Jak korzystać z Gmaila w domenie niestandardowej (bezpłatnie)

Gmail jest wszechobecny i łatwy w użyciu, ale „@ gmail.com” na końcu firmowego adresu e-mail poważnie podważa autorytet Twojej marki. Niestandardowe domeny e-mail są znacznie bardziej profesjonalne, ale często są zamknięte za płatnymi rozwiązaniami, takimi jak Google G Suite.

Jeśli wolisz nie wydawać pieniędzy, mamy dobrą wiadomość: możesz utworzyć własną niestandardową domenę poczty e-mail, nie rezygnując z wygody Gmaila. I tak, możesz to zrobić w 100% za darmo, korzystając z naszego obejścia.

Jednak fakt, że coś jest darmowe, nie oznacza automatycznie, że jest lepszy we wszystkich sytuacjach. Rzeczywiście, nasz sprytny hack ma ograniczenia – z którymi G Suite radzi sobie z łatwością. Zanim się zagłębimy, przyjrzyjmy się, dlaczego G Suite jest standardem w branży, abyśmy mogli porównać, czy warto skorzystać z naszego obejścia.

Jak G Suite uzasadnia Twoją inwestycję i zwiększa produktywność

Tak, korzystanie z Gmaila z domeną niestandardową bez G Suite jest całkowicie możliwe, co pokażemy poniżej. Ale niestandardowe domeny e-mail dla Twojej firmy to tylko jeden aspekt tego, co oferuje G Suite.

Na przykład nasz hack umożliwia dołączenie domeny do jednego adresu e-mail dzięki magii przekazywania wiadomości e-mail. To dobrze, jeśli jesteś jedyną osobą w swojej firmie, która potrzebuje takiego e-maila – ale co, jeśli masz pracowników?

Krótko mówiąc, G Suite ułatwia gromadzenie członków zespołu w domenie biznesowej, zapewniając wspólną platformę do współpracy i udostępniania plików. Oto przykład tego, co możesz zrobić w G Suite:

Możesz skonfigurować niestandardowe wiadomości e-mail dla każdego członka zespołu zgodnie z jego imieniem i / lub funkcją. Przykłady: [email protected], [email protected], [email protected] itd. Jeśli zatrudniasz freelancerów lub wykonawców, możesz utworzyć dla nich konta w locie, a następnie cofnąć dostęp jednym kliknięciem po zakończeniu projektu. Z łatwością synchronizuj wydarzenia kalendarza w całym zespole i scentralizuj komunikację za pomocą czatu, wideokonferencji i konferencji głosowych Google. Udostępniaj pliki i foldery, w tym dokumenty, arkusze, prezentacje, formularze, notatki Keep i nie tylko. Dostosuj zasady przechowywania dla każdego użytkownika dla wszystkich tych danych i zarchiwizuj je z nieograniczonym miejscem na dane w chmurze na Dysku. Z łatwością wyszukuj i przywołuj wszystko ze skarbca dzięki eDiscovery. Zwiększ produktywność dzięki niestandardowym przepływom pracy, automatyzacji i integracji z Google Apps Script Track aktywność użytkowników dzięki szczegółowym raportom audytowym.

Jak widać, jest to mnóstwo funkcjonalności, co sprowadza się do skromnej miesięcznej inwestycji. Jeśli prowadzisz coś innego niż jednoosobowa działalność gospodarcza, jesteś winien dać G Suite szansę.

Za mniej niż cena obiadu zyskasz ogromną przewagę operacyjną w scentralizowanym ekosystemie Google. Wzrost produktywności powinien więcej niż uzasadniać podstawowe 12 USD miesięcznie.

A jeśli to nie wystarczy, zarejestruj się z naszą wyjątkową zniżką i zaoszczędź X%. Wypróbuj całkowicie za darmo przez 14 dni, a następnie zapłać tylko X, XX $, korzystając z naszego linku.

