Jak korzystać z ChatGPT na Apple Watch

Czy chcesz mieć przy sobie osobistego asystenta przez cały czas, gdy jesteś w drodze?

Jeśli zgodzisz się na to, nie może być nic lepszego niż używanie ChatGPT z zegarkiem Apple Watch. Ta fuzja jest świetna, ponieważ łączysz rewolucyjne narzędzie AI z urządzeniem, które znajduje się na twoim nadgarstku, dzięki czemu możesz uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie bez wyciągania telefonu lub laptopa.

Dzięki ChatGPT na nadgarstku możesz szybko i łatwo uzyskiwać odpowiedzi na swoje pytania, ustawiać przypomnienia, a nawet generować kreatywne pomysły.

Proces korzystania z ChatGPT z Apple Watch jest dość prosty i zajmuje nie więcej niż kilka minut.

Jeśli to brzmi interesująco, przejdźmy od razu do rzeczy.

Jak pobrać ChatGPT na Apple Watch

W przeciwieństwie do ChatGPT z Siri na iPhonie, nie musisz pobierać dodatkowych skrótów. Zamiast tego istnieje dedykowana aplikacja stworzona właśnie w tym celu. Wykonaj poniższe czynności, aby pobrać go na zegarek Apple Watch.

Udaj się do App Store ze swojego iPhone’a lub Apple Watch i wyszukaj aplikację Petey (wcześniej znaną jako WatchGPT).

Jest to płatna aplikacja, ale najlepiej jest używać ChatGPT na zegarku Apple Watch bez robienia niczego od razu po wyjęciu z pudełka. Ponadto jest to jednorazowy zakup, więc nie musisz płacić im co miesiąc.

Po zakupie aplikacji z telefonu iPhone automatycznie pojawi się ona na zegarku Apple Watch.

Przeczytaj także: Potężne podpowiedzi, które poprawią Twoje wrażenia z ChatGPT

Jak korzystać z ChatGPT na Apple Watch

Petey jest obecnie dostępny w 14 różnych językach i tak długo, jak masz Apple Watch Series 4 lub nowszy model, możesz z niego korzystać bezproblemowo.

Pozwala zadawać dowolne pytania ChatGPT za pomocą wprowadzania głosowego na tekst. Możesz nadal wchodzić w interakcje z chatbotem w trybie konwersacyjnym, aby rozszerzyć swoje zapytania i uzyskać jeszcze lepsze odpowiedzi.

Jeśli używasz tarczy zegarka, która ma komplikacje, możesz uzyskać szybki dostęp do Peteya, dodając ją jako komplikację. To całkowicie usprawni proces na zegarku.

Aby rozpocząć korzystanie z Petey, zacznij od otwarcia aplikacji na zegarku Apple Watch. Zostaniesz powitany przez maskotkę Peteya i powinieneś mieć możliwość zadawania pytań. Możesz napisać zapytanie w tekście lub użyć opcji dyktowania głosu, aby zamiast tego użyć swojego głosu.

Po zadaniu pytania aplikacja natychmiast udzieli odpowiedzi.

Poza tym możesz udostępniać odpowiedzi za pośrednictwem iMessage i Mail bezpośrednio z aplikacji. Możesz także zmieniać ustawienia i preferencje, takie jak ikona aplikacji i włączanie mowy.

Co możesz zrobić z ChatGPT na swoim zegarku Apple Watch

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, gdy masz ChatGPT na zegarku Apple Watch. Oto tylko niektóre z nich:

# 1. Uzyskaj odpowiedzi na codzienne pytania

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, na które chcesz uzyskać odpowiedzi, ChatGPT to świetne miejsce, aby je zadać. Dostęp do niego na zegarku Apple Watch ułatwia tylko zadawanie pytań, nawet gdy jesteś w drodze.

Może obsłużyć wszystkie rodzaje pytań, o ile jest to właściwe.

#2. Napisz eseje

Jako model języka AI, ChatGPT jest szkolony na dużym zbiorze tekstów, więc może z łatwością pomóc w pisaniu świetnych esejów.

Ponieważ nie jest dobrym pomysłem pozwolić mu napisać całą rzecz za Ciebie, możesz go użyć, aby uzyskać wskazówki dotyczące pisania, zwłaszcza gdy masz blokadę pisarską.

Możesz nadać mu temat lub monit, a otrzymasz odpowiednie informacje, pomysły i zasoby, aby rozpocząć pisanie eseju.

