Jak korzystać z Google Maps i Apple Maps w podróży bez połączenia z Internetem

Udostępnij teraz w social media:

Plany danych mogą być wyjątkowo drogie, a operatorzy często uniemożliwiają korzystanie z usług przesyłania wiadomości i połączeń telefonicznych. Wiesz, że nie możesz korzystać z abonamentu operatora w połączeniu z mamą FaceTime i zamiast tego będziesz musiał zapłacić przewoźnikowi inną stawkę za połączenie. Plan taryfowy Twojego operatora pozwoli Ci przeglądać internet, tweetować, publikować na Facebooku lub znaleźć miejsce na mapie. Jeśli korzystasz z małego planu taryfowego i próbujesz oszczędzać przepustowość, aplikacja mapy to jedyne miejsce, w którym możesz ograniczyć. Jeśli używasz Map Google lub Map Apple, oto mała sztuczka, aby korzystać z nich w trybie offline.

Powinniśmy tutaj wspomnieć, że ta wskazówka działa tylko dla predefiniowanego miejsca docelowego, tj. Wiesz, dokąd się wybierasz, zanim wyjdziesz z domu / biura i rozłączysz się z siecią Wi-Fi.

  Jak wyszukiwać tekst w dokumentach w systemie Windows 10

mapy Google

Mapy Google mają tryb offline, który umożliwia zapisanie obszaru mapy w trybie offline. Obejmuje dość duży obszar i jeśli chcesz, możesz powiększyć do poziomu ulicy. Aby dodać obszar offline, otwórz aplikację Mapy Google, dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu i wybierz „Obszary offline”. Dotknij przycisku plusa i wybierz obszar, który chcesz pobrać. Jeśli wybierzesz obszar, który jest zbyt duży, aby można go było pobrać offline, Mapy Google ostrzeżą Cię o tym i poproszą o powiększenie. Nazwij mapę i pobierz ją. Możesz uzyskać do niego dostęp, gdy jesteś w podróży, bez konieczności włączania planu taryfowego.

gmaps-area

Mapy Apple

Mapy Apple nie mają żadnego trybu offline, ale jeśli powiesz mu, dokąd chcesz się udać, aplikacja zachowa informacje o trasie, mapę i wszystko inne, gdy następnym razem ją otworzysz. Wiąże się to z jednym zastrzeżeniem, że Mapy Apple muszą być w stanie znaleźć trasę do miejsca, do którego chcesz się udać. Jest znacznie mniej elastyczny niż Mapy Google.

  Użyj klawiatur jednoręcznych, aby lepiej pisać lewą ręką

Otwórz Apple Maps, wybierz, dokąd chcesz się udać i skąd będziesz wyjeżdżać. Apple Maps pokaże różne dostępne trasy. Wybierz jeden i upewnij się, że wczytuje się w pełni. Możesz teraz wyjść z aplikacji, wyłączyć WiFi i wyruszyć w drogę.

apple-maps-routeapple-maps-set-route

Powiemy to jeszcze raz; działa to tylko w przypadku zaplanowanej podróży. Wyobraź sobie, że ludzie w The Hills mają oczy. Po zgubieniu się nie mogliby użyć tego hacka.

x