iOS

Jak korzystać z Dark Reader, aby włączyć tryb ciemny dla wszystkich stron internetowych na iOS 15?

Udostępnij teraz w social media:

Tryb ciemny jest dostępny we wszystkich popularnych systemach operacyjnych na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne. Aplikacje działające w tych systemach operacyjnych muszą go obsługiwać. Aplikacja obsługująca tryb ciemny na określonej platformie, np. na iOS, pokaże ciemny interfejs, jeśli używasz trybu ciemnego na iOS.

Tryb ciemny dla stron internetowych w iOS 15

Większość przeglądarek internetowych na iOS obsługuje ciemny motyw. Jeśli używasz trybu ciemnego w systemie iOS, interfejs przeglądarki powinien odzwierciedlać podobny ciemny motyw. To powiedziawszy, tryb ciemny dotyczy tylko interfejsu użytkownika aplikacji, więc jeśli witryna ma jasne lub białe tło, przeglądarka prawdopodobnie nie będzie w stanie wiele z tym zrobić. Jeśli chcesz zmusić wszystkie witryny do wyświetlania ciemnego motywu, gdy tryb ciemny jest włączony w systemie iOS, musisz zainstalować aplikację o nazwie Dark Reader.

  Jak utworzyć post w siatce 3 × 3 na Instagramie na iOS

Dark Reader: włącz tryb ciemny dla stron internetowych na iOS 15

Dark Reader to aplikacja na iOS, która może wymuszać na stronach internetowych wyświetlanie treści w trybie ciemnym. Aplikacja kosztuje 4,99 USD i działa jako rozszerzenie Safari.

Zainstaluj Dark Readera z App Store.
Po zainstalowaniu otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie.
Wybierz Safari.
Dotknij Rozszerzenia.
Wybierz Dark Reader i włącz go.
Otwórz Safari.
Przejdź do witryny z białym tłem lub jasnym interfejsem.
Stuknij dwa przyciski Aa na pasku adresu URL.
Z menu wybierz Dark Reader.
Włącz ciemny motyw.
Wybierz inny motyw, jeśli chcesz, lub utwórz motyw niestandardowy.

  Jak ukryć aplikacje iMessage, których nie używasz w iOS 11

Dark Reader dla Safari działa tylko na iOS 15 lub nowszych wersjach. Może zmienić kolor tła i kolor tekstu. Nie może zmienić wyglądu obrazów. Obraz w kolorze białym lub w jasnych kolorach pojawi się bez zmian.

Ciemny czytnik dla komputerów Mac

Dark Reader jest również dostępny dla systemu macOS. Kosztuje 4,99 USD i działa mniej więcej tak samo jak wersja na iPhone’a. W systemie macOS oprócz trybu ciemnego można wybrać tryb „Dim”.

Wniosek

Popularne witryny, takie jak Facebook i YouTube, mają tryb ciemny, który użytkownicy mogą włączyć. Zdecydowana większość stron internetowych nie dodała jednak trybu ciemnego. Dodanie trybu ciemnego wymaga czegoś więcej niż tylko dodania ciemnego tła i zmiany koloru tekstu. Musi być czytelny, strona internetowa i wszystkie jej przyciski muszą być widoczne, a użyteczność nie powinna ucierpieć. Dark Reader stosuje do tego podejście do wycinania ciasteczek, co jest dobre dla rozszerzenia/aplikacji, ale niepraktyczne dla witryny internetowej.

  Jak otrzymywać alerty o połączeniach przychodzących z iOS na macOS

x