Jak korzystać z efektów Instagrama na iPhonie i Androidzie

Instagram ma kolejny moment na Snapchacie. Tym razem jest to z efektami rozszerzonej rzeczywistości (AR). I chociaż są niesamowicie zabawne, są też nieco mylące w użyciu. Oto, jak możesz zacząć korzystać z efektów Instagrama na telefonie iPhone lub telefonie z systemem Android.

Jak znaleźć i korzystać z efektów na Instagramie

Instagram Effects to kolejny dodatek do i tak już zatłoczonego interfejsu Instagram Stories. Aby to sprawdzić, otwórz Instagram, a następnie przesuń palcem w prawo od lewej krawędzi lub dotknij ikony aparatu w lewym górnym rogu.

Upewnij się, że jesteś w trybie „Normalnym”. Przycisk migawki powinien znajdować się pośrodku, otoczony karuzelą okrągłych ikon, które są efektami Instagrama.

Kran

Po prostu przesuń palcem w lewo, aby wyświetlić podgląd nowych efektów (pojawią się górne i wybrane efekty).

Aby otworzyć Galerię efektów, przesuń palcem maksymalnie na prawo od karuzeli i kliknij „Przeglądaj efekty”.

Kran

Alternatywnie możesz wybrać dowolny efekt z karuzeli, a następnie stuknąć jego nazwę.

Stuknij nazwę dowolnego efektu, aby wyświetlić więcej opcji.

Tutaj dotknij „Przeglądaj efekty”.

  Kran

„Galeria efektów” pokazuje najlepsze efekty. U góry możesz przełączyć się do innej kategorii. Stuknij efekt, jeśli chcesz go wyświetlić.

Dotknij efektu w

Jeśli Ci się spodoba i chcesz zobaczyć, jak to wygląda, kliknij „Wypróbuj”. Interfejs Instagram Stories otwiera się natychmiast, a nowy efekt jest gotowy do użycia.

Kran

Jeśli Efekt ma więcej opcji, nad przyciskiem Migawki pojawią się mniejsze okręgi; przewiń, aby wypróbować je wszystkie. Niektóre efekty mają również ukryte wersje; dotknij ekranu, aby uzyskać do nich dostęp.

Przewiń dodatkowe opcje efektu.

Jeśli efekt jest zadowalający, stuknij przycisk migawki, aby zrobić zdjęcie, lub stuknij i przytrzymaj, aby nagrać wideo.

Na następnym ekranie dotknij „Twoja historia”, jeśli chcesz dodać obraz lub wideo do swojej historii. Aby wysłać go znajomemu lub zobaczyć więcej opcji, kliknij „Wyślij do”.

Kran

Jak zapisać efekty na Instagramie

Gdy będziesz obserwować kolejnych twórców i przeglądać „Galerię efektów”, prawdopodobnie będziesz używać niektórych efektów częściej niż innych. Na szczęście możesz użyć funkcji „Zapisz”, aby zebrać swoje ulubione efekty.

Aby to zrobić, stuknij nazwę efektu podczas jego podglądu.

Stuknij nazwę efektu.

Następnie kliknij „Zapisz efekt”.

Kran

Twoje zapisane efekty pojawią się po lewej stronie przycisku migawki.

Zapisane efekty pojawiają się po lewej stronie przycisku migawki.

Aby usunąć efekt z ulubionych, dotknij jego nazwy, a następnie dotknij „Zapisano”.

  Kran

Jak odkryć efekty na Instagramie

Podczas gdy „Galeria efektów” jest dobrym miejscem do rozpoczęcia odkrywania efektów na Instagramie, najlepszym miejscem do znajdowania nowych i interesujących efektów są profile twórców na Instagramie.

Aby rozpocząć, po prostu wyszukaj hashtagi związane z AR i efektami. Gdy znajdziesz twórcę, który Ci się podoba, dotknij karty Buźka. To pokazuje listę wszystkich efektów stworzonych przez tę osobę.

Sekcja Efekty w profilu na Instagramie.

Stuknij twórcę, aby wyświetlić podgląd efektu. Dotknij „Wypróbuj”, aby otworzyć ten efekt w Historiach na Instagramie.

Jeśli patrzysz na czyjąś historię i podoba ci się efekt, którego użyli, dotknij nazwy tego efektu u góry ekranu (poniżej uchwytu Instagram osoby).

Stuknij nazwę efektu w historii.

Spowoduje to otwarcie (już) znajomego ekranu informacji o efektach. Wskaż „Wypróbuj”, aby wyświetlić podgląd efektu.

Kran

Jeśli przeglądasz historię twórcy, możesz zobaczyć przycisk Przesuń w górę z nazwą efektu. Przesuń w górę, aby przejść bezpośrednio do ekranu Filtruj w Instagram Stories.

Przesuń w górę, aby wypróbować efekt Instagrama.

Teraz, gdy odkryłeś nowe efekty Instagrama, przeglądaj, próbuj i zbieraj! Kiedy będziesz gotowy na przerwę, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, w jaki sposób możesz ulepszyć działanie Instagrama.