Jak korzystać z GPS bez Internetu

Co zrobić, jeśli zgubisz się gdzieś w odległej lokalizacji i nie masz sieci? Co zrobisz, jeśli nie możesz wykonywać połączeń ani korzystać z Internetu w celu uzyskania dostępu do lokalizacji? Panika, prawda? Ale co, jeśli powiem ci, że nie należy panikować; uwierzyłbyś mi? Tak, dobrze słyszałeś. Więc ten artykuł będzie mówić o tym, jak korzystać z GPS bez internetu. Istnieje kilka aplikacji i funkcji, które to umożliwiają, a my omówimy je wszystkie. Dowiesz się również, jak używać telefonu jako odbiornika GPS. Chodźmy więc z nami, aby dowiedzieć się, jak korzystać z GPS w telefonie bez obsługi i wszystkiego, co jest z tym związane!

Jak korzystać z GPS bez Internetu

W dalszej części artykułu dowiesz się, jak korzystać z GPS bez internetu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Uwaga: ponieważ smartfony nie mają tych samych opcji ustawień, różnią się one w zależności od producenta. Dlatego upewnij się, że ustawienia są prawidłowe, zanim zmienisz je w swoim urządzeniu.

Jaka aplikacja do nawigacji działa bez Internetu?

Istnieje wiele aplikacji nawigacyjnych, które działają bez internetu. Rzućmy okiem na niektóre.

  • Mapy Google: mapy Google świadczy również usługę map offline i nawigacji. Ale jego funkcje są dość ograniczone w porównaniu z innymi aplikacjami. Ale nadal jest to niezawodna i zaufana aplikacja.

  • HERE WeGo: Ta mapa działa zarówno w trybie online, jak i offline. Zapewnia użytkownikom niezawodne funkcje w obu trybach. Możesz nawet pobrać kompletną mapę całego kraju.

  • Nawigacja GPS i mapy Sygic: To fantastyczna aplikacja do nawigacji, której można używać również w trybie offline. Najbardziej unikalną cechą tej aplikacji jest mapa 3D. Daje nawet użytkownikom szczegółowe informacje o ruchu drogowym, które prowadzą do dokładnych wskazówek.

  • CoPilot GPS – Nawigacja: Ta aplikacja umożliwia pobranie kompletnej mapy regionu i korzystanie z niej. Zapewnia nawet opcję nawigacji głosowej krok po kroku. Może zarządzać Twoimi dojazdami na podstawie warunków drogowych w czasie rzeczywistym.

  • MAPS.ME: To świetna aplikacja, która umożliwia użytkownikom dostęp do mapy i nawigację nawet w trybie offline. Zapewnia dużą liczbę funkcji, które mogą sprawić, że nawigacja będzie łatwa i niezawodna. Użytkownik może pobrać mapy kraju.

  • Mapy i nawigacja offline: Ta aplikacja, jak sama nazwa wskazuje, została zaprojektowana do pracy w trybie offline. Wykorzystuje GPS telefonu, aby podać użytkownikowi dokładne informacje i warunki ruchu. Wymaga jedynie pobrania map, podczas gdy resztą zajmuje się aplikacja.

  • Nawigacja GPS Polaris: Nawigacja GPS Polaris to aplikacja stworzona z myślą o terenach terenowych. Podaje dokładne informacje o trasach żeglarskich, pieszych, kempingowych, myśliwskich i rowerowych. Ta aplikacja może być używana w trybie offline i jest wysoce niezawodna podczas podróży w terenie.

Czy Google Maps GPS może działać bez Internetu?

Tak, Google Maps GPS może działać również bez internetu. W tym celu należy skorzystać z funkcji map offline dostępnej w aplikacji. Możesz sprawdzić poprzedni punkt dotyczący korzystania z GPS na telefonie z Androidem bez Internetu, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak to zrobić.

Jak korzystać z GPS na telefonie z Androidem bez Internetu?

Ten wskaźnik powie Ci, jak korzystać z GPS bez internetu na telefonie z Androidem.

Możesz korzystać z GPS na telefonie z Androidem bez internetu, korzystając z funkcji Mapy offline w Mapach Google. Oto kroki, które należy wykonać, aby uzyskać dostęp do tej funkcji.

1. Otwórz mapy Google aplikację w telefonie.

2. W prawym górnym rogu dotknij ikony profilu.

3. Stuknij w Mapy offline.

4. Następnie dotknij opcji WYBIERZ WŁASNĄ MAPĘ i znajdź żądany obszar, do którego chcesz uzyskać dostęp offline.

5. Po wybraniu żądanego obszaru mapy stuknij w Pobierz.

Teraz możesz korzystać z tej mapy bez internetu.

