Jak korzystać z funkcji Flip Camera Move w systemie Android 7


Telefony z systemem Android obsługują najbardziej inteligentne gesty, jakie można znaleźć na smartfonie. iPhone’y nie są porównywalne z dobrym telefonem z Androidem z wyższej półki pod względem gestów. IPhone ma zwykłe gesty, które wykonują przewidywalne działanie w odpowiednim kontekście. Telefony z Androidem i system Android są pod tym względem w swojej własnej lidze. Jeśli potrzebujesz przykładu, wystarczy spojrzeć na „Now on tap”. W systemie Android 7.1 dodano znacznie inteligentniejszy zestaw gestów o nazwie „Ruchy”. Ruchy działają za pomocą przycisków na urządzeniu, a także akcelerometru i żyroskopu. Przykładem jest nowy ruch Flip Camera, który umożliwia obrócenie aparatu w aplikacji, gdy „Double Twist” w aplikacji. Nie musisz już używać przycisku interfejsu użytkownika, aby przełączać się między przednią i tylną kamerą, gdy jesteś w aplikacji. Prosty ruch nadgarstkiem zmieni to za Ciebie. Oto jak to działa.

Włączanie Flip Camera

Musisz najpierw włączyć ruch „Flip Camera”. Aby to zrobić, otwórz aplikację Ustawienia i przewiń w dół do sekcji „Ruchy”. Na razie ma tylko trzy opcje; Przejdź do aparatu, odwróć aparat i podnieś, aby sprawdzić telefon. „Przejdź do aparatu” i „Podnieś, aby sprawdzić telefon” faktycznie istnieją już od jakiegoś czasu, ale teraz zostały zgrupowane w kategorii „Ruchy”. Nowy wpis to „Flip camera”. Włącz go, a następnie przejdź do aplikacji Aparat, aby go użyć.

Korzystanie z Double Twist

Otwórz aplikację Aparat. Prawdopodobnie będziesz trzymać telefon tak, aby ekran był skierowany w Twoją stronę. Obróć szybko, aby ekran był skierowany dokładnie w przeciwnym kierunku. Zrób to dwa razy w krótkich odstępach czasu, aby wykonać „Double Twist”. Aparat się obróci. Jeśli aplikacja była otwarta na przednim aparacie, przełączy się na tylny aparat. Podobnie, jeśli masz aplikację otwartą na aparat do odczytu, przełączy się na aparat przedni.

Moves jest częścią systemu Android 7.1. Nie jest jeszcze dostępny dla wersji stabilnej, jednak możesz wypróbować wersję beta, dołączając do programu Google Android Beta.

x