Jak korzystać z nowego chronologicznego kanału Instagrama (Android i iOS)

Jeśli jest coś, czego dowiedzieliśmy się z kontrowersyjnej aktualizacji osi czasu na Twitterze, to to, że większość z nas nie jest wielkimi fanami kanałów algorytmicznych. Odpowiadając na krytykę użytkowników, Twitter wycofał swoją decyzję o wymuszenia na użytkownikach algorytmicznego kanału Home. Wkrótce po tym, jak to się stało, Instagram zaczął wprowadzać na całym świecie długo oczekiwany kanał chronologiczny w swoich aplikacjach na Androida i iOS. W tym artykule wyjaśniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o nowym kanale chronologicznym Instagrama.

Użyj chronologicznego kanału Instagrama (2022)

Co nowego w kanale Instagram?

Chronologiczna aktualizacja kanałów na Instagramie składa się z dwóch nowych sekcji — Ulubionych i Obserwowanych. Pierwsza z nich pozwala wybrać konkretnych użytkowników i wyświetlać ich posty osobno i priorytetowo w swoim kanale głównym. Natomiast ta ostatnia umożliwia przeglądanie postów na Instagramie osób, które obserwujesz, w porządku chronologicznym.

Haczyk polega na tym, że nie możesz ustawić żadnej z tych nowych kart jako domyślnego pliku danych. Zamiast tego będziesz musiał osobno przejść do zakładek Ulubione i Obserwowane na Instagramie z przełącznika kanałów w lewym górnym rogu aplikacji.

Różnica między ulubionymi na Instagramie a obserwowanymi kanałami

Jak wspomniano powyżej, nowa aktualizacja Instagrama wprowadza zakładki Obserwowane i Ulubione. Za pomocą zakładki Obserwowane możesz przeglądać posty na Instagramie od osób, które zdecydujesz się obserwować. Innymi słowy, nie zobaczysz sugerowanych postów na karcie Obserwowane, w przeciwieństwie do domyślnej strony głównej.

Z drugiej strony zakładka Ulubione pozwala wybrać określone konta na Instagramie, które obserwujesz, i zobaczyć ich posty w osobnym kanale chronologicznym. Warto zauważyć, że powinieneś podążać za osobą, aby dodać ją do swojej listy Ulubionych. Do listy ulubionych na Instagramie możesz dodać łącznie 50 kont.

Posty z kont znajdujących się na liście Ulubionych mają ikonę gwiazdki w prawym rogu (pokazaną poniżej) i są wyświetlane jako pierwsze na stronie głównej. Co więcej, Instagram nie powiadomi użytkowników, gdy je dodasz lub usuniesz z listy Ulubionych. Poniżej zamieściliśmy dedykowaną sekcję z instrukcjami, jak dodać kogoś do listy ulubionych na Instagramie.

Jak przeglądać posty na Instagramie w porządku chronologicznym

Aby przeglądać posty z kont, które obserwujesz, w porządku chronologicznym, dotknij logo Instagrama w lewym górnym rogu ekranu głównego aplikacji. Następnie wybierz „Obserwowane” z listy rozwijanej. Instagram przeniesie Cię teraz do osobnego kanału „Obserwowane” wypełnionego postami z kont, które wybrałeś do obserwowania przez lata.

Uwaga: metoda korzystania z nowego kanału chronologicznego na Instagramie pozostaje taka sama w systemach Android i iOS. W tym samouczku zamieściliśmy zrzuty ekranu ze smartfona z Androidem.

Niestety, Instagram nie pozwala w tej chwili ustawić chronologicznej zakładki Obserwacja jako domyślnego kanału. Mamy nadzieję, że Instagram podąży za przykładem Twittera i wprowadzi tę opcję w przyszłej aktualizacji.

Dodaj ludzi do listy ulubionych na Instagramie

1. Powinieneś dodać osoby do swojej listy Ulubionych, aby najpierw zobaczyć ich posty. Aby rozpocząć, dotknij logo Instagrama i wybierz „Ulubione” z menu rozwijanego. Na następnej stronie dotknij „Dodaj ulubione”, aby wybrać konta, które chcesz umieścić na liście ulubionych.

2. Chociaż Instagram przedstawi Ci listę sugerowanych kont, możesz wyszukać nazwę użytkownika konta, które chcesz dodać do listy Ulubionych. Wystarczy dotknąć niebieskiej ikony „Dodaj” obok nazwy konta. Po wybraniu wszystkich kont, naciśnij „Potwierdź ulubione”, aby dodać je do swojej listy.

3. Możesz teraz przeglądać posty z kont znajdujących się na liście Ulubionych w zakładce Ulubione oraz w zakładce Strona główna. Jak widać poniżej, ikona gwiazdki w nagłówku posta oznacza, że ​​post pochodzi od kogoś z Twojej listy ulubionych.

Często Zadawane Pytania

P: Czy mogę ustawić Ulubione na Instagramie jako domyślny kanał?

Nie, Instagram obecnie nie pozwala na ustawienie zakładek Ulubione (chronologiczne) i Obserwowane jako domyślnego kanału. Domyślnym kanałem pozostanie „Strona główna” z postami wybieranymi algorytmicznie i postami sugerowanymi, gdy skończą Ci się posty z obserwowanych kont.

P: Czy ulubione na Instagramie i bliscy znajomi to to samo?

Nie, Ulubione na Instagramie odnosi się do nowej funkcji, w której możesz wybrać swoje ulubione konta i zobaczyć ich posty na osobnej liście. Bliscy przyjaciele służą do prywatnych relacji na Instagramie.

P: Jak zarządzać moimi Ulubionymi na Instagramie?

Możesz zarządzać kontami dodanymi do listy Ulubionych z zakładki Ulubione na Instagramie.

Zobacz posty znajomych w porządku chronologicznym na Instagramie

Chociaż byłoby wspaniale zobaczyć opcję ustawienia nowej zakładki „Obserwowane” jako domyślnego kanału, uważamy, że jest to krok we właściwym kierunku, aby użytkownicy mogli dogonić znajomych na Instagramie. Co sądzisz o nowych chronologicznych kanałach na Instagramie? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

x