Jak korzystać z Google Nearby Share na urządzeniach z systemem Android i Windows

Google rozszerzyło swoje możliwości udostępniania plików na komputer z systemem Windows, wprowadzając Nearby Share Beta dla systemu Windows.

Usługa została uruchomiona w 2020 roku na urządzenia z systemem Android, umożliwiając szybkie i bezproblemowe przesyłanie plików między prawie trzema miliardami użytkowników. Teraz użytkownicy mogą łatwo wysyłać i odbierać treści między urządzeniami z systemem Android a komputerami z systemem Windows.

Aplikację można pobrać i skonfigurować w ciągu kilku minut, a przesyłanie plików między własnymi urządzeniami może odbywać się automatycznie, nawet jeśli ekran jest wyłączony, o ile oba urządzenia są zalogowane na to samo konto Google.

Udostępnianie plików z urządzeń z systemem Android na komputery z systemem Windows jest łatwe, a użytkownicy muszą tylko upewnić się, że aplikacja Nearby Share Beta działa na ich komputerze. W miarę jak wdrażanie będzie kontynuowane, Nearby Share Beta dla systemu Windows będzie wkrótce dostępne w wybranych regionach na całym świecie.

Google Nearby Share vs Apple Airdrop: co jest lepsze?

Jeśli korzystasz z Androida, prawdopodobnie znasz pakiet usług i aplikacji Google, w tym Google Fast Pair. Jedną z mniej znanych, ale przydatnych funkcji Google jest udostępnianie w pobliżu, które umożliwia szybkie i bezpieczne udostępnianie plików pobliskim osobom.

Niemniej jednak, dlaczego warto wybrać Nearby Share zamiast porównywalnych usług, takich jak Airdrop firmy Apple? Przyjrzyjmy się zaletom udostępniania w pobliżu i porównajmy je z Airdrop firmy Apple.

Możliwość adaptacji funkcji Udostępnianie w pobliżu jest jedną z jej głównych zalet. W przeciwieństwie do Airdrop, który działa tylko między urządzeniami Apple, Nearby Share może być używane na każdym smartfonie z systemem Android 6.0 lub nowszym.

Oznacza to, że funkcja Nearby Share jest kompatybilna z urządzeniami Samsung, Pixel i Huawei, należącymi do najczęściej sprzedawanych smartfonów na rynku.

Szybkość to kolejna zaleta Nearby Share. Oparta na inteligentnej technologii Google funkcja Nearby Share umożliwia szybkie i bezpieczne przesyłanie plików między urządzeniami przez Wi-Fi lub mobilną transmisję danych. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które są w ciągłym ruchu i rzadko mają dostęp do Wi-Fi.

Ponadto Udostępnianie w pobliżu zostało stworzone z myślą o prywatności, więc możesz mieć pewność, że Twoje dane pozostaną bezpieczne podczas udostępniania. Możesz bezpiecznie wymieniać pliki z sąsiednimi osobami, nie martwiąc się o nieautoryzowany dostęp.

Airdrop jest dostępny wyłącznie na urządzeniach Apple. Oznacza to, że nie możesz używać Airdrop do udostępniania plików użytkownikowi telefonu z Androidem.

Ponadto Airdrop może być wybredny pod względem szybkości przesyłania plików, a wielu użytkowników doświadcza opóźnień lub nieudanych transferów, szczególnie przez Wi-Fi. Może to być frustrujące dla tych, którzy muszą szybko i skutecznie przesyłać ogromne pliki.

Ogólnie rzecz biorąc, obie usługi mają swoje zalety i wady. Niemniej jednak oczywiste jest, że Udostępnianie w pobliżu Google zapewnia bardziej elastyczne, niezawodne i efektywne udostępnianie plików. Udostępnianie w pobliżu jest warte rozważenia, jeśli korzystasz z Androida lub szukasz lepszego sposobu wymiany plików z osobami znajdującymi się w pobliżu.

Wymagania wstępne usługi Google Nearby Share

Google Nearby Share to imponujące narzędzie dostarczone przez Google, które ułatwia użytkownikom wymianę plików między sobą. Ta funkcja jest dostępna na urządzeniach z systemem Android i Windows, po spełnieniu określonych warunków.

Użytkownicy muszą najpierw mieć identyfikator Google i być zalogowani na swoim koncie Google na swoim urządzeniu. Użytkownicy muszą również włączyć Bluetooth i ustawienia lokalizacji, aby Udostępnianie w pobliżu wykrywało inne urządzenia w pobliżu.

Po spełnieniu tych warunków wstępnych funkcja Udostępnianie w pobliżu nawiązuje połączenie peer-to-peer między dwoma urządzeniami przez Bluetooth i Wi-Fi Direct.

Użytkownicy mogą przesyłać pliki za pomocą tego połączenia bez konieczności połączenia z Internetem lub telefonem komórkowym. Należy jednak pamiętać, że aby transfer był skuteczny, oba urządzenia muszą znajdować się w swoim zasięgu, stąd nazwa Nearby Share!

Aby wysłać pliki za pomocą Google Nearby Share, użytkownicy muszą najpierw otworzyć plik i kliknąć ikonę udostępniania. Następnie mogą wybrać Udostępnianie w pobliżu jako opcję udostępniania, a ich smartfon rozpocznie wyszukiwanie innych urządzeń obsługujących Udostępnianie w pobliżu w okolicy.

