12/05/2021

Jak korzystać z kalendarza na pasku zadań systemu Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 ma wbudowaną aplikację Kalendarz, ale nie musisz jej używać. Możesz przeglądać i tworzyć wydarzenia kalendarza bezpośrednio z paska zadań systemu Windows. Możesz nawet połączyć konta, takie jak Kalendarz Google lub Kalendarz iCloud, i przeglądać kalendarze online za pomocą jednego kliknięcia na pasku zadań.

Aplikacja Kalendarz i pasek zadań są połączone

Windows 10 ma wbudowaną aplikację Kalendarz, której możesz używać, ale możesz używać kalendarza bez aplikacji. Wystarczy kliknąć zegar po prawej stronie paska zadań, a zobaczysz wyskakujące okienko kalendarza. Jeśli nie widzisz żadnych wydarzeń, kliknij „Pokaż program” u dołu. Jeśli nie chcesz widzieć wydarzeń, kliknij „Ukryj plan”, aby wyświetlić prosty panel zegara.

Ten panel paska zadań jest zintegrowany z wbudowaną aplikacją Kalendarz systemu Windows 10. Wszystkie wydarzenia dodane do aplikacji kalendarza pojawią się w niej, a wszystkie wydarzenia dodane z paska zadań pojawią się w aplikacji Kalendarz. Możesz jednak korzystać z podstawowych funkcji kalendarza bezpośrednio z paska zadań bez otwierania aplikacji.

Jak dodawać wydarzenia do kalendarza

Aby szybko dodać wydarzenie do kalendarza, otwórz wyskakujące okienko kalendarza i wybierz datę, do której chcesz dodać wydarzenie. Na przykład, jeśli chcesz dodać wydarzenie 10. dnia następnego miesiąca, kliknij tę datę w kalendarzu. Możesz używać strzałek po prawej stronie nazwy miesiąca, aby przechodzić między różnymi miesiącami.

Sprawdź -   Jak ręcznie organizować albumy w iTunes i muzyce macOS

Po wybraniu żądanej daty kliknij pole „Dodaj wydarzenie lub przypomnienie” i zacznij pisać.

Uwaga: ta opcja jest nowa w aktualizacji systemu Windows 10 z listopada 2019 r., Znanej również jako Windows 10 1909 lub 19H2. Jeśli nie widzisz pola „Dodaj wydarzenie lub przypomnienie”, oznacza to, że nie zainstalowałeś jeszcze tej aktualizacji.

Dodawanie wydarzenia do kalendarza z poziomu panelu zegara paska zadań systemu Windows 10.

System Windows da ci więcej opcji, gdy tylko to zrobisz. Możesz ustawić konkretną godzinę wydarzenia lub wpisać miejsce, w którym wydarzenie się odbędzie.

Jeśli masz wiele kalendarzy, możesz kliknąć pole po prawej stronie nazwy pozycji kalendarza i wybrać kalendarz dla wydarzenia. Wydarzenia w różnych kalendarzach zostaną tutaj wyróżnione różnymi kolorami na panelu.

Po zakończeniu kliknij „Zapisz szczegóły”. Aby uzyskać więcej opcji, kliknij „Więcej szczegółów”, a system Windows otworzy aplikację Kalendarz z interfejsem „Dodaj wydarzenie”.

Edycja szczegółów wydarzenia podczas dodawania go do panelu zegara systemu Windows 10.

Jak przeglądać i edytować wydarzenia kalendarza

Aby wyświetlić wydarzenie w kalendarzu, po prostu otwórz panel zegara. Dzisiaj zobaczysz listę wydarzeń w swoim kalendarzu. Możesz zobaczyć wydarzenia z innego dnia, klikając tę ​​datę w kalendarzu.

Aby edytować lub usunąć wydarzenie, kliknij je, a system Windows 10 otworzy aplikację Kalendarz ze szczegółami wydarzenia.

Wydarzenia kalendarza w wyskakującym okienku kalendarza systemu Windows 10.

Jak utworzyć kalendarz lub połączyć konto internetowe

To wszystko jest całkiem przydatne. Możesz tworzyć i wyświetlać wydarzenia w kalendarzu za pomocą kilku kliknięć bez otwierania innej aplikacji. Aby jednak połączyć kalendarz online, dodać inne kalendarze lub edytować kalendarze, musisz otworzyć aplikację Kalendarz.

