Jak korzystać z Color Pop w Zdjęciach Google na Androida

Zdjęcia Google mają fajną funkcję o nazwie Color Pop, która może usunąć wszystko w tle zdjęcia i pozostawić w kolorze tylko główny obiekt. Zwykle, gdybyś spróbował odtworzyć tę funkcję na pulpicie za pomocą aplikacji do edycji zdjęć, musiałbyś albo kupić aplikację, która mogłaby wykonać w połowie przyzwoitą robotę, albo musiałbyś ręcznie zamaskować tło. To samo dotyczy sytuacji, gdy chcesz powielić tę funkcję w telefonie za pomocą aplikacji innej firmy. Aplikacja Zdjęcia Google zrobi wszystko za Ciebie. Oto, jak możesz używać funkcji Color Pop w Zdjęciach Google.

Color Pop w Zdjęciach Google

Ta funkcja jest dostępna w Zdjęciach Google od około roku, jednak opiera się na dwóch rzeczach; swoje urządzenie i używaną wersję aplikacji Aparat Google. Ta funkcja działa w przypadku zdjęć zrobionych w trybie Rozmycie soczewkowe i Portret. Na niektórych urządzeniach może to nie działać w przypadku zdjęć zrobionych w trybie portretowym, ale z pewnością powinno działać w przypadku zdjęć z rozmyciem soczewkowym.

Najpierw musisz zrobić zdjęcie. Pomaga umieścić temat w centrum. Sztuczna inteligencja jest dobra, ale nie jest świetna, w każdym razie jeszcze nie. Po zrobieniu zdjęcia i przetworzeniu rozmycia soczewkowego otwórz zdjęcie w aplikacji Zdjęcia Google i dotknij przycisku edycji.

Zobaczysz filtry, które można zastosować do zdjęcia, a jednym z nich powinien być Color Pop. Dotknij go i dostosuj, jak chcesz. Zmiany, które możesz wprowadzić, nie są wolną ręką. Możesz zmienić punkt skupienia koloru, ale poza tym nie możesz nic zrobić.

Jeśli podoba Ci się to, co masz, dotknij przycisku Zapisz, a edytowany obraz zostanie zapisany jako kopia.

Poniższa ilustracja przedstawia zdjęcie przed (po lewej) i po (po prawej) zastosowaniu wyskoku koloru.

Jeśli Twój telefon nie obsługuje trybu rozmycia obiektywu, sprawdź, czy istnieje przeniesiona wersja aplikacji Aparat Google na Twój telefon, która dodaje do niej tę funkcję. Powyższe zdjęcie zostało zrobione na Nexusie 6P, który w tym momencie jest przestarzałym, ale dość wydajnym urządzeniem z aplikacją Aparat Google dostępną w sklepie Google Play.

Jeśli masz inne aplikacje, które mogą replikować funkcję rozmycia soczewkowego, możesz spróbować zastosować wyskok kolorów na zdjęciach zrobionych za pomocą tego narzędzia, ale nie ma gwarancji, że zadziała.

x