Jak korzystać z czcionki Cascadia Code w wierszu polecenia w systemie Windows 10

Czcionki są tworzone do różnych celów; niektóre wyglądają dobrze w menu restauracji, niektóre dobrze wyglądają na stronie internetowej, niektóre dobrze wyglądają na wizytówce, a komiks bez znaczenia wszędzie wygląda. Niektóre czcionki są po prostu łatwiejsze do odczytania niż inne, a aplikacje konsolowe raczej nie używają tych samych czcionek, co edytor tekstu. Wiersz polecenia oferuje skromny wybór czcionek, na które użytkownicy mogą się przełączać. Firma Microsoft wydała właśnie nową czcionkę dla swojej nowej aplikacji Terminal o nazwie Cascadia Code. Jeśli Ci się spodoba, możesz zainstalować czcionkę Cascadia w wierszu polecenia, a nawet PowerShell. Oto jak.

Zainstaluj kod Cascadia

Cascadia Code to czcionka TTF typu open source. Idź do jego Strona Github i pobierz go z karty Wydania. Po pobraniu będziesz musiał zainstalować go w całym systemie, aby używać go w wierszu polecenia lub PowerShell.

Aby zainstalować czcionkę, kliknij dwukrotnie plik, a następnie w oknie, które zostanie otwarte, kliknij Zainstaluj. Instalacja zajmuje tylko kilka sekund, chociaż może być konieczne uwierzytelnienie przy użyciu konta administratora.

Czcionka kodu Cascadia w wierszu polecenia

Teraz, gdy czcionka została zainstalowana, możesz ustawić wiersz polecenia, aby z niej korzystał. Otwórz wiersz polecenia i kliknij prawym przyciskiem myszy pasek tytułu. Z menu kontekstowego wybierz „Właściwości”. Przejdź do zakładki Czcionka i przejrzyj listę czcionek w „Czcionce”. Wybierz Kod Cascadia i kliknij OK. Po powrocie do wiersza polecenia będzie używana nowa czcionka. Za każdym razem, gdy go otworzysz, zachowa to ustawienie.

Możesz to zrobić dla bieżącego użytkownika lub administratora. Wszystko zależy od tego, jak otworzysz wiersz polecenia.

Kod Cascadia w PowerShell

Aby użyć kodu Cascadia w PowerShell, musisz wykonać podobne kroki. Otwórz PowerShell i kliknij prawym przyciskiem myszy pasek tytułu. Z menu kontekstowego wybierz Właściwości.

Przejdź do zakładki Czcionka i poszukaj czcionek Cascadia pod listą czcionek w sekcji Czcionka. Wybierz i kliknij OK. PowerShell będzie używać kodu Cascadia od tego momentu.

Możesz zmienić czcionkę w dowolnym momencie, jeśli nie podoba ci się jej wygląd. Ponieważ Cascadia Code został zainstalowany w całym systemie, będziesz mógł go używać w innych aplikacjach, które pozwalają wybrać czcionkę. Dla edytorów tekstu i / lub aplikacji do projektowania, takich jak Illustrator, Paint.net. i Photoshop, czcionka będzie dostępna do wyboru w narzędziach tekstowych.

Ta czcionka została opracowana dla aplikacji Terminal, więc koncentruje się na użytkownikach konsoli. Możesz go używać w innym miejscu, ale jeśli nie wygląda dobrze w innych projektach, wiedz, że nie jest specjalnie dla nich stworzony.