Jak korzystać z funkcji cytowania w Dokumentach, Arkuszach i Prezentacjach Google

Udostępnij teraz w social media:

W Dokumentach, Arkuszach i Slajdach Google dostępna jest nowa funkcja cytowania, która umożliwia wstawianie cytatów w formacie MLA, APA i Chicago dla artykułów i linków znalezionych w Google Explore. Działa w otwartym dokumencie, arkuszu kalkulacyjnym lub prezentacji i umożliwia wstawienie odniesienia do cytowanego źródła. Odniesienie pojawia się na dole strony, na której został zacytowany. Oto jak to działa.

Google Explore

Google Explore to narzędzie wyszukiwania wbudowane w Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google. Aby uzyskać do niego dostęp. kliknij mały przycisk gwiazdki w prawym dolnym rogu pliku. Otworzy się panel Google Explore.

  18 najlepszych apletów IFTTT do automatyzacji życia

Wybieranie stylu cytatu

Istnieją trzy popularne style cytowania używane w środowisku akademickim; MLA, APA i Chicago. Wyszukaj coś na karcie Eksploruj, a u góry wyników zobaczysz przycisk z trzema kropkami. Kliknij go, a pojawi się menu ze wszystkimi dostępnymi formatami cytatów, których możesz użyć. Wybierz ten, którego chcesz użyć.

g-docs-citation-format

Wstawianie cytatu

Aby wstawić cytat, przesuń kursor obok pozycji, którą chcesz zacytować. Obok niego pojawi się przycisk cudzysłowu. Kliknij, aby wstawić cytat.

g-docs-cite

Tak to wygląda w dokumencie; numer referencyjny cytatu jest dodawany w dokumencie, a odniesienie jest dodawane jako przypis.

cite-g-docs

Jak to jest dobre?

Obecnie najlepszym narzędziem do tworzenia bibliografii jest Cite This For Me. Jest przeznaczony do cytowań akademickich i obsługuje cytowania artykułów naukowych, książek, linków internetowych i nie tylko. W porównaniu z Cite This For Me Google Explore to rozczarowanie. W środowisku akademickim cytaty są nadal gromadzone w formie bibliografii na końcu dokumentu, a nie w przypisach. O ile nauczyciel nie zezwolił wyraźnie na dodawanie cytatów jako przypisów, uczniowie mogą spodziewać się niższej oceny za cytowanie czegoś takiego.

  Co to jest kamera Deep Fusion w iPhonie 11?

Być może lepiej nadaje się dla profesjonalistów, którzy nie pracują w dziedzinie akademickiej. Podlegają one znacznie mniejszym ograniczeniom pod względem wszystkiego, co muszą cytować, a szybkie cytowanie przypisów jest dla nich łatwiejsze w użyciu.

x