Jak korzystać z bloków akcji Asystenta Google w celu ułatwienia dostępu

Asystent Google ułatwia wykonywanie zadań cyfrowych, ale może być niedostępny dla osób bez zręcznych palców lub stabilnego głosu. Dzięki Aplikacja Action Blocks na Androida, możesz przekształcić złożone polecenia w jedno cyfrowe naciśnięcie przycisku.

Co to są bloki akcji?

Action Blocks to aplikacja na Androida od Google, która pozwala zredukować złożone zadania na smartfonie z kilkudziesięciu różnych działań do jednego dotknięcia. Miliony ludzi na całym świecie napotykają na wiele przeszkód, które uniemożliwiają im korzystanie z Asystenta Google w celu odtwarzania filmów z YouTube lub sterowania inteligentnymi urządzeniami domowymi.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Dostępności 2020, Google wydało Action Blocks aby pomóc w dalszym łączeniu osób z łagodnymi i poważnymi niepełnosprawnościami.

Inżynier Google Lorenzo Caggioni jako pierwszy stworzył poprzednika Action Blocks dla swojego brata, który nie był w stanie korzystać z większości technologii ze względu na swoją niepełnosprawność. Projekt DIVA, który jest skrótem od DIVersely Assisted, wykorzystuje Raspberry Pi i Asystenta Google, aby zapewnić większą niezależność osobom, które nie mogą wykonywać określonych zadań na smartfonie.

Programiści mogą używać Project DIVA do przypisywania zadań do fizycznego przycisku, który następnie uruchamia wiele złożonych zadań cyfrowych za jednym naciśnięciem.

przycisk diwa

Bloki akcji używają przycisków cyfrowych zamiast fizycznych przycisków DIVA i zapewniają przyjazny dla użytkownika interfejs, którego można używać do organizowania złożonych procesów w jednym naciśnięciu. Podobnie jak procedury Asystenta Google, te bloki akcji mogą wykonywać wszystkie zadania, które jest w stanie wykonać wirtualny asystent.

Jak skonfigurować bloki akcji

Aby rozpocząć korzystanie z Action Blocks, pobierz aplikację z Sklep Google Play do urządzenia z systemem Android. Upewnij się, że masz włączony Asystent Google na Twoim telefonie.

Po zainstalowaniu bloków akcji uruchom aplikację i kliknij łącze „Jak to działa”, aby dowiedzieć się więcej o tym, co potrafi. Zacznij tworzyć własne przyciski cyfrowe, wybierając opcję „Utwórz blok akcji”.

Ekran konfiguracji bloków akcji Androida

W menu „Utwórz blok akcji” możesz wybierać spośród kilku codziennych czynności, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych lub odtwarzanie multimediów. Kliknij „Więcej czynności”, aby uzyskać dostęp do dodatkowych funkcji, takich jak sterowanie inteligentnym domem, przypomnienia, kalendarze i nie tylko.

Wybierz jedną z tych akcji, aby wyświetlić blok akcji na podstawie szablonu, lub wybierz opcję „Utwórz akcję niestandardową”, aby użyć pustego bloku akcji.

Bloki akcji systemu Android Utwórz ekran bloków akcji

Jeśli wybierzesz szablon dla określonej akcji, zobaczysz, że polecenie Asystenta Google dla tej akcji jest już napisane. Edytuj polecenie według własnego uznania. Jeśli nie chcesz, aby Asystent Google ogłaszał akcję na głos za każdym razem, gdy używany jest ten blok akcji, upewnij się, że opcja „Zawsze wymawiaj akcję na głos” nie jest zaznaczona.

Użyj przycisku „Testuj akcję”, aby upewnić się, że to polecenie zrobi to, co chcesz. Po zakończeniu edycji i testowania tego polecenia dotknij „Dalej” u dołu ekranu.

Android Action Blocks Co powinien zrobić ten blok akcji

Następnie będziesz chciał stworzyć unikalną nazwę dla tego bloku akcji. Następnie wybierz obraz, który pomoże zidentyfikować przycisk z biblioteki zdjęć lub biblioteki symboli i ikon Google, albo zrób nowe zdjęcie aparatem. Kiedy będziesz gotowy, aby kontynuować, dotknij „Zapisz blok akcji” u dołu ekranu.

Android Action Blocks Jak powinien wyglądać ten blok akcji

Po zapisaniu bloku akcji możesz umieścić go automatycznie na ekranie głównym lub utworzyć więcej bloków akcji i umieścić je później.

Aby umieścić blok akcji, dotknij go na głównym ekranie bloków akcji i wybierz opcję „Umieść na ekranie głównym”.

Bloki akcji Androida umieszczane na ekranie głównym

Przyciski akcji mają domyślny rozmiar 2 × 2 na wyświetlaczu smartfona z systemem Android. Naciśnij i przytrzymaj widget Action Block, aż cztery kropki zaznaczą obwód bloku, aby go przesunąć lub zmienić jego rozmiar.

Android Action Blocks zmienia rozmiar na ekranie głównym