Udostępnij teraz w social media:

Urządzenia z systemem iOS pomimo najsilniejszych buildów są podatne na uszkodzenia. Omówiliśmy już, co można zrobić w przypadku zepsutego przycisku zasilania w telefonie z Androidem. Gdyby to samo wydarzyło się na urządzeniu z systemem iOS, moglibyśmy napotkać większe trudności, ponieważ przycisk zasilania na iOS obsługuje dodatkowe funkcje. Jeśli masz iPhone’a z uszkodzonym przyciskiem zasilania, możesz zrobić dwie rzeczy; Natychmiast napraw go lub znajdź obejście, aby go włączyć / wyłączyć i wykonywać codzienne czynności.

1. Włącz zasilanie

Jeśli urządzenie z systemem iOS jest wyłączone za pomocą nieprawidłowo działającego przycisku zasilania, należy je ponownie włączyć. W przeciwieństwie do Androida nie można ponownie przypisać funkcji zasilania do klawiszy głośności, ponieważ iOS jest w ten sposób bardzo zamknięty. Aby jednak zasilić urządzenie iOS, wystarczy podłączyć je do ładowarki, a po kilku minutach włączy się ono automatycznie.

Sprawdź -   Jak zapisać stronę internetową jako plik PDF w przeglądarce Mozilla Firefox

2. Assistive Touch

Funkcja Assistive Touch istnieje w sytuacjach, gdy przycisk zasilania jest nieosiągalny lub działa nieprawidłowo. Jest to nakładka, która pozwala odzyskać wszystkie funkcje, które miałbyś mieć za pomocą przycisku zasilania. Obejmuje to blokowanie / odblokowywanie ekranu, wyłączanie i robienie zrzutów ekranu. Ma to również dodatkową zaletę polegającą na wymianie przycisków głośności, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Aby uzyskać dostęp do Assistive Touch,

Iść do Ustawienia> Ogólne> Dostępność (przewiń w dół)> Wspomagający dotyk (przewiń w dół)

Stuknij w przycisk obok Assistive Touch, aby uzyskać dostęp do menu Assistive Touch i włączyć je. Będziesz wiedział, że jest włączony, gdy nowy przycisk zacznie najeżdżać na ekran. Szary kwadrat z białym okręgiem w środku. Tę ikonę można umieścić w dowolnym miejscu na ekranie, w którym czujesz się komfortowo.

Sprawdź -   Jak zmniejszyć szum tła mikrofonu na komputerze

Możesz dostosować inne opcje, które mogą pojawiać się w tym menu. Możesz także zapisać niestandardowe gesty, które mogą uruchamiać aplikacje / akcje na podstawie tych gestów. np. możesz narysować okrąg na ekranie, aby uruchomić menu wyłączania.

3. Zablokuj / Odblokuj

Po skonfigurowaniu powyższego. Stuknij w unoszącą się ikonę Assistive Touch, aby wyświetlić menu.

Tam dotknij ikony „Urządzenie”, a zobaczysz „Ekran blokady”, którego dotknięcie spowoduje zablokowanie ekranu. Możesz odblokować ekran, dotykając przycisku menu.

4. Zrzuty ekranu

Stuknij przycisk Assistive Touch i stuknij w „Urządzenie”, „Więcej”, a następnie w „Zrzut ekranu”

Powinno to umożliwić zachowanie normalnej funkcjonalności urządzenia z systemem iOS pomimo zepsutego przycisku zasilania. Chociaż zalecamy jego naprawę.

Sprawdź -   Jak zmniejszyć szum tła w nagraniu w systemie Windows 10

Chociaż nie można zmienić przypisania klawiszy na iPhonie, chyba że go jailnbreak, funkcja Assistive Touc stanowi rozsądną alternatywę. Ta funkcja jest od dawna popularna w starszych modelach iPhone’a z niereagującymi przyciskami Home. To całkiem dobre rozwiązanie, jeśli masz iPhone’a z uszkodzonym przyciskiem zasilania.