Jak korzystać z kart Amiibo w „Animal Crossing: New Horizons”

Animal Crossing: New Horizons oferuje szansę na zdobycie pożądanego wieśniaka za pomocą amiibo, przedmiotu kolekcjonerskiego, który można kupić od Nintendo i różnych zewnętrznych sprzedawców. Używając amiibo, nie musisz polować na uprzywilejowanych mieszkańców.

Jak zdobyć kartę Amiibo

Figurki Amiibo i karty amiibo to akcesoria, które można kupić do wybranych gier Nintendo, które dodają dodatkowe funkcje i dodatki lub inne korzyści. Używając amiibo, możesz zdobyć nowe stroje, ulepszenia lub inne fajne bonusy.

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie karty amiibo Animal Crossing jest przejście Etsyi są dość niedrogie – około 10 USD lub mniej, jeśli kupisz je w pakiecie. Możesz je również kupić bezpośrednio przez Nintendo, ale zwykle są droższe.

Gdy otrzymasz kartę amiibo dla żądanego wieśniaka, uruchom Animal Crossing: New Horizons na swojej konsoli Nintendo Switch i przejdź do kiosku w Resident Services. Figurki Amiibo są nieco droższe, ale oba mogą być używane z kioskiem w ramach usług dla mieszkańców.

Upewnij się, że kemping jest odblokowany

Zanim będziesz mógł zaprosić wieśniaka na swoją wyspę za pomocą nowej karty amiibo, musisz najpierw udostępnić kemping na swojej wyspie. Obóz zostanie odblokowany po ukończeniu gry, niedługo po wybudowaniu budynku usług dla mieszkańców.

Po wybraniu miejsca na nowy kemping Tom Nook lub Isabella zaczną ogłaszać, kiedy nowy wieśniak przebywa na kempingu. Wizyty odbywają się losowo, a gość zawsze będzie przypadkowy. Po kilkukrotnej rozmowie z gościem kempingu możesz przekonać go do przeniesienia się na kemping. Jeśli jednak twoja wyspa jest pełna, musisz wybrać wieśniaka, który zastąpi gościa.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kempingu i rekrutacji nowych postaci.

Podłącz kartę Amiibo

Miej w ręku kartę amiibo i wybierz opcję „Zaproś obozowicza” w kiosku w Usługach dla mieszkańców. Przeczytaj podpowiedzi i wybierz „Kontynuuj”, gdy będziesz gotowy.

Zaproś Amiibo Camper

Po wyświetleniu monitu przytrzymaj kartę amiibo nieco nad prawym kontrolerem joy-con. Rejestracja na Nintendo Switch zajmuje tylko kilka sekund.

Punkt dotykowy NFC karty Amiibo

Kiosk zweryfikuje wtedy nazwisko wieśniaka z karty amiibo i ponownie zapyta, czy chcesz zaprosić wieśniaka na kemping na twojej wyspie. Wybierz „Tak!” kontynuować. Twój ekran zacznie migać na biało, a postać karty amiibo pojawi się na ekranie. Tutaj możesz zaprosić ich na swój kemping.

Po przyjęciu zaproszenia postać amiibo natychmiast pojawi się na obozowisku na twojej wyspie, chyba że jest już obecny gość. Jeśli losowy gość jest już obecny na kempingu, postać amiibo pojawi się na Twoim kempingu następnego dnia.

Przekonanie gościa z Amiibo do przeniesienia się na Twoją wyspę

Poproszenie postaci amiibo, aby raz odwiedziła Twoją wyspę, nie przekona jej do ruchu. Zamiast tego musisz kilka razy zaprosić ich na kemping i wypełnić liczne prośby o przepisy zrób to sam, aby w końcu przekonać ich do wprowadzenia się.

Gość poprosi o kilka przepisów na majsterkowanie, co jest świetne, ponieważ potencjalnie możesz dodać więcej przepisów do swojej kolekcji! Jeśli poproszą o przepis na majsterkowanie, którego nie odblokowałeś, nie martw się – przekażą Ci przepis za darmo.

Przepis na majsterkowanie dla odwiedzających Amiibo

Masz czas do następnego ranka, aby przekazać odwiedzającemu przepis na majsterkowanie, o który prosili. Po przygotowaniu przepisu na majsterkowanie wróć na kemping i oddaj go.

Gość podziękuje i nagrodzi prezentem. Jeśli będziesz z nimi więcej rozmawiać, możesz poprosić ich o wprowadzenie się. Jednak nie przyjmą zaproszenia na twoją wyspę, chyba że zaprosisz ich kilka razy na kemping – może to zająć od dwóch do trzech dni .

Postać amiibo odejdzie następnego ranka, ale możesz zaprosić ją z powrotem tyle razy, ile chcesz. Po kilku dniach zapraszania postaci amiibo na swoją stronę internetową i spełnianiu ich żądań rzemieślniczych, będą gotowi do rozmowy z Resident Services.

Usługi mieszkańców Animla Crossing Amiibo

Po przyjęciu zaproszenia postać amiibo przeniesie się na twoją wyspę. Jeśli masz wolny teren, zaczną się przemieszczać już następnego dnia. Jeśli jednak twoja wyspa jest pełna, możesz wybrać mieszkańca swojej wyspy, którym chcesz zastąpić postać amiibo.

Zastąpienie wieśniaka Animal Crossing New Horizons

Losowi goście kempingu będą losowo wybierać, kogo zastąpić na twojej wyspie, więc użycie karty amiibo to idealny sposób na wypełnienie wyspy ulubionymi mieszkańcami Animal Crossing, ponieważ możesz wybrać i wybrać, którego wieśniaka zastąpisz na swojej wyspie.

Jeśli zmienisz zdanie w środku tego, łatwo jest powiedzieć nie – po prostu naciśnij „B” na prawym kontrolerze joy-con, aby anulować. Po wybraniu, z którym wieśniakiem chcesz negocjować, nadal możesz zmienić zdanie. Masz kilka okazji, więc nie bój się ich wykorzystać.

Kiedy już wybierzesz, z którym wieśniakiem chcesz negocjować, i wybierzesz „Tak!” kiedy wieśniak na kempingu potwierdzi Twoją decyzję, to Twoja ostatnia szansa i nie ma odwrotu.

Wieśniak, którego zdecydujesz się wyprowadzić, natychmiast rozpocznie pakowanie tego samego dnia i wyprowadzi się następnego dnia. Pożegnaj się z nimi, zanim odejdą!

x