Jak możesz korzystać z GPS w telefonie bez usługi?

Możesz korzystać z GPS w telefonie bez usługi. Mapy Google umożliwiają nawigację i dostęp do lokalizacji nawet bez internetu i danych. GPS lub Global Positioning System wykorzystuje algorytmy i sygnały satelitarne do przetwarzania danych w celu dostarczania dokładnych informacji. Twój telefon może określić Twoją lokalizację bez danych komórkowych za pomocą zintegrowanych odbiorników GPS. Mapy można również przechowywać w telefonie, z których można później korzystać bez danych. Możesz także korzystać z różnych aplikacji oferujących funkcje nawigacji w trybie offline, takich jak Mapy Google wspomniane w powyższym nagłówku.

Jak korzystać z GPS bez Internetu?

Jak korzystać z GPS bez internetu? Odpowiedzmy na to pytanie tutaj. Możesz więc korzystać z GPS w telefonie bez usługi. Z GPS można korzystać bez Internetu, korzystając z funkcji map offline w Mapach Google. Możesz to wykorzystać, pobierając mapę obszaru, który chcesz. Pobrana mapa będzie działać ze wszystkimi funkcjami, gdy będziesz jej używać bez połączenia z Internetem. Wykonaj czynności wymienione powyżej, aby korzystać z GPS bez Internetu.

Jak działa samochodowy GPS bez Internetu?

Skoro już wiesz, że możesz korzystać z GPS w telefonie bez obsługi, dowiedzmy się, jak korzystać z GPS w samochodzie bez internetu. Tak więc samochodowy GPS może równie dobrze działać bez Internetu. Dzieje się tak, ponieważ GPS samochodu wykorzystuje sieć Globalnego Systemu Nawigacji Satelitarnej (GNSS) do oznaczania lokalizacji samochodu w dowolnej części świata. System w Twoim samochodzie łączy się z systemem satelitarnym za pomocą mikrofal. Różne mapy są przechowywane w systemie nawigacyjnym Twojego samochodu, a dane są już zainstalowane, co pomaga systemowi działać jako samodzielny. System nawigacji samochodowej jest wyposażony w wiele funkcji, które sprawiają, że jest niezawodny i łatwy w użyciu nawet w trybie offline.

Czy GPS działa w trybie samolotowym?

Tak, Google Maps GPS może działać również w trybie samolotowym. Musisz użyć funkcji map offline w Mapach Google, aby korzystać z GPS w trybie samolotowym.

Czy GPS działa, gdy telefon jest wyłączony?

Nie, GPS nie działa, gdy telefon jest wyłączony. Telefon może działać tylko wtedy, gdy jest jakieś źródło zasilania, takie jak bateria lub kabel, więc GPS również wymaga zasilania do działania.

Jak używać telefonu jako GPS?

Dowiedzmy się, jak używać telefonu jako GPS. Najnowsze telefony mają wbudowaną funkcję, która aktualizuje Twoją lokalizację na serwerach Google. Ta funkcja jest znana jako Znajdź moje urządzenie lub Znajdź mój telefon komórkowy. Interfejs sieciowy Google może być użyty do zlokalizowania Twojego urządzenia w dowolnym momencie. Dostęp do tej funkcji można uzyskać za pomocą konta Google. Oto kilka kroków, które należy wykonać, aby uzyskać dostęp do tej funkcji w telefonie.

1. Otwórz Ustawienia w swoim telefonie.

2. Stuknij w Biometria i bezpieczeństwo.

3. W sekcji Bezpieczeństwo stuknij w Znajdź mój telefon komórkowy.

4. Włącz przełącznik Znajdź mój telefon komórkowy.

5. Po włączeniu tej funkcji uruchom przeglądarkę internetową i wyszukaj Znajdź moje urządzenie, aby korzystać z GPS z Internetem lub bez.

6. Następnie zaloguj się na swoje konto Google i otwórz Znajdź moje urządzenie.

7. Po zalogowaniu możesz zlokalizować urządzenie, które chcesz.

Jak możesz używać swojego starego telefonu jako GPS?

Możesz użyć swojego starego telefonu jako GPS, wykonując powyższe czynności.

Czy możesz używać Waze bez Internetu?

Tak, z map Waze można korzystać bez internetu. Aby móc z niego korzystać, należy go wcześniej pobrać na telefon. Jest kompatybilny z obydwoma Android oraz iOS urządzenia.

***

Mamy więc nadzieję, że zrozumiałeś, jak korzystać z GPS bez Internetu, ze szczegółowymi krokami pomocy. Możesz przekazać nam wszelkie pytania lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, o którym chcesz, abyśmy napisali artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy wiedzieli.