iOS

Jak korzystać z Dark Reader, aby włączyć tryb ciemny dla wszystkich stron internetowych na iOS 15?

Tryb ciemny jest dostępny we wszystkich popularnych systemach operacyjnych na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Aplikacje działające w tych systemach operacyjnych muszą go obsługiwać. Aplikacja obsługująca tryb ciemny na określonej platformie, np. na iOS, pokaże ciemny interfejs, jeśli używasz trybu ciemnego na iOS.

Tryb ciemny dla stron internetowych w iOS 15

Większość przeglądarek internetowych na iOS obsługuje ciemny motyw. Jeśli używasz trybu ciemnego w systemie iOS, interfejs przeglądarki powinien odzwierciedlać podobny ciemny motyw. To powiedziawszy, tryb ciemny dotyczy tylko interfejsu użytkownika aplikacji, więc jeśli witryna ma jasne lub białe tło, przeglądarka prawdopodobnie nie będzie w stanie wiele z tym zrobić. Jeśli chcesz zmusić wszystkie witryny do wyświetlania ciemnego motywu, gdy tryb ciemny jest włączony w systemie iOS, musisz zainstalować aplikację o nazwie Dark Reader.

Dark Reader: włącz tryb ciemny dla stron internetowych na iOS 15

Dark Reader to aplikacja na iOS, która może wymuszać na stronach internetowych wyświetlanie treści w trybie ciemnym. Aplikacja kosztuje 4,99 USD i działa jako rozszerzenie Safari.

Zainstaluj Dark Readera z App Store.
Po zainstalowaniu otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Wybierz Safari.
Dotknij Rozszerzenia.
Wybierz Dark Reader i włącz go.
Otwórz Safari.
Przejdź do witryny z białym tłem lub jasnym interfejsem.
Stuknij dwa przyciski Aa na pasku adresu URL.
Z menu wybierz Dark Reader.
Włącz ciemny motyw.
Wybierz inny motyw, jeśli chcesz, lub utwórz motyw niestandardowy.

Dark Reader dla Safari działa tylko na iOS 15 lub nowszych wersjach. Może zmienić kolor tła i kolor tekstu. Nie może zmienić wyglądu obrazów. Obraz w kolorze białym lub w jasnych kolorach pojawi się bez zmian.

Ciemny czytnik dla komputerów Mac

Dark Reader jest również dostępny dla systemu macOS. Kosztuje 4,99 USD i działa mniej więcej tak samo jak wersja na iPhone’a. W systemie macOS oprócz trybu ciemnego można wybrać tryb „Dim”.

Wniosek

Popularne witryny, takie jak Facebook i YouTube, mają tryb ciemny, który użytkownicy mogą włączyć. Zdecydowana większość stron internetowych nie dodała jednak trybu ciemnego. Dodanie trybu ciemnego wymaga czegoś więcej niż tylko dodania ciemnego tła i zmiany koloru tekstu. Musi być czytelny, strona internetowa i wszystkie jej przyciski muszą być widoczne, a użyteczność nie powinna ucierpieć. Dark Reader stosuje do tego podejście do wycinania ciasteczek, co jest dobre dla rozszerzenia/aplikacji, ale niepraktyczne dla witryny internetowej.

x