Jak korzystać z funkcji wątków Twittera

Kilka miesięcy temu Twitter zmienił sposób wyświetlania odpowiedzi na Twojej osi czasu. Dodał wizualną wskazówkę do interfejsu użytkownika, która sprawiła, że ​​wyglądało to tak, jakby wszystkie tweety będące odpowiedzią na tweet były „połączone”. To spowodowało powstanie wątków na Twitterze, w których użytkownicy odpowiadali na własne tweety, aby porozmawiać o czymś, co nie mieściło się w 140 znakach. Od tego czasu Twitter zwiększył limit 140 znaków do 280 znaków i „obejmuje” wątki. Oficjalna aplikacja na Twitterze ma teraz własną funkcję wątków tweetowych. Oto jak korzystać z nowej funkcji wątków tweetowych na Twitterze.

Sieć Twittera

Zaloguj się na Twitterze i kliknij przycisk Tweet w prawym górnym rogu. Skomponuj swój tweet do 280 znaków, na które pozwoli, i kliknij przycisk plusa obok przycisku Tweet. Dodaj resztę swojego tweeta i powtarzaj tyle razy, ile potrzebujesz. Kiedy skończysz, kliknij przycisk Tweetnij.

Aplikacja Twitter na iOS i Androida

W aplikacji Twitter na iOS i Androida proces przebiega mniej więcej tak samo, jak w przypadku sieci. Stuknij przycisk tworzenia tweeta i wpisz swój tweet. Aby dodać drugi tweet do wątku, stuknij przycisk plusa i wpisz pozostałą część. Powtarzaj tyle razy, ile potrzebujesz, a po zakończeniu dotknij opcji Tweetuj wszystko.

Ta nowa funkcja nie jest imponująca, jeśli mamy być szczerzy. Nie skraca to zbytnio procesu, a jeśli tweetujesz z komputera, nadal zalecamy używanie aplikacji Chirr do tworzenia wątku na Twitterze. Pozwala wpisać cały tekst, który chcesz tweetować, a następnie tweetować wszystko na raz. Nie musisz zatrzymywać się i naciskać przycisku za każdym razem, gdy przekroczysz limit 280 znaków, a aplikacja wie, w którym miejscu możesz podzielić tweet na dwie części.

Jedyną zaletą funkcji natywnego wątku jest to, że wszystkie Twoje odpowiedzi wychodzą naraz i nikt nie będzie Ci przeszkadzał odpowiedzią na jeden z Twoich tweetów. Aplikacja Chirr również to ma. Najlepszą rzeczą, jaka wyniknie z tej funkcji, jest jednak to, że Twitter rozpoznaje teraz wątek.

Kiedy zobaczysz wątek na swojej osi czasu, zobaczysz również opcję „Pokaż ten wątek”, umożliwiającą rozwinięcie wszystkich zawartych w nim tweetów. Zwykle Twitter pokazuje tylko jedną lub trzy odpowiedzi w wątku, ale teraz, gdy oficjalnie je rozpoznaje, możesz jednocześnie rozwinąć wszystkie tweety w wątku.

x