Sprawdź -   Uważaj na to nowe oszustwo związane z dostarczaniem pakietów wiadomości tekstowych

Kliknięcie utworzonego wydarzenia lub „Więcej szczegółów” podczas tworzenia wydarzenia spowoduje otwarcie aplikacji. Możesz jednak otworzyć menu Start systemu Windows 10, wyszukać „Kalendarz” i otworzyć skrót do aplikacji Kalendarz. To ten z niebieskim tłem i białą ikoną kalendarza.

Uruchamianie aplikacji Kalendarz systemu Windows 10 z menu Start.

Opcja „Dodaj kalendarze” umożliwia dodawanie kalendarzy świąt, drużyn sportowych i programów telewizyjnych.

Aby dodać jeden ze swoich kalendarzy, kliknij ikonę „Ustawienia” w kształcie koła zębatego u dołu lewego paska bocznego.

Otwieranie panelu ustawień aplikacji Kalendarz.

Kliknij „Zarządzaj kontami” na pasku bocznym, który pojawi się po prawej stronie.

Zarządzanie kontami w aplikacji Kalendarz systemu Windows 10.

Kliknij „Dodaj konto” na liście kont, a zobaczysz listę kont, które możesz dodać. Kalendarz systemu Windows 10 obsługuje Google, Apple iCloud, Microsoft Outlook.com, Microsoft Exchange i Yahoo! kalendarze.

Na przykład, jeśli używasz Kalendarza Google, możesz dodać swoje konto Google do Kalendarza. System Windows automatycznie zsynchronizuje się z Twoim kalendarzem Google. Wszelkie zmiany wprowadzone na komputerze zostaną zsynchronizowane z kontem Google, a wszelkie zmiany wprowadzone w innym miejscu zostaną zsynchronizowane z komputerem.

Dodawanie konta Outlook.com, Exchange, Google, Yahoo! Lub iCloud do Kalendarza systemu Windows 10.

Po dodaniu konta jego kalendarze pojawią się w lewym okienku i możesz wybrać, które chcesz zobaczyć. W przypadku kalendarzy ze znacznikiem wyboru po lewej stronie wydarzenia będą widoczne zarówno w głównej aplikacji Kalendarz, jak i na pasku zadań.

Po połączeniu innych kont kalendarza możesz dodawać wydarzenia z innego miejsca – na przykład przez witrynę Kalendarza Google lub w aplikacji Kalendarz na telefonie iPhone. Zostaną zsynchronizowane i pojawią się w panelu kalendarza paska zadań.

Sprawdź -   Jak dodać numery stron do Dokumentów Google

Kalendarze Google wymienione w lewym okienku aplikacji Kalendarz.

Gdy tworzysz wydarzenie kalendarza z paska zadań, możesz wybrać kalendarz, w którym zostanie ono umieszczone. Kliknij kolorowe kółko po prawej stronie pola nazwy wydarzenia i wybierz dowolny skonfigurowany kalendarz.

Jeśli nie widzisz kalendarza, który pojawia się w aplikacji Kalendarz na liście w wyskakującym okienku paska zadań, prawdopodobnie jest to udostępniony Ci kalendarz tylko do odczytu. Nie możesz dodawać wydarzeń do kalendarzy tylko do odczytu.

Wybieranie kalendarza Google na wydarzenie w wyskakującym okienku zegara systemu Windows 10.

Możesz także używać Cortany do tworzenia wydarzeń w kalendarzu za pomocą głosu.

Przepraszamy, brak kalendarzy lokalnych

Jeśli zalogowałeś się do systemu Windows 10 za pomocą konta Microsoft, aplikacja Kalendarz będzie domyślnie przechowywać Twoje wydarzenia w kalendarzu Outlook.com.

Jeśli jednak zalogowałeś się do systemu Windows za pomocą lokalnego konta użytkownika, napotkasz problem: Microsoft nie pozwoli ci tworzyć lokalnych kalendarzy za pomocą aplikacji kalendarza systemu Windows 10.

Nadal możesz dodawać konta inne niż Microsoft, takie jak Kalendarz Google i Kalendarz Apple iCloud. Nie musisz logować się do systemu Windows za pomocą konta Microsoft, aby korzystać z kalendarza.

Jednak nie możesz przechowywać szczegółów kalendarza tylko lokalnie na komputerze – nie dzięki wbudowanym funkcjom kalendarza systemu Windows 10. Musisz je zsynchronizować z usługą online. Zapewnia to zawsze kopię zapasową, więc przynajmniej ich nie stracisz.

x