#3. Rozwiązywanie równań matematycznych

Jeśli masz trudności z odrobieniem pracy domowej z matematyki, możesz po prostu wpisać równanie, a ono wróci z rozwiązaniem. Możesz spodziewać się instrukcji krok po kroku i szczegółowego wyjaśnienia procesu rozwiązania.

Dzięki algorytmom uczenia maszynowego dostarcza tylko trafnych odpowiedzi, więc możesz na nim całkowicie polegać.

#4. Pobierz śmieszne dowcipy

Faktem jest, że humor jest subiektywny, więc to, co jedna osoba uważa za zabawne, druga może nie. Mimo to ChatGPT dokłada wszelkich starań, aby opowiadać dowcipy, które są przezabawne i zabawne.

Niezależnie od tego, czy chcesz wysłać dowcipną odpowiedź do swojej sympatii, czy też chcesz zaimponować kolegom z klasy, możesz uzyskać zabawne pomysły prosto z nadgarstka.

#5. Ustaw przypomnienia

Chociaż nie jest to dedykowana aplikacja przypominająca, ChatGPT może pomóc w ustawianiu przypomnień i efektywnym zarządzaniu zadaniami. Wszystko, co musisz zrobić, to podać kilka szczegółów na ten temat, takich jak data, cel i godzina.

Na przykład możesz powiedzieć chatbotowi coś w stylu „Przypomnij mi, żebym jutro o 10 rano zrobił zakupy spożywcze”, więc zrobi to natychmiast.

#6. Generuj pomysły

Jeśli potrzebujesz kreatywnych pomysłów lub inspiracji, ChatGPT może pomóc Ci je wygenerować, pamiętając o innowacjach.

Możesz zacząć od podania monitu, na przykład „Podaj mi ekscytujące pomysły na fabułę mojej następnej powieści”.

ChatGPT powróci z wieloma pomysłami odpowiadającymi Twoim potrzebom, które możesz wykorzystać w kolejnym projekcie.

#7. Tłumacz języki

ChatGPT może być świetną alternatywą dla Tłumacza Google. Pomoże Ci przetłumaczyć dowolny tekst na dowolny język, a wszystko to w ciągu kilku sekund.

Wykorzystuje swoje możliwości przetwarzania języka naturalnego do tłumaczenia dostarczonego tekstu na żądany język wyjściowy, a wyniki zawsze będą łatwe do zrozumienia.

Poza tym zawiera również sugestie dotyczące frazowania, alternatywnych tłumaczeń i inne wskazówki.

#8. Grać w gry

Chociaż na ChatGPT nie można grać w wysokiej klasy gry z nierealistyczną grafiką, pozwala to na granie w ciekawostki na różne tematy, takie jak historia, nauka i popkultura.

Co więcej, możesz także grać w zabawne gry, takie jak Scramble, Hangman i Tic Tac Toe.

#9. Zapytaj o czasy podróży

Jeśli potrzebujesz informacji o czasie podróży lub trasach, ChatGPT może pomóc Ci uzyskać informacje na podstawie podanego przez Ciebie monitu.

Na przykład możesz wpisać coś w stylu „Ile czasu zajmuje podróż pociągiem z Londynu do Paryża?”.

Nie tylko zapewni Ci czas podróży i najlepsze trasy, ale także koszty i dokładną odległość, a także inne dodatkowe informacje.

#10. Otrzymuj spersonalizowane rekomendacje

ChatGPT świetnie wykrywa Twoje zainteresowania i preferencje, więc otrzymywanie spersonalizowanych rekomendacji jest jak spacer po parku.

Możesz otrzymać rekomendacje dosłownie na wszystko; na przykład możesz wpisać coś w stylu „Zaproponuj mi książkę samodoskonalenia, która skupia się na budowaniu pewności siebie” lub „Daj mi listę restauracji, które serwują najlepsze sushi w moim mieście”.

Myśli końcowe

Posiadanie osobistego asystenta AI, takiego jak ChatGPT na Apple Watch, może okazać się bardzo cennym narzędziem do uzyskiwania dostępu bezpośrednio z nadgarstka. Zapewnia szeroki zakres funkcji i funkcji, które pomagają zachować produktywność i osiągnąć więcej, robiąc mniej w tym samym czasie.

Następnie dowiedz się, jak używać ChatGPT z Dokumentami i Arkuszami Google.

x