Jak korzystać z Google Maps na Samsung Galaxy Smartwatch

Smartwatch może być pomocnym towarzyszem w podróży. Smartwatche Samsung Galaxy nie obejmują natywnej integracji z Mapami Google. Nadal możesz jednak uzyskać szczegółową nawigację w Mapach Google na swoim zegarku Samsung.

Smartwatche Samsung nie są dostarczane z fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami Google ani nie ma żadnych oficjalnych aplikacji w Galaxy Store. Jednak tak jak możesz uruchomić Asystenta Google na zegarku Samsung, istnieją również sposoby korzystania z Map Google.

Kilka aplikacji umożliwia integrację Map Google z zegarkami Samsung Galaxy. Ponieważ zegarki mają małe wyświetlacze, aplikacje te zwykle koncentrują się na nawigacji zakręt po zakręcie, a nie na przeglądaniu przeglądu mapy. Pokażemy Ci, jak uzyskać przydatne instrukcje na nadgarstku.

Navigator Pro

Zainstaluj darmowy Navigator Pro app ze sklepu Galaxy Apps Store na swoim smartwatchu.

Będziesz także potrzebować aplikacji towarzyszącej na telefonie z Androidem. Nie ma wielu bezpłatnych opcji, jeśli chodzi o aplikacje Google Maps na zegarki Samsung. Nawigacja Pro to wysokiej jakości aplikacja z wieloma funkcjami i łatwa w użyciu.

Możesz kupić i zainstalować Nawigacja Pro ze Sklepu Play za 2,99 USD w momencie pisania tego tekstu.

nawigacja pro sklep Play

Otwórz aplikację na swoim telefonie z Androidem. Po pierwszym uruchomieniu musisz przyznać mu dostęp do powiadomień urządzenia. W ten sposób aplikacja przekazuje instrukcje do zegarka. Kliknij „Zezwól na dostęp”.

dostęp do powiadomień nawigacji pro

Otworzą się ustawienia „Dostęp do powiadomień”. Przełącz przełącznik „Nawigacja Pro”.

dostęp do powiadomień nawigacji pro

Wybierz „Zezwól” w wyskakującym okienku.

zezwalaj na dostęp do powiadomień nawigacji pro

Wróć do aplikacji Navigation Pro w telefonie, jeśli nie zostanie ona automatycznie zwrócona. Zostaniesz teraz poproszony o zezwolenie aplikacji na działanie w tle. Kliknij przycisk „Zezwól”.

nawigacja pro działa w tle

Ponieważ zainstalowaliśmy już aplikację do zegarka, możemy pominąć następny ekran. Dotknij strzałki w prawym dolnym rogu, aby kontynuować.

Zainstalowano nawigację pro

To wszystko w przypadku początkowej konfiguracji. Aby skorzystać z aplikacji, dotknij „Rozpocznij nawigację”, aby otworzyć Mapy Google w telefonie.

navigation pro rozpocznij nawigację

Znajdź lokalizację i uruchom szczegółowe instrukcje nawigacji.

navigation pro rozpocznij nawigację

Gdy Mapy Google rozpoczną nawigację w Twoim telefonie, instrukcje otworzą się automatycznie na Twoim smartwatchu Samsung Galaxy. Zegarek będzie wibrował za każdym razem, gdy zbliżasz się do nadchodzącego kierunku i gdy zostanie wydana nowa instrukcja.

Niestety nie możesz rozpocząć nawigacji od samego zegarka.

aplikacja do nawigacji na zegarek

Aby dostosować sposób działania aplikacji, otwórz aplikację „Nawigacja Pro” na telefonie z Androidem i dotknij „Ustawienia” w prawym górnym rogu. Możesz dostosować zawartość wyświetlaną na wyświetlaczu zegarka, wyjście głosowe, jeśli zegarek to obsługuje, oraz inne opcje.

ustawienia nawigacji pro

Niesamowity nawigator

Drugą opcją jest aplikacja o nazwie Awesome Navigator. Zwróć uwagę, że został usunięty z Galaxy Store wkrótce po opublikowaniu tego posta, ale deweloper pracuje nad przywróceniem go do trybu online.

Pobierz bezpłatnie Niesamowity nawigator app na smartwatch Samsung ze sklepu Galaxy Store.

Aplikacja Awesome Navigator w Samsung Store.

Będziesz także potrzebować aplikacji towarzyszącej na telefonie z Androidem. Nie ma wielu bezpłatnych opcji, jeśli chodzi o aplikacje Google Maps dla zegarków Samsung, ale zalecamy Awesome Navigator, ponieważ jest niedrogi i łatwy w użyciu.

Możesz kupić i zainstalować Niesamowity nawigator ze Sklepu Play za 1,99 USD, w chwili pisania tego tekstu.

Plik

Otwórz aplikację „Awesome Navigator” na swoim telefonie. Będzie musiał uzyskać dostęp do Twoich powiadomień, ponieważ w ten sposób przekazuje instrukcje nawigacyjne do zegarka. Kliknij „Włącz odbiornik powiadomień”.

Kran

Otworzy się menu „Dostęp do powiadomień” systemu Android. Włącz opcję „Awesome Navigator”.

Włącz

Wybierz „Zezwól” w wyskakującym okienku, aby umożliwić powiadomienie dostępu do aplikacji.

Kran

Wróć do aplikacji Awesome Navigator, jeśli nie nastąpi automatyczne przekierowanie. Wybierz „Rozumiem”, aby potwierdzić, że zainstalowałeś aplikację zegarka.

Kran

Teraz, aby uzyskać instrukcje nawigacyjne na zegarku, otwórz „Mapy Google” w telefonie i rozpocznij nawigację do lokalizacji.

Kran

Spowoduje to zainicjowanie aplikacji na smartwatchu Samsung Galaxy i wyświetlenie pierwszej instrukcji. Zegarek będzie wibrował za każdym razem, gdy zbliżysz się do nadchodzącego kierunku i gdy zostanie wydana nowa instrukcja.

Niestety nie możesz rozpocząć nawigacji na zegarku.

x