Jak utworzyć BEZPŁATNĄ niestandardową domenę Gmaila dla swojej firmy

Rozumiemy, czasami kompleksowe rozwiązanie nie jest dla Ciebie. W końcu, jeśli potrzebujesz jednego narzędzia, po co wydawać dodatkowe na cały zestaw narzędzi? Zwłaszcza, gdy nie możesz nic wydać!

Jeśli chcesz zwiększyć profesjonalizm swojej marki, oto jak uzyskać DARMOWĄ niestandardową domenę e-mail za pośrednictwem Gmaila. Zwykle jest to zarezerwowane dla płacących subskrybentów G Suite, ale możesz obejść to ograniczenie, wykonując następujące czynności:

Krok 1 – Utwórz standardowe konto Gmail dla swojej firmy

Google sprawia, że ​​rozpoczęcie korzystania ze światowej sławy usługi poczty elektronicznej jest niezwykle łatwe. Po prostu kliknij https://accounts.google.com/SignUp. Kolejny:

Wpisz swoje imię i nazwisko, a następnie wybierz odpowiednią nazwę użytkownika – idealne jest np. Moja [email protected]. Jeśli bezpieczeństwo konta i dostęp do kopii zapasowych są dla Ciebie ważne, wprowadź swój numer telefonu i odzyskaj adres e-mail. Aby przejść dalej, musisz podać datę urodzenia i płeć, chociaż istnieją opcje niestandardowe, w tym „Rather Not Say” (raczej nie mów). Przejrzyj Warunki korzystania z usługi, a następnie kliknij Zgadzam się.

Teraz jesteś w! Tutaj możesz zarządzać wszystkimi swoimi e-mailami, korzystając z wygodnego interfejsu użytkownika Gmaila.

Krok 2 – Zarejestruj swoją domenę niestandardową

Następnie utworzysz domenę, którą Twoja firma udostępnia klientom do interakcji. Jeśli masz już w pełni funkcjonalną witrynę internetową lub zarejestrowałeś domenę, której chcesz używać, prawdopodobnie możesz pominąć ten krok.

W przeciwnym razie musisz wybrać rejestratora swojej domeny, który obejmuje przekierowanie poczty e-mail. Chociaż ceny domen są bardzo różne, wiele kompleksowych usług hostingowych oferuje bezpłatną rejestrację domeny jako część pakietu hostingowego.

Oto kilku rejestratorów domen, którzy oferują przekierowanie poczty e-mail:

BlueHost GoDaddy HostGator Namecheap Siteground

Gdy to zrobisz, będziesz mieć adres e-mail powiązany ze swoją witryną. Będzie wyglądać następująco: [email protected]. Jest to adres, który Twoi klienci znajdą na stronie Kontakt w Twojej witrynie i będą używany do komunikacji z Twoim zespołem.

Uwaga: jeśli Twój usługodawca hostingowy nie oferuje narzędzi do przekazywania poczty e-mail w ramach swojej usługi, musisz przenieść swoją domenę do takiej, która je udostępnia. Większość głównych hostów ma procesy, które sprawiają, że jest to niezwykle łatwe, więc nie martw się!

Krok 3 – Skonfiguruj przekazywanie między pocztą e-mail domeny a Gmailem

Teraz przechodzimy do dobrego: przekierowywania wiadomości e-mail wysyłanych do domeny biznesowej na Gmaila (i odwrotnie). Ten krok jest podzielony na dwie części dla przychodzących i wychodzących wiadomości e-mail.

Przekazywanie przychodzących wiadomości e-mail do Gmaila

Każda zgodna usługa hostingowa ma własny sposób konfigurowania przekazywania przychodzących wiadomości e-mail, ale ogólnie proces wygląda następująco:

Zaloguj się na swoje konto administratora na hoście swojej witryny Przejdź do karty lub pozycji menu dotyczącej zarządzania pocztą e-mail Znajdź opcję przekazywania, a następnie wprowadź adres [email protected] utworzony w kroku 1.

