12/05/2021

Jak korzystać z Bluetooth Swift Pair w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Korzystanie z urządzenia Bluetooth jest procesem dwuetapowym; najpierw musisz sparować go z komputerem, a następnie podłączyć. Parowanie zajmuje naprawdę więcej czasu, a połączenie wymaga kliknięcia przycisku (lub stuknięcia skrótu klawiaturowego) i nic więcej. Parowanie jest naprawdę czasochłonne. System Windows 10 ma ciekawą funkcję o nazwie Swift Pair, która ułatwia parowanie urządzeń Bluetooth w trybie „parowania”. Oto jak to działa.

Bluetooth Swift Pair

Ta funkcja istnieje od co najmniej roku, więc jeśli nadal czekasz na Windows 10 1903, nadal będziesz mógł z niej korzystać. Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz grupę ustawień Urządzenia. Przejdź na kartę Bluetooth i poszukaj opcji o nazwie „Pokaż powiadomienia, aby połączyć się za pomocą Swift Pair”. Upewnij się, że jest włączony.

Sprawdź -   Jak uzyskać niestandardowe motywy w systemie Windows 10 (z zasłonami Stardock)

To wszystko. Jedyne, co musisz teraz zrobić, to włączyć urządzenie Bluetooth, które chcesz sparować. Jeśli nie jest skonfigurowane do łączenia się z innym urządzeniem w pobliżu, włączy się w trybie „parowania”. Powinieneś teraz zobaczyć powiadomienie takie jak to poniżej (dzięki uprzejmości Microsoft), informujące, że w pobliżu znajduje się urządzenie gotowe do sparowania. Kliknij, a urządzenie zostanie sparowane i podłączone.

Kompatybilne urządzenia

Microsoft ma fajne funkcje Bluetooth, ale są ograniczone przez urządzenie. Swift Pair będzie działać tylko z kompatybilnymi urządzeniami, a lista tych urządzeń będzie niewielka. Szanse są takie, że bez względu na posiadane urządzenie peryferyjne Bluetooth, jeśli nie jest to produkt Microsoft lub produkt wyjątkowo popularny, nie jest on kompatybilny z Swift Pair.

Sprawdź -   Jak utworzyć licznik czasu uśpienia dla dowolnej aplikacji w systemie Windows 10

Microsoft dodał funkcję do systemu Windows 10, aby wyświetlić procent baterii urządzeń Bluetooth, i również był podobnie ograniczony. Dzieje się tak pomimo tego, że istnieją aplikacje innych firm, które mogą wykonać to zadanie. Nie chodzi o to, że technologia nie jest dostępna, tylko o to, że Microsoft używa technologii, która nie jest powszechnie stosowana.

Swift Pairing jest szybszy, jeśli chodzi o parowanie urządzenia i nic więcej. To, że Twoje urządzenie nie jest kompatybilne, nie oznacza, że ​​nie będziesz mógł podłączyć go do komputera. Sparuje się i połączy dobrze za pośrednictwem menu parowania. Jeśli masz problemy z podłączeniem urządzenia z aplikacji Ustawienia, wypróbuj Panel sterowania, ponieważ jest o wiele bardziej stabilny niż aplikacja Ustawienia. Trudno nie zauważyć, że Apple robi to znacznie lepiej na MacOS.

x