Jak korzystać z kalendarza i planowania wydarzeń w programie Outlook 365 dla komputerów Mac

Po aktualizacji jesiennej 2020 r. Microsoft Outlook 365 dla komputerów Mac ma dwa dodatkowe widoki kalendarza, łatwiejszy sposób na odpowiedź, lepsze opcje planowania wydarzeń i przydatny nowy status zaproszeń. Ponadto wszystko to jest zapakowane w bardziej atrakcyjną aplikację.

Zobacz swój harmonogram w sekcji Mój dzień

Wygodna funkcja programu Microsoft Outlook o nazwie Mój dzień zapewnia szybki podgląd harmonogramu dnia. Możesz wyświetlić plan dnia lub dzień i dodać wydarzenie jednym kliknięciem.

Aby wyświetlić Mój dzień na karcie Poczta, kliknij przycisk Pokaż okienko zadań po prawej stronie lub wybierz Widok> Okienko zadań z paska menu. Aby zobaczyć to na innych kartach programu Outlook, kliknij przycisk Pokaż okienko zadań lub wybierz Widok> Mój dzień na pasku menu.

Aby przełączać się między widokami w My Day, kliknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Pozwala to na przejście z widoku „Plan dnia” do widoku „Dzień” iz powrotem.

Kliknij trzy kropki, aby wyświetlić plan dnia lub dzień

Możesz także wybrać „Ustawienia” z tego menu, aby dostosować kalendarze, które chcesz wyświetlić.

Zmień ustawienia My Day

Aby dodać wydarzenie, gdy jesteś w Moim dniu, kliknij znak plus (+) obok ikony z trzema kropkami.

Kliknij znak plusa dla nowego wydarzenia w My Day

Użyj trzydniowego widoku kalendarza

Jeśli chcesz zobaczyć więcej niż jeden dzień w kalendarzu Microsoft Outlook, ale tydzień (lub nawet tydzień roboczy) to za dużo, wypróbuj widok trzydniowy.

Kliknij kartę „Kalendarz”, aby otworzyć kalendarz programu Outlook. Następnie wybierz strzałkę listy rozwijanej w prawym górnym rogu lub kliknij Widok> Trzy dni na pasku menu.

Kliknij Widok lub listę rozwijaną i wybierz Trzy dni

RSVP w tym samym oknie

Jest to wydajne, gdy możesz odpowiedzieć na wiadomość e-mail w tym samym oknie zamiast otwierania nowego okna automatycznie. Dlatego firma Microsoft oprócz wiadomości e-mail dodała również odpowiedzi na wydarzenia w Twoim kalendarzu.

RSVP w okienku odczytu

Gdy otrzymasz nowe zaproszenie na wydarzenie, możesz odpowiedzieć w ten sam sposób, co wcześniej, ale teraz możesz także dodać wiadomość w okienku odczytu.

Jak zawsze, możesz kliknąć „Akceptuj”, „Wstępnie”, „Odrzuć” lub „Zaproponuj nowy termin”. Tuż nad tymi opcjami zobaczysz pole, w którym możesz wpisać opcjonalną wiadomość do wysłania do organizatora wydarzenia. Po prostu upewnij się, że jeśli chcesz dodać wiadomość, zrób to przed kliknięciem odpowiedzi.

RSVP na swoje wydarzenie

Zaplanuj wydarzenia za pomocą opcji zaawansowanych

Planowanie wydarzeń może być trudne, gdy pracujesz nad kalendarzami wszystkich osób. Jednak dzięki zaawansowanym opcjom programu Microsoft Outlook możesz wybrać godzinę, sprawdzić dostępność i łatwo przełączyć się na inny dzień.

Aby utworzyć nowe wydarzenie, kliknij opcję Plik> Nowe> Wydarzenie na pasku menu dowolnej karty programu Outlook. Możesz też kliknąć kartę „Kalendarz”, a następnie kliknąć „Nowe wydarzenie” w lewym górnym rogu. Następnie możesz dodać wszystkie szczegóły wydarzenia po lewej stronie.

Kliknij przycisk Nowe wydarzenie

Aby łatwiej ustawić czas, użyj siatki kalendarza po prawej stronie. Przeciągnij blok czasu w dowolne miejsce, a następnie rozwiń lub zwiń go, aby dostosować ramy czasowe.

Dodaj szczegóły wydarzenia, korzystając z bloku czasowego

Jeśli chcesz zachować ten przedział czasu, ale sprawdzić inną datę, użyj strzałek u góry obok daty. Gdy wylądujesz w wybranym przez siebie dniu w tym samym przedziale czasowym, po prostu wypełnij i wyślij zaproszenie.

Wybierz nową datę dla bloku czasowego

Jeśli masz wielu zaproszonych osób, nadal możesz kliknąć „Asystent planowania” u góry okna wydarzenia, aby dodać wymagane i opcjonalne zaproszone osoby oraz lokalizację.

Kliknij przycisk Asystent planowania

Umożliwia to jednoczesne sprawdzenie dostępności wielu uczestników. Możesz także przeciągnąć blok czasu i użyć dwustronnej strzałki, aby wydłużyć lub skrócić przedział czasu.

Użyj Asystenta planowania

Kiedy skończysz pracę z Asystentem planowania, po prostu kliknij „Gotowe” w lewym górnym rogu. Wszelkie dodane lub edytowane przez Ciebie szczegóły zostaną zastosowane do zaproszenia. Nastąpi powrót do okna zaproszenia, w którym możesz dokończyć wszystko, co musisz zrobić, lub po prostu kliknąć „Wyślij”.

Ustaw status Praca w innym miejscu

Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do wybierania stanu „Zajęty” lub „Wolny” podczas planowania wydarzeń. Jednak w nowym programie Microsoft Outlook masz teraz inną opcję: „Praca w innym miejscu”.

Aby z niego skorzystać, kliknij przycisk stanu w lewym górnym rogu okna wydarzenia, a następnie wybierz „Pracuję w innym miejscu”. Dzięki temu Twoi uczestnicy wiedzą, że dołączasz z innej lokalizacji. Jest to szczególnie wygodne, gdy pracujesz zdalnie lub podróżujesz.

Kliknij opcję Praca w innym miejscu

Stan „Pracuję w innym miejscu” jest wyświetlany z okręgiem z niebieskimi kropkami, podobnym do „Wstępna akceptacja”, które zawiera kółko w niebieskie paski. To natychmiast informuje innych o Twoim statusie.

Wskaźnik pracy w innym miejscu

Ostatnia nowa funkcja kalendarza programu Outlook, o której warto wspomnieć, nosi nazwę Meeting Insights. Na podstawie wydarzenia lub liczby uczestników Outlook zasugeruje e-maile i pliki związane z wydarzeniem. Jeśli statystyki spotkania są dostępne, zobaczysz je na karcie obok „Szczegóły spotkania” w oknie wydarzenia.

Pamiętaj też, że w nowym Outlooku na Macu możesz nadal kolorować wydarzenia według kategorii w swoim kalendarzu i wyświetlać pogodę, jeśli wydarzenie odbywa się w innym miejscu.

body #primary .entry-content ul # nextuplist {list-style-type: none; margin-left: 0px; padding-left: 0px;}
body #primary .entry-content ul # nextuplist li a {text-decoration: none; color: # 1d55a9;}

x