymujesz odznaki, aby pokazać swoje opanowanie ukończonych zajęć. Te plakietki są równoważne z certyfikatami.

Czy mogę uczyć się AWS bez doświadczenia IT?

Możesz zostać ekspertem od przetwarzania w chmurze AWS niezależnie od wykształcenia. Wystarczy mieć ukończone 13 lat i kontynuować naukę w szkole lub na uczelni. Następnie możesz użyć swoich akademickich instytucjonalnych e-maili, aby zarejestrować się w AWS Educate i uzyskać setki godzin bezpłatnych kursów dotyczących przetwarzania w chmurze.

Ostatnie słowa

AWS Educate to świetna platforma do bezpłatnej nauki zorientowanego na branżę przetwarzania w chmurze. Firmy zajmujące się technologiami w chmurze, takie jak Google, Microsoft itp., oferują dostosowane do potrzeb programy edukacyjne studentom obeznanym z technologią, którzy wykazują zainteresowanie przetwarzaniem w chmurze. AWS Edukacja jest do nich podobna.

Poznaj platformę jako uczeń, aby dowiedzieć się, czy nauka AWS jest dla Ciebie odpowiednia. Możesz zacząć od podstawowych kursów, aby zwiększyć swoje zainteresowanie.

A dla rekruterów, zarejestruj się teraz za pomocą poczty służbowej, aby odkrywać błyskotliwe talenty z dowolnego miejsca na świecie.

Możesz również zapoznać się z niektórymi kursami i zasobami, które pomogą Ci zostać Praktykiem AWS Cloud.