Jak korzystać z funkcji oceny w Pokèmon Go

Pokèmon Go otrzymało aktualizację na iOS i Androida oraz dodano nową funkcję o nazwie „Ocena”. Oceny mówią, czy złapany przez ciebie Pokemon jest dobry, czy nie. Oceny pochodzą od twoich liderów drużyn i mówią ci, czy Pokémon ma godne uwagi statystyki, czy jest dobry do walki lub ataku, czy jego statystyki są dobre i czy jego rozmiar ma jakiekolwiek znaczenie. Aby skorzystać z funkcji Ocena, musisz zaktualizować aplikację Pokèmon Go do wersji 1.5.0 na iOS i 0.35.0 na Androida. Po wykonaniu tej czynności, oto jak uzyskać ocenę swojego Pokémona i zrozumieć, co to oznacza.

Uzyskiwanie oceny

Dotknij czerwonego Pokéballa u dołu ekranu i dotknij „Pokémon”. Przewiń listę wszystkich złapanych Pokémonów i dotknij tego, dla którego chcesz uzyskać ocenę. Dotknij pływającego przycisku hamburgera i wybierz z menu opcję „Wyceń”.

Nie ma znaczenia, czy HP Twojego Pokémona jest pełne, czy zmniejszone po bitwie. Oceny są zawsze podawane dla maksymalnych statystyk, które posiada Pokémon.

pokemon-go-koffing pokemon-go-appraisal

Twój lider zespołu pojawi się i oceni Twojego Pokémona. Powinniśmy wspomnieć, że nie jest jasne, czy musisz być częścią zespołu, aby uzyskać wycenę. Obecnie liderzy zespołów to ci, którzy oceniają Pokémona, ale możliwe jest, że profesor Willow zrobi to za Ciebie, jeśli jeszcze nie dołączyłeś do zespołu. Dotknij ekranu, aby przejść przez ocenę.

pokemon-go-appraisal-1pokemon-go-appraisal-2

Zrozumienie ocen

Liderzy każdego zespołu używają innego języka podczas oceny twojego Pokémona. Nie dostajesz żadnych solidnych statystyk ani nic, ale one mówią ci, czy twój Pokémon jest średni, czy powszechny, a także czy nadaje się do walki itp. Zwracają również uwagę na rozmiar Pokémona. Aby zrozumieć, co to znaczy, spójrz na poniższy obrazek, który został przygotowany przez użytkownika Reddit eXeLe i jest oparty na szczegółowej analizie przeprowadzonej przez GamePress.

ocena

Oceny mogą ci powiedzieć, na pierwszy rzut oka, którego Pokémona użyć w bitwie, jednak jeśli wybierasz się na większą bitwę lub próbujesz zdecydować, który Pokémon ewoluować, nie zalecamy polegania wyłącznie na tych ocenach. Możesz skorzystać z oceny, aby dowiedzieć się, który z Twoich Pokémonów jest najlepszy, a następnie przyjrzeć się jego IV, aby określić, który z nich powinieneś ewoluować.

Wycena przez GamePress