Przekazywanie wychodzących wiadomości e-mail za pośrednictwem poczty e-mail domeny

Po skonfigurowaniu przekierowania poczty przychodzącej musisz zrobić to samo w Gmailu dla e-maili wychodzących. Na szczęście Google pozwala nam to zrobić za darmo za pośrednictwem swoich serwerów SMTP. Oto jak:

Na koncie Google przejdź do Ustawienia> Bezpieczeństwo> Dostęp do mniej bezpiecznych aplikacjii włącz go. (Jeśli korzystasz z weryfikacji dwuetapowej, musisz wygeneruj hasło aplikacji) Następnie przejdź do Gmaila. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, a następnie Konta i importowanie W sekcji Wyślij pocztę jako kliknij Dodaj inny adres e-mail i wpisz adres e-mail domeny niestandardowej [email protected] z kroku 2 w wyskakującym polu. Zaznacz pole obok Traktuj jak alias, a następnie kliknij Następny krok >>. Wprowadź następujące ustawienia: Serwer SMTP – smtp.gmail.com Nazwa użytkownika – moja nazwa.Moje firmowe hasło – Twoje hasło do Gmaila (lub hasło aplikacji) Port / Bezpieczne połączenie przy użyciu – 465 / SSL lub 587 / TLS Na Twój adres e-mail zostanie wysłany adres do korespondencji. Kliknij link weryfikacyjny, aby przejść do strony ustawień Gmaila. Tutaj kliknij Ustaw jako domyślną obok [email protected].

Przetestuj swoje przekazywanie

Po skonfigurowaniu przychodzącego / wychodzącego przekierowania poczty e-mail warto to przetestować.

Wyślij wiadomość e-mail do współpracownika lub na inny adres e-mail, który kontrolujesz, z adresu [email protected]. Powinien pojawić się w tej skrzynce odbiorczej jako pochodzący z adresu [email protected].

Następnie odpowiedz na ten e-mail (lub poproś o to współpracownika), wysyłając kolejny testowy e-mail. Jeśli trafi do Twojej skrzynki odbiorczej Gmaila bez żadnych problemów – gratulacje! Udało Ci się zhakować bezpłatną niestandardową domenę poczty e-mail bez płacenia za Google za G Suite.

Uzyskaj G Suite bezpłatnie, jeśli się kwalifikujesz

Wierz lub nie, ale być może nie będziesz musiał nawet mieć problemów z utworzeniem niestandardowej domeny Gmaila za pomocą naszego 3-etapowego obejścia. Istnieją dwa przypadki, w których Twoja firma może bezpłatnie pobrać G Suite:

Jeśli Twoja firma jest organizacją non-profit, sprawdź Google dla Organizacji Non-Profit Tutaj możesz zarejestrować się jako organizacja non-profit i uzyskać pełny dostęp do G Suite Basic bez płacenia ani grosza. Podobnie, G Suite Education jest dostępny dla szkół, który obejmuje pełen pakiet produktów, wideokonferencje i nieograniczoną przestrzeń dyskową.

W obu przypadkach utworzenie bezpłatnych adresów e-mail w domenie witryny za pośrednictwem G Suite jest nie tylko możliwe, ale także niezwykle łatwe. Co więcej, możesz to zrobić dla każdego członka swojego zespołu. Sprawdź Google dokumentacja zaczynać.

Podsumowując

Nic nie przebije wygody interfejsu Gmaila, ale klienci zdecydowanie preferują e-maile z domen firmowych i ufają im. Niemniej jednak jest całkowicie możliwe, że masz ciastko i je zjedz – bez konieczności korzystania z G Suite. Jeśli jesteś małą firmą z napiętym budżetem, skorzystanie z naszego rozwiązania polegającego na utworzeniu bezpłatnej poczty e-mail w niestandardowej domenie Gmaila może uratować Ci życie.

Masz pytania dotyczące tworzenia adresu e-mail z własną nazwą domeny? Skontaktuj się z nami poniżej!

newsblog.pl