iOS

Jak korzystać z Google Maps w skrótach Siri na iOS 12

Mapy Apple poprawiły się znacznie od czasu ich wprowadzenia, ale nie są jeszcze gotowe do rywalizacji z Mapami Google. Firma Apple stała się nieco bardziej elastyczna, jeśli chodzi o umożliwienie użytkownikom korzystania z Map Google zamiast własnej aplikacji Mapy. Możesz teraz na przykład korzystać z Google Maps w CarPlay. Jest zrozumiałe, że powinieneś również móc korzystać z Map Google w skrótach Siri, które wymagają wskazówek dojazdu lub czegokolwiek podobnego.

Chociaż możesz używać Map Google w skrótach Siri, niektórzy użytkownicy mogą nie widzieć opcji korzystania z niej zamiast Map Apple, mimo że aplikacja Mapy Google jest zainstalowana na ich iPhonie. W takim przypadku poprawka jest dość prosta.

Mapy Google w skrótach Siri

Jeśli Siri Shortcuts nie pozwoli Ci wybrać Google Maps w skrócie, oznacza to, że nie masz zainstalowanej aplikacji Apple Maps na telefonie. Z jakiegoś powodu Siri Shortcuts wymaga zainstalowania aplikacji Apple Maps, aby zasugerować Mapy Google jako alternatywną aplikację. Jest to dziwny wymóg, biorąc pod uwagę, że aplikacja Mapy to taka, którą użytkownicy mogą odinstalować ze swojego iPhone’a, jeśli nie zamierzają jej używać. Po pobraniu aplikacji na telefon Mapy Google zaczną się pojawiać w Skrótach Siri.

Po zainstalowaniu Apple Maps w telefonie zobaczysz opcję aplikacji Mapy dla działań, które umożliwiają korzystanie z innych aplikacji mapowych innych firm. W przypadku niektórych działań, takich jak ustalanie aktualnej lokalizacji lub wyszukiwanie lokalnej firmy, wydaje się, że nie ma opcji wyboru aplikacji używanej do wyszukiwania informacji, co jest wstydem. Mapy Google mają wykładniczo lepszy wykaz firm niż Mapy Apple.

Musisz zachować aplikację Mapy Apple w telefonie, nawet jeśli nigdy jej nie używasz. Po ponownym zainstalowaniu zauważysz, że w skrócie w aplikacji Skróty pojawi się więcej działań związanych z mapą i lokalizacją. Jest to bardzo prawdopodobne, ponieważ iOS nadal w pewnym stopniu opiera się na oficjalnej aplikacji Mapy do pracy z danymi o lokalizacji. Może być w stanie wysyłać informacje do aplikacji mapowej innej firmy, ale aby to zrobić, potrzebuje pośrednika do przenoszenia wiadomości i to właśnie jest aplikacja Mapy.

Dotyczy to innych aplikacji map, których możesz chcieć użyć w skrócie Siri. Na przykład, jeśli chcesz używać Waze zamiast Map Google, musisz mieć zainstalowaną aplikację Apple Maps na swoim telefonie oprócz aplikacji Waze.

x