Użytkownik zostanie poproszony o przesłanie, gdy inne urządzenie wykryje plik. Odbiorca zostanie powiadomiony, komu plik jest udostępniany i może zdecydować, czy zaakceptować, czy odrzucić transfer.

Udostępnianie w pobliżu jest niezwykłe, ponieważ umożliwia wiele technik przesyłania plików. Użytkownicy mogą udostępniać pliki wszystkim w pobliżu lub wybierać osoby ze swojej listy kontaktów.

Pliki można nawet udostępniać anonimowo, co oznacza, że ​​imię i nazwisko nadawcy oraz adres e-mail będą ukryte przed odbiorcą. Użytkownicy mogą używać tego narzędzia do bezpiecznego udostępniania danych bez obaw o prywatność.

W następnej części omówimy, jak wysyłać i odbierać pliki za pomocą Google Nearby Share jako przewodnika krok po kroku oraz kilku ważnych wskazówek i wskazówek, jak najlepiej wykorzystać to narzędzie.

Jak korzystać z Udostępniania w pobliżu Google

Przyjrzyjmy się teraz, jak korzystać z Google Nearby Share do wysyłania i odbierania plików.

Zanim zaczniesz udostępniać lub odbierać pliki, musisz najpierw aktywować Udostępnianie w pobliżu na swoim komputerze. Pobierz i zainstaluj Google Nearby Share Beta.

Krok 1: Włącz Udostępnianie w pobliżu

Otwórz wersję Beta udostępniania w pobliżu od Google i zaloguj się przy użyciu swojego konta Google. Po lewej stronie wyświetlane są różne opcje Odbierz plik. Lista odbiorców w pobliżu pojawia się, gdy urządzenie wykryje inne urządzenie z włączoną funkcją Udostępnianie w pobliżu.

Możesz udostępnić plik wszystkim w pobliżu, wybrać osoby z listy kontaktów lub udostępnić anonimowo. Po prawej stronie widzisz opcję wysyłania plików z komputera do urządzeń w pobliżu, w tym urządzenia z Androidem, oznaczoną jako „Odbierz z urządzenia”.

Krok 2: Wybierz plik do udostępnienia

Możesz rozpocząć wymianę plików po włączeniu Udostępniania w pobliżu. Przejdź do plików na komputerze. Następnie znajdź plik, który chcesz udostępnić. Może to być zdjęcie, film, dokument lub cokolwiek innego. Po kliknięciu aplikacja skanuje i identyfikuje wszystkie dostępne w pobliżu urządzenia. Tutaj widzisz automatycznie urządzenie z Androidem obsługujące technologię Bluetooth.

Krok 3: Kliknij ikonę urządzenia, aby wysłać

Po wybraniu odbiorcy naciśnij przycisk Wyślij. Plik zostanie natychmiast dostarczony na urządzenie odbiorcy przez Bluetooth i Wi-Fi Direct.

Krok 4: Odbierz pliki

Odbiorca zostanie poinformowany, że plik został mu udostępniony i będzie mógł zaakceptować lub odrzucić przesyłanie z wbudowanego Udostępniania w pobliżu na Androidzie. Gdy użytkownik zaakceptuje otrzymanie pliku, plik zostanie odebrany i potwierdzony na ekranie wyświetlacza, jak pokazano powyżej.

Krok 5: Odbierz pliki

Jeśli ktoś inny chce udostępnić Ci plik za pomocą funkcji Udostępnianie w pobliżu, funkcja Udostępnianie w pobliżu w wersji Beta na Twoim komputerze poinformuje Cię o tym. Następnie możesz zaakceptować lub odrzucić przeniesienie. Gdy zaakceptujesz, Bluetooth i Wi-Fi Direct pobiorą plik na Twoje urządzenie.

To wszystko! Teraz wiesz, jak wysyłać i odbierać pliki za pomocą Google Nearby Share. Niezależnie od tego, czy udostępniasz zdjęcia znajomym na imprezie, czy wysyłasz e-mailem niezbędne dokumenty do współpracowników, funkcja Nearby Share sprawia, że ​​udostępnianie plików jest proste i wygodne, bez potrzeby połączenia z Internetem lub siecią komórkową.

Wniosek

Google Nearby Share Beta dla urządzeń z systemem Windows i Android to fantastyczne rozwiązanie do szybkiego i bezpiecznego przesyłania plików między urządzeniami. Program jest łatwy w użyciu i ma wiele zalet w porównaniu z innymi usługami.

Jest to dobra alternatywa dla konsumentów poszukujących niezawodnego udostępniania plików, ponieważ jest kompatybilna z większością smartfonów z Androidem, w tym telefonami Samsung, Pixel i Huawei.

Nearby Share to coś więcej niż platforma do udostępniania plików. Umożliwia także użytkownikom szybkie i bezpieczne udostępnianie i odbieranie danych. Oprogramowanie zostało stworzone z myślą o prywatności, aby użytkownicy mogli bezpiecznie udostępniać dane bez obawy przed nielegalnym dostępem.

Google Nearby Share umożliwia szybkie i bezproblemowe przesyłanie plików, niezależnie od tego, gdzie jesteś. Nearby Share Beta dla systemu Windows to sposób na przesłanie ogromnego pliku współpracownikowi lub udostępnienie zdjęć z wakacji znajomym i rodzinie.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi bezpiecznymi zarządzanymi narzędziami do przesyłania plików dla biznesu.