Jak korzystać z kodów kategorii w aplikacjach Netflix

Netflix sortuje zawartość na różne kategorie, ale domyślnie nie widzisz wszystkich kategorii na stronie głównej. Zobaczysz wspólne kategorie, mimo że Netflix ma ich sporo. Te kategorie można przeglądać, jeśli znasz kod jednego z nich i jeśli oglądasz Netflix w przeglądarce. Jeśli używasz aplikacji Netflix na Windows 10 lub korzystasz z aplikacji Netflix na Androida lub iOS, nie ma możliwości wprowadzenia kodu, ponieważ nie ma adresu URL do edycji. Oto jak używać kodów kategorii w aplikacjach Netflix.

Kody kategorii w Netflix

Możesz użyć dowolnego kodu kategorii, ale my użyjemy kodu 3719, który dotyczy Zombie. Istnieją dwa sposoby używania kodów kategorii w aplikacji Netflix. W obu przypadkach użyjesz paska wyszukiwania, ale różni się to, co umieścisz na pasku wyszukiwania.

Aby rozpocząć, wpisz kod kategorii w pasku wyszukiwania i zobacz, co się pojawi. Jeśli treść jest odpowiednia, kod działa i możesz zacząć. Jeśli treść nie jest istotna, oznacza to, że wersja aplikacji nie rozpoznaje kategorii na podstawie jej numeru. W takim przypadku musisz użyć nazwy. W pasku wyszukiwania wprowadź pełną nazwę kategorii, np. Zombie.

Wyniki wyszukiwania wyświetlą pokrewną treść. Jeśli zobaczysz nazwę kategorii wyświetloną gdzieś pod „Sugestiami”, stuknij / kliknij, aby wyświetlić jej treść.

Możesz spróbować porównać zawartość otrzymaną w aplikacji z tym, co otrzymujesz w przeglądarce, a tytuły będą się nakładać. Wyniki nigdy nie będą takie same, ponieważ działa tutaj algorytm, który wybiera to, co chcesz pokazać.

Wyszukiwanie będzie również podlegać ograniczeniom geograficznym. Oznacza to, że chociaż możesz przeglądać ukryte kategorie treści, nie zobaczysz treści niedostępnych w Twoim regionie. Jeśli chcesz rozszerzyć wyszukiwanie o treści z innych regionów, musisz użyć VPN dla Netflix.

Aplikacje Netflix i interfejs sieciowy pokazują tylko niewielką część kategorii treści, aw większości przypadków są to tylko popularne. Rzadko są kategorie dostosowane do nawyków oglądania przez użytkownika, np. Możesz zobaczyć kategorię dokumentalną, jeśli oglądałeś kilka filmów dokumentalnych w serwisie Netflix, ale to naprawdę jest tak niszowe, jak to się zwykle dzieje, dlatego kody kategorii są tak popularne.